piątek, Wrzesień 18, 2020

Czy opłaca się zakup używanego laptopa?

0
Laptopy poleasingowe

Sprzęt elektroniczny, z którego korzystamy na co dzień jest nieodłącznym elementem naszego życia. To właśnie dzięki dobie rozwoju technologii i komputeryzacji, współcześnie rozwija się wiele branż, z których korzystamy na co dzień, jednocześnie ułatwiając sobie życie.

Firmy sprzątające biura – czy to się opłaca?

0
Firmy sprzątające biura

Lokale biurowe charakteryzują się dużą ilością pomieszczeń, sporym metrażem i bogatym wyposażeniem, na które składają się meble i urządzenia elektroniczne. Im więcej pracowników zatrudnia dana placówka, tym trudniej utrzymać ją w czystości. Zupełnie oczywiste jest to, że aby zapewnić personelowi zdrowie i bezpieczeństwo, o porządek należy dbać na bieżąco.

Poznaj 3 sposoby jak nigdy nie dać się oszukać w sieci. Czyli krótki poradnik dla przedsiębiorców i osób prywatnych

0
Poznaj 3 sposoby jak nigdy nie dać się oszukać w sieci. Czyli krótki poradnik dla przedsiębiorców i osób prywatnych

Coraz częściej słyszy się o osobach, które dały się nabrać oszustom w sieci. Oczywiście czyhają oni na osoby, które są nieświadome zagrożenia. Mogą podszywać się pod pracodawców, a także instytucje finansowe. Niezależnie czy takie działania dotyczą przedsiębiorców czy osób prywatnych, to są groźne i trzeba im przeciwdziałać. Zatem dziś spróbujemy zastanowić się, jak nie dać się oszukać w sieci.

Uważaj na fałszywe wiadomości e-mail

fałszywe wiadomości e-mail

Na samym początku warto poruszyć kwestię, która jest najbardziej paląca, a mianowicie fałszywe wiadomości e-mail z wezwaniem do zapłaty bądź też przekonujące do podania swoich danych, czy co gorsza skanu dowodu osobistego. Tego ostatniego nigdy nie powinno się udostępniać osobom trzecim. Wszystko, co potrzebne Twojemu potencjalnemu pracodawcy, to Twój adres, ewentualnie numer konta i NIP lub PESEL, czyli dane potrzebne do zgłoszenia w ZUS i US. Natomiast numer dowodu osobistego w żadnym razie nie jest potrzebny. Zatem ewentualna weryfikacja danych powinna być dokonana jedynie za okazaniem dokumentu, bez jego kserowania. Inną kwestią są znacznie częstsze fałszywe wezwania do zapłaty, czy to od operatora sieci komórkowej czy z poczty bądź usług kurierskich. Trzeba zawsze weryfikować źródło takiej wiadomości. Czy jest wysłane z oficjalnego e-maila kontaktowego danej firmy. Nie można pochopnie klikać w linki przekierowujące na strony z płatnościami, gdyż mogą one w najlepszym razie zawierać wirusy, a w najgorszym podrobioną stronę z logowaniem do banku, dzięki której oszust otrzymuje wszystkie Twoje dane. Trzeba wiedzieć, że urząd skarbowy może wysłać do nas wiadomość mailową, jednak nie od razu będzie żądać od nas zapłaty, a najpierw wyjaśnienia nieścisłości w zeznaniu podatkowym. Phishing zatacza coraz większe kręgi i dotyczy nie tylko firm, ale i instytucji i trzeba na to uważać. Drogą mailową na pewno nie będzie się z nami kontaktować policja. Szczególnie starsze osoby często nabierają się na kontakt na policjanta, choć głównie jest to kontakt telefoniczny. Jednak mechanizm jest podobny i dotyczy wyłudzeń, a co gorsza wyłudzeń z zaciągnięciem kredytów.

Wysyłaj ważne dokumenty zabezpieczone certyfikatem i tylko do sprawdzonych organów

Bardzo istotne znaczenie ma jeszcze sposób wysyłania ważnych dokumentów. Już wiemy, że dowodu nikomu nie powinniśmy udostępniać. Jednak dokumenty rozliczeniowe możemy dostarczać mailem. Trzeba jedynie zadbać, by zawarte w nich dane wrażliwe nie dostały się w niepowołane ręce. Dlatego po weryfikacji nadawcy, należy ustanowić dla załącznika odpowiedni certyfikat, a więc szyfrowanie, które zagwarantuje, że treść odczyta jedynie osoba do której adresowana jest wiadomość. Jeśli nie masz pojęcia, jak posługiwać się takim narzędziem, a właśnie przeprowadzasz informatyzację w firmie, to koniecznie powinieneś skorzystać z obsługi informatycznej firm. Fachowcy wdrożą zabezpieczenia, a także oprogramowanie dla firmy, a przy okazji mogą przeprowadzić szkolenie wyjaśniające pracownikom takie proste kwestie.

Nie podawaj zbyt wielu informacji o sobie osobom, których nie znasz

korzystaniu z sieci

Kolejną ważną zasadą przy korzystaniu z sieci jest nie podawanie zbyt wielu informacji o sobie. Czasem robimy to bezwiednie. Ściągając kolejne aplikacje, udostępniamy treści na naszych smartfonach nie tylko te, które chcemy, gdyż niektóre po prostu wyciekają. Tak było z aplikacją WhatsApp. Niedawno okazało się, że numery telefonów użytkowników były indeksowane przez Google za każdym razem, gdy rozpoczyna się rozmowę z osobą, której numer nie jest zapisany w książce adresowej. Dlatego trzeba tym bardziej zastanawiać się, co udostępnia się w sieci, zwłaszcza osobom nieznajomym. Choć dorośli uczą tego dzieci, to sami często o tym zapominają i to w błahych sytuacjach. Zbyt dociekliwe pytania powinny zawsze zapalić nam w głowie lampkę kontrolną. Dotyczy to zwłaszcza osób korzystających z czatów czy bardziej obecnie popularnych aplikacji, takich jak np. Tinder. Osoby, które chcą Cię oszukać mogą być bardzo przebiegłe, choć oczywiście nie każdy jest podatny, np. na oszustwa matrymonialne. Co, jednak nie znaczy, że niektórzy w sieci są bezpieczni.

Korzystaj rozsądnie z portali społecznościowych

Przyjmowanie nieznajomych do grona znajomych czy też prowadzenie otwartych kont może się dla nas źle skończyć. Nasz profil na portalu społecznościowym może zostać zhakowany, wystarczy, że klikniemy w niewłaściwy link. To może zablokować nam całe konto, a nawet komputer. Ściągnięcie wirusa może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli jest to ten z gatunku ransomware. Rozsądnie wybieraj też zdjęcia, które dodajesz, chyba że prowadzisz profil zamknięty, ale i do takiego jest dojście. Zbytnie afiszowanie się bogactwem, czy chwalenie wakacjami bądź wyjazdem czy niefortunne wskazanie potencjalnemu złodziejowi naszego adresu może spowodować, że w czasie nieobecności zostaniemy okradzeni.

Warto korzystać z usług takich jak obsługa informatyczna firm. Dzięki temu nie tylko można wdrożyć najnowocześniejsze systemy, ale również uczulić pracowników na zagrożenia, które obecne są w sieci. Również w warunkach domowych musimy o nich pamiętać.

Co cechuje inteligentny dom?

0
Co cechuje inteligentny dom

Automatyka coraz śmielej wkracza w nasze codzienne życie. Rozwiązania do niedawna kojarzone z zaawansowanymi metodami sterowania maszynami czy też złożonymi procesami przemysłowymi, dziś stanowią solidny fundament, na którym z powodzeniem można zbudować nowy, inteligentny dom.

Dom z pudełka

Lubimy wygodę. Zapewne trudno będzie znaleźć osoby, które zaprzeczą powyższemu stwierdzeniu. Większość z nas czerpie niemałą satysfakcję z przerzucenia części obowiązków na zautomatyzowane systemy. Z jednej strony oznacza to wymierne korzyści w postaci wygody i oszczędności czasu, z drugiej daje poczucie panowania nad technologią.  Przyjemność jest tym większa, że obecne systemy automatyki domowej to już nie tylko zdalne otwieranie bramy, czy garażu, ale możliwość tworzenia kompleksowych scenariuszy obejmujących swoim działaniem niemal każdy aspekt domowego życia. 

Decydując się na wejście w świat inteligentnego domu, stajemy przed wyborem kilku metod realizacyjnych. Możemy skorzystać z gotowych propozycji przygotowanych zarówno przez renomowanych producentów o długim stażu rynkowym, jak i z ofert stworzonych przez młode, ale intensywnie rozwijające się firmy. Zaletą takiego rozwiązania jest prostota instalacji. Gotowe zestawy zazwyczaj są wstępnie skonfigurowane, do użytkownika należy jedynie przystosowanie modelu ich pracy do indywidualnych wymagań. Częstą cechą wspólną gotowych propozycji jest też funkcjonowanie w ramach zamkniętego ekosystemu, co w przypadku ewentualnej rozbudowy oznaczać będzie konieczność skorzystania z komponentów wskazanych przez producenta. Teoretycznie zyskujemy gwarancję kompatybilności, w praktyce swoboda wyboru może zostać ograniczona.

Zrób to sam

Alternatywę dla gotowych rozwiązań stanowi samodzielna budowa systemu inteligentnego domu. Wymaga ona wprawdzie podstawowej wiedzy z zakresu funkcjonowania instalacji, jednak w zamian uzyskujemy praktycznie nieograniczoną elastyczność. Wiedza programistyczna nie będzie konieczna, bez trudu znajdziemy gotowe oprogramowanie, które w intuicyjny sposób pozwala zarządzać systemem. Kluczowe znaczenie dla powodzenia takiej inwestycji będzie miał właściwy dobór komponentów. Problemów z dostępnością nie będzie, chętni mogą wybierać wśród setek propozycji oferowanych zarówno przez sklepy stacjonarne, jak i internetowe platformy sprzedażowe, dużą popularnością cieszy się prywatny import z krajów Dalekiego Wschodu. Ta droga jednak obarczona jest dużym ryzykiem. Atrakcyjne ceny są często odwrotnie proporcjonalne do jakości, a poszczególne urządzenia nie zawsze spełniają normy techniczne.

Gdzie zatem szukać solidnych produktów? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty rzetelnych dystrybutorów. Doskonałym przykładem jest sklep z automatyką przemysłową Hazbi. Firma kieruje swoją ofertę głównie do profesjonalistów, co zapewnia staranny dobór produktów i selekcję jakościową. Obok produktów dedykowanych dla branży automatyki przemysłowej, takich jak enkodery, systemy sterowania radiowego, czy też gniazda siłowe znajdziemy duży wybór komponentów przydatnych w budowie instalacji automatyki domowej.  Wysokiej jakości sterowniki PLC i solidne przekaźniki to nie tylko komfort użytkowania, ale też gwarancja długiej i bezpiecznej eksploatacji.

Projektowanie etui – jak to zrobić?

0
projektowania etui

Jeśli wielokrotnie zastanawiałeś się skąd mijane przez Ciebie na ulicy osoby posiadają tak ciekawe pokrowce na smartfony to koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę możliwość samodzielnego zaprojektowania etui. To właśnie dzięki temu uzyskasz świetny gadżet, który jednocześnie będzie doskonałą ochroną dla Twojego smartfona. Wbrew pozorom projektowanie etui  jest bardzo proste. Wystarczy dobry pomysł, zwrócenie uwagi na kilka ważnych aspektów, trochę wolnego czasu i chęci, a efekt  końcowy może zaskoczyć nawet samą osobę projektującą. Jakich zasad należy przestrzegać podczas projektowania etui? Jak zrobić to krok po kroku?

Projektowanie etui krok po kroku

Przystępując do projektowania etui należy uruchomić kreator. Dzięki dostępnym w kreatorze narzędziom stworzymy nadruk w kilku prostych krokach. Na początku trzeba wybrać model telefonu, który posiadamy. Następnie należy przystąpić do wyboru układu grafiki lub grafik, w tym momencie warto mieć na uwadze to, że możemy skomponować nadruk z kilku różnych obrazków według własnego pomysłu bądź według dostępnych szablonów. Grafikę można nie tylko dowolnie obracać, przesuwać, czy też dodawać kilka różnych, ale też dodawać do nich napisy w interesujących kolorach oraz przy użyciu ciekawych czcionek. Bez względu na to, czy zamierzamy projektować etui silikonowe, czy matowe to poszczególne kroki nie będą się od siebie znacząco różnić. Ostatnim etapem jest przejście do realizacji zamówienia i oczekiwanie na przesyłkę z wymarzonym pokrowcem na telefon. Jak widać projektowanie etui jest naprawdę banalnie proste, a jedynym ograniczeniem może być tutaj tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Zasady projektowania etui

Istnieje kilka istotnych zasad, których należy przestrzegać podczas projektowania etui, jeśli zależy nam na tym, by końcowy efekt był zadowalający i prezentował się ładnie nie tylko na monitorze komputera, ale przede wszystkim na samym produkcie. Bardzo ważne jest, by zdjęcie, które wybierzemy jako docelowy wzór na nasz pokrowiec, było w jak najlepszej jakości i posiadało odpowiednie wymiary. Może to bowiem wpłynąć na ostateczny efekt projektowanego etui. Ponadto warto zwrócić uwagę na wypełnienie szablonu, jeśli oczekujemy, że nasz pokrowiec będzie estetyczny i oryginalny. Poza tym, pokrowiec z pewnością będzie odporny na ścieranie oraz blaknięcie, jednakże musimy być przygotowani na to, że same odcienie/ barwy mogą nieznacznie różnić się od zdjęć lub grafik, których używamy podczas projektowania etui.

Samochodowe akcesoria do telefonu

0
telefon

Większość z nas uwielbia korzystać z telefonu podczas podróży. Kiedy poruszamy się komunikacją miejską, dalekobieżnym pociągiem, czy autokarem, nie jest to trudne. Równie jako pasażer samochodu nie mamy z tym problemu. Nieco trudniej jest korzystać z telefonu, będąc kierowcą.

Jazda bez telefonu? Niekoniecznie!

Zgodnie z prawem nie można rozmawiać czy SMS-ować podczas jazdy. Ewentualne korzystanie z nawigacji w telefonie również nie powinno rozpraszać kierowcy. Nie ma się co dziwić takim zasadom – każda czynność, która odciąga jego uwagę od drogi, może bowiem stać się potencjalną przyczyną kolizji drogowej.

Czy jednak oznacza to, że będąc kierowcą, musimy całkowicie zrezygnować z telefonu albo oddać go pod opiekę pasażerom? Niekoniecznie. Istnieje wiele sposób na to, by korzystać z możliwości, jakie daje telefon, jednocześnie nie popełniając wykroczenia. Najważniejszy jest w tym przypadku zestaw głośnomówiący lub wygodna, mała słuchawka, dzięki której rozmowa nie będzie pociągała za sobą mandatu. W co jeszcze można zainwestować?

Odpowiedni uchwyt i GPS jest w zasięgu ręki

Wybierając się w daleką podróż autem, czy nawet w nieco krótszą, ale do nieznanego zakątka we własnym mieście, warto skorzystać z pomocy nawigacji. Dzięki niej wybierzemy z łatwością najkrótszą lub najszybszą trasę, unikniemy korków i robót drogowych, a przede wszystkim skutecznie dotrzemy do upragnionego celu, na przykład bez błądzenia po sieci wąskich uliczek.

GPS w telefonie to zbawienie niejednego kierowcy, dlatego powinien on zaopatrzyć się w wygodny i solidny uchwyt, który pozwoli mu na zamontowanie telefonu w najodpowiedniejszym miejscu. Należy przy tym pamiętać, iż najodpowiedniejsze nie oznacza tylko „w zasięgu ręki”. Powinno ono być przede wszystkim bezpieczne i nie ograniczać pola widzenia.

Najlepszy uchwyt to taki, który zapewnia solidne umocowanie telefonu niezależnie od jego rozmiaru. Przecież może się zdarzyć, że zmienimy aparat na inny model, o innych wymiarach. Wówczas powinniśmy mieć możliwość swobodnego dostosowania uchwytu do nowej wielkości.

Solidne trzymanie to jednak przede wszystkim mocny zaczep, gwarantujący, iż telefon nie wyślizgnie się podczas jazdy i nie upadnie na podłogę. Najlepszym pomysłem jest więc sięgnięcie po taki, który podtrzyma telefon od dołu, a nie tylko w bocznych, rozsuwanych „łapkach”. Ciekawą alternatywą może być uchwyt magnetyczny, który przytrzymuje telefon dzięki kilku wbudowanym, silnym magnesom. To eleganckie, uniwersalne rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych gadżetów. Oba typy uchwytów oferuje Hurtownia GSM.

Ładowanie zawsze się przyda

Współczesne smartfony, pomimo szeregu zalet, mają jedną zasadniczą wadę: ich bateria naprawdę szybko się wyczerpuje. Przy intensywnym korzystaniu z telefonu praktycznie cały czas należy być w zasięgu możliwości ładowania.

W podróży warto skorzystać z możliwości, jakie daje samochód, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni kupować dodatkowo powerbanku. Wystarczy zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową, która umieszczona w przygotowanym dla niej gnieździe stanie się idealnym źródłem mocy dla telefonu. Wybierając ją, warto sięgnąć po taką, która posiada możliwość jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń. Na pewno pasażerowie też ucieszą się z takiego akcesorium.

Jaki system informatyczny wybrać?

0
Jaki system informatyczny wybrać

Większość przedsiębiorców przynajmniej raz w życiu staje przed koniecznością wyboru systemu informatycznego dla swojej firmy. Często okazuje się, że jest to wybór dość skomplikowany i trudny. W grę wchodzi wiele czynników oraz kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Począwszy od potrzeb biznesowych, procesów, funkcjonalności, wizji przyszłości poprzez wybór właściwego rozwiązania, firmy wdrożeniowej oraz oczywiście budżetu i terminu realizacji projektu. Dziś skoncentrujemy się na tym jaki system IT wybrać.

Wszystko, co warto wiedzieć o bezpiecznikach

0
bezpieczniki

Instalacja elektryczna to jeden ważniejszych tematów, jaki pojawia się w trakcie projektowania domu. Zasady wyboru bezpieczników do domu powinny opierać się na kilku założeniach, które usprawnią późniejsze użytkowanie sprzętów elektrycznych oraz wszystkiego, co jest związane z prądem. Zapraszamy do artykułu.

Charakterystyka zabezpieczeń

Co do zasady, bezpiecznikiem nazywamy urządzenie, którego zadaniem jest ochrona instalacji elektrycznej i wszelkich zależnych od niej urządzeń, przed uszkodzeniami powstałymi wskutek przeciążeń. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona sieci polegająca na przerwaniu fazy zasilania, zanim dojdzie do przegrzania, a nawet pożaru. Wśród licznych zalet wyróżnić można to, iż bezpieczniki działają w pełni bezobsługowo i charakteryzują się stuprocentową niezawodnością. Nie warto na nich oszczędzać na etapie projektowania instalacji elektrycznej, gdyż z pewnością właściwa realizacja zaowocuje w przyszłości, a domownicy będą mogli spać spokojnie.

Bezpieczniki dzielimy na kilka grup. Pierwsza z nich to bezpieczniki szybkie, czyli takie, które charakteryzują się krótkim czasem działania, co oznacza, że w momencie poboru prądu, który przewyższa wartość nominalną wartości bezpiecznika, obwód instalacji zostaje natychmiast rozłączony. Kolejna z nich to zwłoczne, zwane inaczej rozruchowymi. Przewidziane są do załączania silników bądź innych urządzeń, które potrzebują jedynie chwilowego zwiększonego poboru prądu. Na uwagę zasługują również bezpieczniki czasowe – można dowolnie ustalić czas ich reakcji. Po załączeniu są aktywne ustalony czas i dopiero po nim obwód zastaje rozłączony. Od lat znajduje to zastosowanie np. na klatkach schodowych, co jest niezmiernie wygodnym rozwiązaniem.

Bezpieczniki – podstawowe informacje

Jakie znaczenie ma wybór bezpieczników? A no takie, że w bezpośredni sposób odpowiada on za elektrykę w budynku. Nieprawidłowo dopasowany uniemożliwi poprawne działanie urządzeń, co w razie zwarcia mogłoby doprowadzić do porażenia osób będących w kontakcie z maszyną. Głównym zadaniem bezpiecznika www.bricomarche.pl/elektryka/instalacje-elektryczne/bezpieczniki jest ochrona przed niepożądanymi przepięciami i przeciążeniem, które może powstać wskutek nieprawidłowego użytkowania danego sprzętu.

Planując instalację elektryczną zarówno w budynku, jak i poza nim, konieczne jest zastosowanie zabezpieczeń dopasowanych do projektowanego obwodu, zgodnie z późniejszym przeznaczeniem. Zaleca się, aby do obwodu oświetlenia wykorzystano bezpieczniki o nominalnej wartości 10A. Z kolei obwody gniazd powinny mieć na wejściu zabezpieczenie w postaci co najmniej 16A.

Kluczowe jest dostosowanie wartości do realnego zużycia i zapotrzebowania. Do kuchni i pomieszczeń, w których obecne są artykuły gospodarstwa domowego o dużym poborze prądu (jak np. kuchenka, lodówka, czy pralka), warto wybrać bezpieczniki o nieco większej mocy.

Prawidłowo obrane wartości sprawiają, że w przypadku awarii lub nieplanowanego skoku napięcia sprzętu nie ulegną zniszczeniu, ani przegrzaniu.

 

Najlepsze powerbanki – czym się cechują?

0
najlepszy powerbank

Finanse pozwalają Wam na to, żeby w całkiem niedalekiej przyszłości zdecydować się na dobrej jakości urządzenia tego konkretnego typu, które służą generalnie do magazynowania energii? Czym kierować się podejmując tutaj ostateczne decyzje? Bardzo mocno zależy Wam bowiem na tym, aby zdecydować się na dobrej jakości urządzenia z tej konkretnej kategorii? Chcecie wybrać takie akcesoria, które będą nie tylko nowoczesne, ale także stosunkowo tanie? W takim razie zostańcie z nami i przeczytajcie do końca dzisiejszy artykuł.

Czy generalnie warto decydować się rzeczywiście na powerbanki? Dużo osób zadaje sobie to pytanie… Macie podobne wątpliwości związane właśnie z tym konkretnym tematem? Artykuł ze strony internetowej https://eleosklep.pl/Powerbank-10000-20000-czy-30000-mAh-Ktory-powinienes-wybrac-blog-pol-1571126613.html oraz nasze rozważania w tym temacie powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Dlaczego? Generalnie naprawdę warto posiadać dobrej jakości powerbanki. Czym ogólnie charakteryzują się akcesoria tego właśnie konkretnego typu? Należy zwrócić uwagę na aspekty, że produkty z tej konkretnej kategorii służą do magazynowania energii. Tak naprawdę praktycznie każda osoba dorosła posiada minimum jedno urządzenie elektroniczne tego typu. Chodzi nam w tym momencie o bardzo nowoczesne smartfony. Trzeba również zwracać uwagę na tablety, komputery przenośne i tak dalej. Czasami może wystąpić zaś taka sytuacja, że mamy bardzo niski stan dotyczący naładowania baterii. Co zrobić w tym momencie? Osoby, które posiadają powerbanki niczym się nie przejmują. Podłączają bowiem elementy tego typu do smartfona, komputera przenośnego itp. Dużo gorzej wygląda sytuacja w przypadku osób, które takich elementów nie mają. Nie zawsze bowiem szybko można znaleźć miejsce, gdzie będzie możliwość podłączenia telefonu do gniazdka elektrycznego itp. Nic więc dziwnego, że rok po roku kalendarzowym coraz więcej osób decyduje się na powerbanki…

Warto zwrócić uwagę na aspekt, że elementy tego typu mogą być kupione na przykład drogą internetową. Na stronie https://eleosklep.pl/pol_m_Akcesoria-GSM-193.html jest sporo opcji do wyboru właśnie pod tym konkretnym kątem. Macie szansę zdecydować się na różnego rodzaju powerbanki. Czym cechują się takie właśnie konkretne elementy? Dlaczego podmioty tego typu są coraz częściej wybierane? Zakupy przez internet to generalnie rozmaite zalety. Można na przykład oszczędzić bardzo dużo swojego prywatnego czasu. Macie również okazję oszczędzić sporo pieniędzy. Co jeszcze jest tutaj bardzo ważne w obrębie tego aspektu? Należy zwrócić uwagę na czynnik, że możecie bez żadnego problemu zdecydować się na rozmaite powerbanki. Bez wątpienia warto kupować elementy, które pochodzą zatem od dobrego producenta. To pierwsza bardzo ważna sprawa, która nie może zostać zbagatelizowana.

O czym jeszcze nie powinno się zapominać właśnie w obrębie tego konkretnego aspektu? Dobrej jakości powerbanki różnią się między innymi pojemnością. Do wyboru są na przykład elementy o pojemności 10000, 20000 oraz 30000 mAh. Sami musicie zastanowić się, jaki parametr w Waszym przypadku będzie najlepszy. Na przykład powerbanki o największych pojemnościach są przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy posiadają dużo sprzętu elektronicznego tego typu oraz często z niego korzystają – zazwyczaj poza swoim domem lub mieszkaniem…

Komputer – nowy, używany, a może poleasingowy?

0
Komputer - nowy, używany, a może poleasingowy

Zakup nowego komputera bądź też laptopa niejednokrotnie wiązał się z wysokimi kosztami. Nowe komputery oraz laptopy kosztują niestety bardzo wiele i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego wiele osób decyduje sprzętu używanego. Niewielu jednak wie, że istnieje alternatywa.