sobota, maj 21, 2022

Projektowanie obwodów drukowanych

0
Projektowanie obwodów drukowanych

Obwody drukowane, znane także jako płytki PCB (ang. Printed Circuit Board) stanowią elementy występując w prawie każdym urządzeniu elektronicznym. To właśnie przy pomocy płytek PCB stworzone są elektroniczne układy, od których zależy poprawne funkcjonowanie urządzeń – zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Każda płytka stworzona jest z materiału izolacyjnego pokrytego folią przewodzącą (folią miedzianą), która to dzięki ścieżkom miedzianym i polom lutowniczym tworzy wraz z zamontowanymi elementami elektronicznymi układ.

Norton 360 zwycięzcą rankingu

0
Norton 360 zwycięzcą rankingu

Każdego dnia tysiące osób pada ofiarą cyberataków, co przypomina, jak ważna jest odpowiednia ochrona urządzeń. Rynek obfituje w liczne programy antywirusowe, jednak nie wszystkie antywirusy dobrze pełnią swoją rolę. Zgodnie z najnowszym Rankingiem programów antywirusowych, niekwestionowanym liderem w branży został Norton 360. Dowiedz się, co go wyróżnia i dlaczego warto postawić właśnie na ten program.

Kondycja baterii w iPhone 6

0
Kondycja baterii w iPhone 6

Nie zawsze kondycja baterii w iPhone 6 okaże się zadowalająca. Na całe szczęście użytkownicy mogą ją swobodnie kontrolować, dzięki czemu w szybkim tempie zauważą ewentualny spadek wydajności baterii w iPhone. Istnieją pewne działania, które sprawią, że żywotność baterii ulegnie wydłużeniu. Warto poprosić w tym temacie o wsparcie doświadczonych specjalistów, tak aby finalnie uchronić się przed nagłą wymianą baterii.

iPhone 6 i funkcja wyświetlania kondycji baterii

Użytkownicy urządzeń typu iPhone 6 mogą skorzystać z funkcji wyświetlania kondycji baterii. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ w ten sposób można w porę zareagować na zaistniałe usterki i oddać telefon w ręce prawdziwych fachowców. Właściciele iPhone 6 stają przed szansą włączenia funkcji zarządzania wydajnością oraz trybu niskiego zużycia energii.

Omawiane wyżej udogodnienia doprowadzają do tego, że iPhone 6 może działać na najwyższych obrotach, a jego podzespoły będą skutecznie chronione (m.in. przed oddziaływaniem skrajnych temperatur).

Po czym zauważyć spadek wydajności baterii w iPhone?

Spadek wydajności baterii w iPhone można zauważyć wystąpieniu następujących oznak:

  • niższa płynność przewijania (np. podczas przeglądania sieci internetowej),
  • niższa głośność głośnika (np. podczas przeprowadzania rozmów telefonicznych),
  • szybkie przygaszanie podświetlania,
  • krótszy czas wytrzymywania na jednym ładowaniu,
  • powolne uruchamianie się aplikacji, które do tej pory uruchamiały się ekspresowo,
  • wyłączona widoczność lampy błyskowej.

Tych objawów absolutnie nie można lekceważyć. W razie ich wystąpienia warto jak najszybciej odwiedzić profesjonalny serwis iPhone w Warszawie. Specjaliści znają się na rzeczy i będą wiedzieli jak pomóc swoim klientom.

Ile kosztuje wymiana starej baterii na nową w iPhone 6?

Niekiedy zmiany są na tyle poważne, że właściciele telefonów komórkowych muszą zdecydować się na wymianę baterii. Cena takiej usługi w przypadku iPhone 6 wynosi około 140-160 złotych. Warto porozmawiać o tym z przedstawicielem serwisu Apple i dowiedzieć się wszystkich szczegółów.

Wymiana baterii iPhone 6s nie jest na szczęście zbyt skomplikowana, dlatego też fachowcy zakończą ją sukcesem, a klienci będą mogli na nowo cieszyć się swoimi urządzeniami. Sprawdza się to np. u osób, które korzystają z telefonów w celach zawodowych lub edukacyjnych. Najistotniejsze jest to, aby podczas wymiany skorzystać z oryginalnych i sprawdzonych części. Udając się do autoryzowanego serwisu można mieć pewność, że tuż po zakończeniu naprawy urządzenie zostanie solidnie przetestowane.

System scada a efektywne zarządzanie produkcją

0
System scada a efektywne zarządzanie produkcją

W każdej dobrze prosperującej firmie raportowanie produkcji oraz sprawdzanie jakości pracy maszyn czy zasobów ludzkich jest niezwykle ważne. Czynniki te trzeba koniecznie wziąć pod uwagę zawsze podczas prowadzenia masowej produkcji. Dobra ocena oraz określone działania dotyczące obserwacji prowadzą do wykluczenia niepotrzebnych błędów. A to z kolei wiąże się z bezpieczeństwem, wydajnością, a także podnoszeniem jakości oferowanych usług.

Jaki cel przyświeca monitorowaniu produkcji?

Dobry system monitorowania produkcji to inwestycja godna uwagi, gdyż zawsze zwraca się z nawiązką. Jego zadaniem jest poprawienie jakości wytwarzanych produktów oraz poprawienie wydajności pracy maszyn.

System odpowiadający za monitorowanie produkcji sprawdza zależność między stanem pracy a postojem maszyny. Dzięki temu z wybranego okresu np,: tygodniowego można na bieżąco śledzić zarówno statystyki czasów pracy, jak i bezczynność poszczególnych maszyn. Należy do tego zaliczyć także podział na zmiany oraz pracowników pracujących na tych maszynach.

Systemy zarządzania produkcją to takie instrumenty, które pozwalają na szczegółową analizę produkcji. W konsekwencji pozwala to planować przyszłość oraz rozwój firmy.

System scada – czym jest oraz jakie posiada funkcje?

Jest to system komputerowy, którego zasadniczym celem jest zwiększenie wydajności produkcji. Te nowoczesne programowanie nie tylko zmienia język maszyn na język ludzi, ale także automatycznie reaguje na sygnały z urządzeń.

Zastosowanie w praktyce tego systemu pozwala na możliwe zbieranie danych z maszyn oraz urządzeń pomiarowych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu procesowi powstaje właściwy nadzór nad procesem produkcyjnym.

Warto wiedzieć o tym, że ten niezawodny system posiada również bardzo przydatną funkcję taką jak:

– wizualizacja aktualnych danych

– wizualizacja danych historycznych

System scada pozwala też pozwala pracownikom na takie czynności jak:

– sterownie procesem produkcyjnym

– wykrywanie alarmów

-pozyskiwanie informacji o alarmach

– pozyskiwanie informacji o błędach

– pozyskiwanie informacji o nieprawidłowościach

Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja na zaistniałe błędy oraz nieprawidłowości. Co więcej archiwizuje on dane z procesu produkcyjnego.

System scada a jego istotne przeznaczenie

Obecnie systemy scada znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki takich jak:

– produkcja

– automatyka budynkowa

– ekologia

System ten sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zbierania danych, nadzór, alarmowanie, a także kontrola procesu.

Co trzeba wiedzieć o skrzynkach plastikowych?

0
Co trzeba wiedzieć o skrzynkach plastikowych

Skrzynki plastikowe używane w transporcie, takie jak np. skrzynki na butelki, skrzynki na piwo i skrzynki na wodę mineralną, sprawdzają się w każdej właściwie dziedzinie przemysłu, od spożywczego aż po motoryzacyjny.

Jakie gadżety i akcesoria do smartfona warto wybrać? Doradzamy

0
Jakie gadżety i akcesoria do smartfona warto wybrać

Nowoczesne smartfony mają funkcje, które pozwalają korzystać z nich tak, jak z telewizora, czy w wielu przypadkach nawet z komputera. Mogą zostać rozszerzone, jeżeli właściciel urządzenia zdecyduje się na nowe akcesoria. Jakie gadżety do smartfona warto wybrać? Przedstawiamy nasze propozycje!Smartfony z oprogramowaniem Android i iOS. To platforma, której funkcje można rozszerzyć

Smartfony są praktycznie kompletnymi urządzeniami. Można je jednak potraktować jako platformę, której funkcję mogą zostać jeszcze bardziej rozszerzone. W tym przypadku sprawdzą się praktyczne akcesoria.

Dużym atutem jest to, że produkty od sprawdzonych producentów, na przykład takich jak Hama, są kompatybilne praktycznie z każdym modelem smartfona – nawet tymi starszymi. Sprawdźmy zatem, na które gadżety i akcesoria do smartfona warto zwrócić uwagę.

Ciekawe gadżety i akcesoria do smartfonów dostępne na rynku. Na co zwrócić uwagę?

Przeglądając oferty producentów, można bez problemu znaleźć nawet do kilkudziesięciu akcesoriów do smartfona. Wybór z tak szerokiej listy urządzeń nie należy z pewnością do łatwych rzeczy. Dlatego pomożemy w tym i przedstawimy najciekawsze gadżety i akcesoria do smartfonów, które są dostępne w katalogach produktów większości dostawców.

Ładowarki przenośne – powerbank to dobry wybór

Jeżeli chcesz używać swojego smartfona przez długi czas, to dobrym wyborem będzie powerbank. Akcesoria mogą zostać naładowane w domu, a następnie za pomocą odpowiedniego złącza USB – pasującego do modelu telefonu, podłączone do smartfona w praktycznie każdym miejscu.

Dzięki nim można naładować telefon bez konieczności podpinania ładowarki do gniazdka. Dobrym pomysłem będzie znalezienie takich akcesoriów, które mają wydajny akumulator, na przykład 5000 mAh. Do takich urządzeń, należy, chociażby powerbank Hama Supreme 5HD.

Słuchawki bezprzewodowe – muzyka wysokiej jakości bez kabla

Pewnie nieraz zdarzyło ci się, że podczas słuchania muzyki zahaczyłeś kablem o jakąś krawędź. Żeby słuchać muzyki w wysokiej jakości w komfortowych warunkach – bez konieczności przejmowania się kablem, warto zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe.

Dzięki nim, za pośrednictwem połączenia Bluetooth, można odbierać ulubioną muzykę ze smartfona, a także oglądać filmy, czy słuchać podcastów. Co ciekawe, za słuchawki bezprzewodowe wcale nie trzeba dużo zapłacić. Ciekawe modele, takie jak na przykład Hama BT Freedom Light są dostępne w cenie poniżej 100 złotych.

Smartwatch – najważniejsze informacje na wyciągnięcie ręki

W ostatnich latach niebywałą popularnością cieszą się smartwatche. Nie ma co się dziwić, dzięki nim można uzyskać najważniejsze informacje na wyciągnięcie ręki – i to dosłownie. Urządzenia takie, jak na przykład Hama Fit Watch 5910 mają wielofunkcyjne zastosowanie.

Z poziomu urządzenia można zarządzać powiadomieniami, odbierać połączenia, zadawać pytania asystentem głosowym, czy mierzyć ilość wykonanych kroków lub tętno. Warto zauważyć, że to tylko kilka z wielu funkcji, jakimi charakteryzują się smartwatche. Wśród pozostałych opcji wyposażenia urządzeń, jest m.in. tracker fitness, czy pomiary snu.

Pad do smartfona – graj w ulubione tytuły na swoim telefonie

Jedną z ciekawszych propozycji na rynku w ostatnim czasie, są akcesoria do smartfona takie jak pad. Pomimo tego, że wciąż większość gier dostępnych w sklepach App Store, czy Google Play jest zaprojektowanych z myślą o ekranach dotykowych, to bez problemu można znaleźć tytuły, gdzie akcesoria do smartfona taki jak pad sprawdzą się idealnie.

Pad do smartfona może zostać podłączony za sprawą Bluetooth. Akcesoria do smartfona z tej grupy mają zazwyczaj ciekawy, dynamiczny design, który jest jednocześnie ergonomiczny – pasuje do kształtu dłoni. Całość uzupełniają najpotrzebniejsze przyciski i drążki, dzięki którym można zatracić się w rozgrywce.

Hama – oryginalne akcesoria do telefonów

Jak wspomniano na samym początku, akcesoria do smartfona to naprawdę liczna grupa produktów. Z tego powodu trudno byłoby zamknąć listę ciekawych gadżetów wyłącznie na kilku pozycjach. Dlatego polecamy zapoznać się z ofertą Hama. Oryginalne akcesoria do telefonów od tego producenta są kompatybilne z większością modeli telefonów i świetnie się sprawdzają w trakcie rozrywki, czy do wykorzystania pełnego potencjału posiadanego smartfona.

Z ofertą producenta można zapoznać się na stronie https://hamamobile.pl/. Znajdują się tam praktyczne i funkcjonalne akcesoria do smartfona, a całość uzupełniają atrakcyjne ceny i krótki czas oczekiwania na dostawę

Jak uzyskać zatrudnienie w Bydgoszczy?

0
praca

Zastanawiasz się jak stracić status osoby bezrobotnej i znaleźć dobrą pracę w Bydgoszczy?

Adobe Substance – rodzina produktów Adobe

0
Adobe Substance

Substance to rodzina programów dedykowanych do wykorzystania w codziennej pracy grafików komputerowych, zajmujących się tworzeniem różnego typu danych wizualnych. Substancje 3D Collection to zestaw kilku specjalistycznych rozwiązań, dedykowanych do różnych zadań i prac. Jeśli poszukujesz kompatybilnego i syntetycznego narzędzia, które pomoże Ci się uporać z realizacją różnych projektów, wówczas Substance 3D Collection może okazać się właściwym wyborem. Poniżej przybliżamy specyfikę tego produktu. Podpowiadamy – co znajduje się w zestawie Adobe Substance 3D Collection, w jaki sposób można wykorzystać jego możliwości oraz kiedy i dlaczego jest to wybór właściwy. 

Zestaw od Adobe – Substance 3D Collection 

W jakim celu wykorzystywany jest zestaw Substance 3D Collection? Możliwości przez niego oferowane są bardzo szerokie i rozbudowane. Przede wszystkim jednak, znajduje zastosowanie w trakcie tworzenia wysoce realistycznych grafik 3D, który mają być maksymalnie zbliżone do obiektów i postaci realnych. Substance 3D radzi sobie z tym zadaniem wyjątkowo dobrze. Pozwala projektować grafiki z naciskiem na dużą szczegółowość oraz precyzję. 

Poszczególne programy i moduły wchodzące w skład Substance 3D Collection pozwalają między innymi na projektowanie wysoce realistycznych powierzchni. Możesz swobodnie modelować ich tekstury, aktywnie sprawdzając uzyskiwane w ten sposób rezultaty. Masz także możliwość pomalowania ich powierzchni, wybierając w tym celu pomiędzy wieloma dostępnymi typami pędzla. 

Substancje 3D Collection nadaje się także do przeprowadzania bardziej zaawansowanych działań na grafice 3D. Możesz projektować rozbudowane scenografie oraz zapełniać je animowanymi postaciami. Masz również możliwość korzystania z własnych materiałów graficznych, przygotowanych już wcześniej. Rozmaite aplikacje wchodzące w skład kolekcji Substance 3D służą Ci pomocą w trakcie pracy nad realizacją różnych projektów. 

Substance 3D Collection – warunki i sposób użytkowania

Dużym ułatwieniem płynącym z Substance 3D Collection jest fakt, że nadaje się do wykorzystania w różnych mediach. Tworzone grafiki i animacje 3D możesz testować – poprzez ich użycie w internecie bądź w rozszerzonej rzeczywistości. Wbrew pozorom, korzystanie z Substance 3D nie jest szczególnie trudne. Nadaje się do wykorzystania zarówno przez zaawansowanych grafików i projektantów, jak i przez osoby stawiające swoje pierwsze kroki w tej branży. 

Substance 3D Collection możesz zakupić w postaci odnawialnej subskrypcji, udzielanej na okres pełnego roku. W zależności od wybranego przez Ciebie zestawu, w skład Substance 3D Collection mogą wchodzić różne aplikacje oraz zasoby. 

Polecamy między innymi skorzystanie z oferty zawierającej dostęp do Substance 3D Assets, czyli rozbudowanego banku różnych gotowych treści graficznych oraz rozwiązań projektowych. W bibliotece Substance 3D Assets znajdują się materiały, tekstury, modele, światła oraz liczne inne elementy, przygotowane przez artystów i grafików z całego świata, z których możesz swobodnie korzystać, tworząc mniej i bardziej rozbudowane animacje 3D.

Co to są zegarki biżuteryjne?

0
zegarki Q&Q

Coraz częściej w ofertach współczesnych producentów zegarków naręcznych, zwłaszcza modeli dedykowanych płci pięknej, pojawiają się tzw. zegarki biżuteryjne. Doskonałym przykładem tego typu produktów są zegarki Q&Q, japońskiej marki, która od 1978 roku należy do międzynarodowego koncernu Citizen. Co wyróżnia tego typu gadżety? Czy rzeczywiście są one rodzajem biżuterii, a może zwyczajnie mają za zadanie ją jedynie imitować?

Eleganckie zegarki z metalowymi bransoletkami

Jednym z podstawowych wyróżników biżuteryjnych zegarków Q&Q są metalowe bransolety, najczęściej oferowane w kolorach jednoznacznie kojarzących się z przepychem i bogactwem – złotym, platynowym lub srebrnym. Oczywiście tego typu bransolety nie są produkowane z metali szlachetnych, a jedynie ze stali nierdzewnej, której nadaje się pożądane przez klientki kolory. Metalowe bransolety przybierają różnorodne kształty, często składają się z wielu drobnych elementów połączonych ze sobą w niezwykle efektowny sposób, co bez wątpienia wpływa na zwiększenie poziomu ich dekoracyjności. Biżuteryjne zegarki Q&Q co prawda nie są produkowane z metali szlachetnych, ale wciąż prezentuje się niezwykle elegancko, trafnie dopełniając wiele wyjściowych, damskich stylizacji.

Zegarki z cyrkoniami

Koperty najlepszej jakości zegarków biżuteryjnych damskich bardzo często wysadzane są kamieniami szlachetnymi. Niestety ich cena jest tak wysoka, że niewiele kobiet może pozwolić sobie na zakup tego typu ozdoby. Doskonałą alternatywą są dla nich biżuteryjne zegarki Q&Q o kopertach stalowych dekorowanych cyrkoniami, czyli syntetycznymi kamieniami bezbarwnymi, które mają za zadanie imitować drobne diamenty. Dekorowane w ten sposób zegarki prezentują się niezwykle okazale, stając się atrakcyjną ozdobą dopełniającą pozostałe elementy damskiej biżuterii – kolczyki, łańcuszek czy pierścionki. Wśród biżuteryjnych zegarków Q&Q znaleźć można również modele pozbawione cyrkonii, których miejsce zajmują drobne, stalowe guzki dekorujące kopertę, bransoletę lub tarczę. To rozwiązanie równie eleganckie, ale trwalsze, dedykowane kobietom preferującym ozdoby bardziej praktyczne, w mniejszym stopniu narażone na przypadkowe uszkodzenia.

Tworzone we współpracy z jubilerami, klasyczne zegarki biżuteryjne ze złotymi, srebrnymi lub platynowymi kopertami, pozłacanymi lub srebrnymi bransoletkami oraz kamieniami szlachetnymi nie wyczerpują tej specyficznej kategorii produktów. W sprzedaży znajdziesz również tańsze odpowiedniki tego typu ozdób, czego dobrym przykładem są różne modele damskich zegarków Q&Q. To przedmioty w kolorach imitujących metale szlachetne, z metalowymi bransoletkami i cyrkoniami zdobiącymi ich tarcze.

Jakie są najważniejsze funkcje pokrowców na telefony?

0
Jakie są najważniejsze funkcje pokrowców na telefony

Etui na telefon ma za zadanie chronić wrażliwe części urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, otarciami, zabrudzeniem oraz przed wilgocią. Telefon w etui można swobodnie nosić w kieszeni, ale też jest bezpieczny w torebce. Dzięki temu służy on dłużej, nie jest narażony na nieestetyczne zarysowania, a wejścia na kable są zabezpieczone przed zabrudzeniem. Pokrowce mogą być wykonane z różnych materiałów, np. etui iPhone 13 posiada nowoczesny, unikalny skórzany model, który wyposażony został w dodatkowe funkcje. Skórzany pokrowiec na telefon to też idealny gadżet dla osób, które chcą ograniczyć ilość przedmiotów zabieranych ze sobą. Etui ma miejsce na kartę płatniczą oraz na gotówkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui na telefon?

Podczas wyboru pokrowca na telefon należy zwrócić uwagę na model, do którego dedykowany jest produkt. Np. etui do iPhone 13 może być kompatybilne z innymi urządzeniami tej marki. Warto też zainteresować się dodatkowymi funkcjami, jakie może dawać etui. Niektóre modele posiadają zabezpieczenia kart kredytowych. Posiadają magnes, ale nie wpływa on negatywnie na działanie przechowywanych kart płatniczych. Etui iPhone 13 może występować w wielu kolorach, niektóre są bardzo jaskrawe i żywe, inne nieco stonowane i klasyczne. Skórzane produkty bardzo ładnie wyglądają, są ponadczasowe oraz klasyczne, wygodnie trzyma się je w ręce. Zapewniają stabilność i łatwo je wyczyścić.

Oryginalne pokrowce na telefon

Etui iPhone 13 może zwiększyć funkcjonalność urządzenia. Jest to możliwie dzięki niektórym ciekawym rozwiązaniom. Jednym z nich jest niezwykle wygodna klapka, która pozwala postawić telefon w pozycji pionowej. Przydaje się to podczas oglądania filmów lub w trakcie telekonferencji. Etui, które posiada przegródki, jest doskonałą alternatywą dla portfela, można włożyć tam potrzebne dokumenty oraz gotówkę — będzie ona bezpieczna. To świetne rozwiązanie podczas wyjścia na trening lub na spotkanie z przyjaciółmi. Przydaje się też podczas wakacyjnych wojaży. Etui iPhone 13 wyposażone jest w magnes, który ułatwia zamykanie i otwieranie urządzenia. Grube skórzane etui chroni telefon przed uszkodzeniami, nawet podczas upadku. Pokrowce są bardzo dokładnie wykonane, z dbałością o najdrobniejszy szczegół, dzięki temu mogą służyć przed długi czas. Wykonanie wpływa nie tylko na żywotność produktu, ale też na estetykę. Pokrowiec na telefon, który został wykonany z włókna węglowego, jest bardzo odporny na wstrząsy, dlatego często wybierany jest przez sportowców.