środa, Sierpień 22, 2018

Diztronic – zdecyduj się na najlepsze etui

0
Diztronic – zdecyduj się na najlepsze etui

Użytkowanie smartfony bez etui jest bardzo ryzykowne. Dodatkowa ochrona to praktycznie konieczność, ale również ekstra wygoda. Jednym z najlepszych producentów na rynku jest Diztronic. Firma ta odpowiada za wysokiej jakości etui, które są bardzo funkcjonalne, stylowe oraz osłaniają obudowę smartfonu przed zarysowaniem czy stłuczeniem. Dostępne są etui do bardzo wielu rodzajów telefonów, gdyż Diztronic swoją ofertą pokrywa większość obecnie sprzedawanych modeli.

Smartfony są delikatne

Możliwości telefonów w porównaniu do urządzeń jeszcze sprzed kilku, kilkunastu lat są nieporównywalne. Teraz nosi się przy uchu coś, co można nazwać małym komputerem. Smartfony służą już nie tylko do rozmów i wiadomości SMS, ale przy ich pomocy można robić zdjęcia, filmować, przeglądać internet, bawić się aplikacjami i wiele więcej. To zrozumiałe, że tak zaawansowana technologia jest o wiele łatwiejsza do uszkodzenia niż ma to miejsce w przypadku starych, nieprodukowanych już modeli. Poza tym, smartfony projektowane są z myślą o poręczności i atrakcyjnym wyglądzie, a nie wytrzymałości. Problem ten można rozwiązać samodzielnie, nabywając specjalne etui od Diztronic. To była zaledwie kwestia czasu, aby na rynku ukazała się firma, która będzie potrafiła spełnić wszystkie potrzeby smartfonowych maniaków.

Jakie etui wybrać?

Dobry producent to taki, który zdaje sobie sprawę z tego, że jego klienci lubią mieć wybór. Nie inaczej jest w przypadku Diztronic, gdzie produkuje się etui nie tylko w różnych kolorach, ale też w odmiennych kształtach i z rozmaitych materiałów. To bardzo ważne, aby postawić na taki produkt, który będzie najlepiej spełniał swoje zadanie. Bardzo popularne są tak zwane ramki, które osłaniają krawędzie telefonu. Takie rozwiązanie być może nie pomaga zbytnio przy zarysowaniu smartfonu, jednak ich najważniejszą funkcją jest ochrona wyświetlacza podczas upadku. Silikon, bądź inne tworzywo sztuczne, z którego wykonano takie etui, potrafi zamortyzować nawet silne uderzenie. Nie musisz już męczyć się z uszkodzoną szybką. Dobrą alternatywą są etui z klapką, dzięki którym zapewnia się swojemu urządzeniu kompleksową ochronę. Ponadto, tego typu egzemplarze często są wyposażone w dodatkową kieszonkę na dokumenty, która jest bardzo wygodna i może nawet zastąpić portfel. Na niektórych telefonach zadrapania na obudowie są bardzo widoczne, a naprawa może okazać się wyjątkowo kosztowna. O wiele lepiej jest zapobiec takiemu nieprzyjemnemu wypadkowi, przejrzeć ofertę Diztronic i wyposażyć się w odpowiednie etui.

Najczęściej występujące usterki w iPhone’ach

0
Najczęściej występujące usterki w iPhone’ach

Należą do smartfonów klasy premium, cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród osób młodych, jednak ich wyjątkowość docenia również starsze pokolenie. Nie są jednak urządzeniami bezawaryjnymi. Jak w każdych innych występują pewne usterki. Wśród nich są te pojawiające się stosunkowo często. Telefony Apple wyróżniają się minimalistycznym designem, ponadczasową konstrukcją oraz doskonale zoptymalizowanym systemem. Jakie są charakterystyczne usterki dla poszczególnych modeli?

Ponadczasowy iPhone 5s

Należy do modeli najczęściej wybieranych przez klientów, dlatego koncern Apple zdecydował się na jego udoskonalenie oraz zaproponowanie klientom iPhone 5se. Jego cena jest wciąż wysoka, pomimo że w sklepach dostępny jest już od kilku lat. Uwagę użytkowników zwraca stosunkowo mała pojemność baterii. Ponadto telefon wyłącza się, kiedy zimą temperatury osiągają niższe wartości, a przy dłuższym użytkowaniu nagrzewa się. Uwadze nie umknęły też problemy z mikrofonem i niedoskonałości w kalibracji czujników.

Samoistnie wyłączający się iPhone 6s

To jego największa wada. Producenci nie poprawili tej usterki, ucząc się na błędach występujących przy iPhone 5s. Serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego wielokrotnie przyjmował zgłoszenia o tym problemie, podobnie jak o niewłaściwie działającym przycisku Touch ID. Co jeszcze zauważyli użytkownicy i z czym musiał radzić sobie serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego, jak też z innych miast w Polsce i zapewne na całym świecie? Do specjalistów klienci zgłaszali się m.in. z rozbitym wyświetlaczem LCD i zalaniem telefonu wodą czy innym napojem. Częstą usterką jest też niedziałający przycisk Home i uszkodzenie obudowy. Jeżeli również Ty masz z tym problem, serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego, który zajmuje się naprawdę iPhonów jest Icenterstore.com.

Kiedy telefon nie ładuje?

Nie zawsze wina leży po stronie iPhona. Serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego bardzo często przyjmował zgłoszenia o problemach z ładowaniem, podczas gdy w rzeczywistości usterka nie występowała. Istnieją dwie możliwości – problem może dotyczyć gniazda ładowania lub ładowarki. Chcąc to sprawdzić podłącz inne urządzenie do ładowarki. Jeżeli ładowarka działa sprawnie, smartfon należy oddać do naprawy.

Kiedy pojawiają się problemy z baterią?

To częsty problem występujący we wszystkich modelach Apple, również w 5s i 6s. Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż otrzymaliśmy telefon z uszkodzonej serii. Fabrycznie uszkodzona bateria nie jest dla posiadaczy iPhone’ów nowym doświadczeniem, wielokrotnie zdarza się, że serwis przyjmuje takie zgłoszenia.

Kiedy pęknie szybka?

W tym przypadku nie masz wyboru. Uszkodzeniami szybki zajmuje się serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego i również z innych miast, gdzie Twój iPhone otrzyma profesjonalną pomoc. W większości przypadków konieczna jest wymiana szybki. Dzieje się tak dlatego, że pęknięciu nierzadko towarzyszy również wygięcie obramowania. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana szybki na oryginalną, ponieważ zyskujemy tym samym pewność, że iPhone będzie pracował bezproblemowo i nie pojawią się komplikację w jego obsłudze. Wiele osób próbuje tej naprawy na własną rękę, korzysta z nieoryginalnych szybek lub podejmuje się sklejenia z wykorzystaniem specjalnych taśm klejących. To tani sposób naprawy, jednak mało skuteczny i na pewno mający wpływ na skrócenie żywotności urządzenia.

Sprzęt Apple jest utożsamiany z ekskluzywną marką, dlatego klienci oraz użytkownicy oczekują wysokiej jakości produktu. Trzeba jednak uświadomić sobie, że nie ma urządzeń, które przez cały okres pracują bez żadnych problemów. To, co jednak możesz zrobić dla swojego iPhona to zapewnić mu fachową pomoc w przypadku nawet najmniejszej usterki.

Telewizja online – wady i zalety nowego rozwiązania

0
Telewizja online

Telewizja ma już 80 lat. Na dzisiejsze standardy to całkiem sporo. Aby przetrwać jako medium, musi się dostosowywać – zarówno na polu technicznym, jak i pod względem możliwości oferowanych swoim odbiorcom. Dlatego przez ostatnie kilka dekad kanały dystrybucji telewizji zmieniały się dość szybko: od telewizji naziemnej, przez satelitarną, aż po kanały telewizji kablowej. Dziś, w świecie coraz bardziej zdigitalizowanym, mamy telewizję cyfrową i odpowiadający jej sposób dystrybucji – telewizję online.

Optymalizacja procesu produkcyjnego. Specyfika pracy na produkcji

0
optymalizacja procesu produkcyjnego

Gdy zaczynamy pracę w firmie produkcyjnej nie jest łatwo, bowiem trzeba nauczyć się całego procesu produkcyjnego od podstaw. Do tego dochodzi konieczność nauczenia się zautomatyzowanych maszyn np. robot przemysłowy, urządzeń stojących na linii ale również poznania nowych ludzi, z którymi będziemy współpracować. Rzecz jasna typów firm produkcyjnych jest cała masa jednakże jeśli wyspecjalizujemy się w tej konkretnej to w przyszłości będzie nam łatwiej znaleźć pracę w tej właśnie branży.

Możemy pracować na różnych stanowiskach, ale na początku będzie to operator produkcji i będziemy musieli wykonywać prace pomocnicze na produkcji. Oczywiście później pracodawca zaproponuje nam wykonywanie bardziej zaawansowanych prac polegających na obsłudze pewnych maszyn albo nawet jak wykonać optymalizacja procesu produkcyjnego – w pewnym własnym zakresie oczywiście lub we współpracy z działami inżynierii procesowej bądź utrzymania ruchu. Jeśli zostaniesz przyjęty do pracy w danym zakładzie produkcyjnym na stanowisko operatora maszyn będziesz musiał poznać bardzo dobrze wszystkie maszyny na danej linii, a później te maszyny, które są w całym zakładzie.

Na owych liniach występują różne typy: roboty współpracujące, maszyny pakujące do pudełek albo urządzenia buforujące – wszystko to zależy od tego w jakiej firmie pracujesz np. firma elektroniczna ma maszyny kładące komponenty elektroniczne na płytkach z obwodem drukowanym, natomiast firma produkująca ciastka będzie miała urządzenia do mieszania składników na ciasto i piec do pieczenia tych ciastek. Jeśli będziesz operatorem maszyn to będziesz ponosić główną odpowiedzialność za stan maszyn, urządzeń ale także za wyniki produkcji. Największą odpowiedzialność za wyniki produkcji ponosi – rzecz jasna – twój bezpośredni przełożony, jednakże ty jako osoba obsługująca maszyny także ponosisz za to odpowiedzialność przed twoim kierownikiem, który tłumaczy się potem swoim przełożonym. Praca w firmie produkcyjnej nie jest łatwa, jednakże mimo wszystko można tam zajść wysoko w strukturze organizacyjnej.

SolidWorks – pomocne wskazówki

0
SolidWorks - pomocne wskazówki

SolidWorks kryje w sobie mnóstwo funkcji, które zwłaszcza dla początkującego użytkownika mogą okazać się skomplikowane. Rozbudowane opcje wcale nie muszą być takie tajemnicze i nastręczyć nam problemów. Właściwa znajomość oprogramowania opiera się między innymi na wykonywaniu ćwiczeń, które pomagają w bliższym poznaniu funkcjonalności danego programu. SolidWorks cena licencji uważana jest za dość wygórowaną.

Proste tworzenie brył

SolidWorks odznacza się funkcjonalnością, jednak na pierwszy rzut oka niektóre opcje wydają się ukryte. Tak może być w przypadku funkcji „Pogrub”. Dzięki niej możliwe jest stworzenie obiektu bryłowego za pomocą pogrubienia jednej lub wielu przylegających powierzchni (muszą one zostać wcześniej połączone ze sobą). Operacja „Pogrub” pozwala na zastosowanie funkcji „Utwórz bryłę w zamkniętej objętości”. Ten trick może zostać także wykorzystany do kontroli, czy dany model nie posiada żadnych luk lub niedociągnięć.

„Zaawansowany otwór” –

Narzędzie „Zaawansowany otwór” dostępne jest od wersji programu SolidWorks 2017. Dzięki niemu użytkownik może tworzyć złożone otwory za pomocą jednej operacji. W wersji 2018 możliwe jest także opisanie danego otworu na poziomie rysunku 2D. Pierwszym krokiem jest utworzenie otworu w danym modelu. W oknie, które się pojawi mamy możliwość edycji opisu otworu. Konieczne jest zaznaczenie „Dostosuj objaśnienie” w sekcji „Objaśnienie otworu”. Wówczas możemy wprowadzić informacje o otworze w oknie. Program oferuje nam między innymi standardowe symbole stosowane w rysunkach technicznych.

Następnie należy utworzyć nowy dokument rysunku i wstawić odpowiedni widok. Kolejnym krokiem jest wyszukanie zakładki „Adnotacja”. W tej sekcji wybieramy „Objaśnienie otworu” i klikamy kursorem na jedną z krawędzi otworu. Wówczas pojawia się opis danego otworu, który możemy nanieść w dowolnym miejscu.

Platforma a sklep internetowy – jak wybrać, żeby nie żałować?

0

Rosnące zainteresowanie branżą e-commerce sprawia, że coraz większa grupa przedsiębiorców rozwija swój biznes w Internecie. Powstaje wiele sklepów internetowych, jednak tylko niektóre z nich przetrwają na rynku i odniosą sukces. Duże znaczenie dla powodzenia tego przedsięwzięcia ma platforma, na której zostanie założony sklep.

 

M-commerce

 

Obecnie ponad 20% sprzedaży internetowej odbywa się przez urządzenia mobilne. Zatem każdy przedsiębiorca, który poważnie myśli o rozwoju swojego sklepu internetowego, musi zadbać o jego dostosowanie do tych urządzeń. Usługi m-commerce stanowią nowoczesny kanał sprzedaży, który warto wykorzystać. Dobra platforma pozwala stworzyć stronę dostosowaną do najpopularniejszych urządzeń mobilnych.

 

Design

 

Wielu konsumentów odwiedzających sklepy internetowe wyrabia sobie opinię o danym sklepie już w pierwszych sekundach po załadowaniu strony. Z tego powodu bardzo ważny jest jej design, zgodny z założeniami user experience. Zwiększenie satysfakcji klienta i stworzenie warunków do powstania przyjemnych odczuć związanych z użytkowaniem produktu możliwe jest poprzez zwiększenie jego użyteczności i funkcjonalności. Projektowanie zorientowane na człowieka – w myśl tej zasady warto budować stronę sklepu internetowego.

 

Optymalizacja

 

Żaden sklep internetowy nie zaistnieje na rynku, jeżeli jego pozycja w wyszukiwarce Google nie będzie wysoka. Większość internautów przegląda jedynie pierwszą stronę z wynikami wyszukiwania, więc trzeba zadbać, aby strona sklepu znajdowała się w pierwszych dziesięciu wynikach. Łatwą i szybką optymalizację zapewniają, np. sklepy internetowe Magento.

 

Integracja z innymi systemami

 

Strona sklepu internetowego bardzo często musi współpracować z innymi systemami, których używa się w firmie. Mogą to być programy księgowe, magazynowe, czy CRM. Ich integracja z działaniem sklepu na platformie jest bardzo ważna nie tylko dla funkcjonowania sklepu, ale również dla jego wizerunku zewnętrznego w oczach klientów.

 

Wsparcie techniczne

 

Działanie każdej platformy musi być ciągle sprawdzane, kontrolowane i ulepszane. Dzięki temu zwiększa się funkcjonalność, co realnie przekłada się na zyski. Przykładowo, sklepy na Magento podlegają kontroli ze strony specjalistów wsparcia technicznego, którzy nieustannie sprawdzają, czy platforma „radzi sobie” i spełnia swoje zadanie. 

 

Wyniki sprzedaży

 

Podstawowym celem prowadzenia sklepu internetowego jest generowanie zysku. Wszystkie opisane powyżej cechy dobrej platformy przyczyniają się do podniesienia sprzedaży, a tym samym osiągania większych zarobków. Wybierając platformę warto więc zdecydować się na taką, która charakteryzuje się wskazanymi wytycznymi.

Dobry serwis GSM na wagę złota?

0

Żyjemy w czasach smartfonizacji, telefon nie służy nam już jedynie do dzwonienia, ale dzięki jego rozbudowanym funkcjom możemy wysyłać z niego maila, przeglądać strony internetowe, robić przelewy bankowe i zakupy w sklepach internetowych, a także słuchać muzyki i uwieczniać na zdjęciach nasze wspomnienia. Okazuje się jednak, że nowoczesne telefony komórkowe częściej ulegają awarii niż te, z których korzystaliśmy kilkanaście lat temu. Są mniej trwałe, co przekłada się na konieczność wykonywania częstych napraw. Zajmują się nimi serwisy telefonów komórkowych.

Nie są nowością na rynku, były kilkanaście lat temu, są dzisiaj i zapewne jeszcze długo będą dla nas kołem ratunkowym, kiedy telefon odmówi nam posłuszeństwa. Naprawa telefonów w Gdańsku, Warszawie, Krakowie czy innym dużym mieście nie jest problemem. W dużych metropoliach funkcjonuje kilkadziesiąt serwisów GSM, jest w czym wybierać. Czy jednak tak łatwo jest znaleźć ten godny zaufania, profesjonalny i z fachową obsługą? A co z mniejszymi miastami?

Co może zaoferować serwis GSM?

Oferta serwisów różni się, niekiedy nawet znacząco. Podążając krok w krok za potrzebami klienta, wiele firm musiało poszerzyć swoją ofertę bądź zrezygnować z prowadzonego biznesu. Dobry serwis GSM powinien oferować naprawę wszystkich modeli telefonów. Jest to dowodem na to, że firmę tworzy zespół specjalistów, którzy wciąż doskonalą swoje umiejętności. Takie przygotowanie deklaruje m.in. serwis Csgsm.pl. Dzięki takim miejscom naprawa telefonów w Gdańsku nie stanowi najmniejszego problemu. Fachowcy zajmują się nawet mniej znanymi w naszym kraju markami telefonów.

W profesjonalnym serwisie GSM powinniśmy także mieć możliwość sprzedaży, zakupu oraz wymiany telefonu. Nie jest to jednak standardem, pomimo że kilka lat temu to właśnie serwis był jednym z tych miejsc, gdzie mogliśmy nabyć używany lub nowy telefon za atrakcyjną cenę. Dzisiaj serwisy są już bardziej wymagające, bardzo starannie sprawdzają urządzenia, które klienci chcą sprzedać. Najczęściej decydują się tylko na te nowe lub używane wcześniej przez bardzo krótki czas.

W ofercie serwisu nie może zabraknąć szerokiego zakresu usług, z jakich możemy skorzystać. To wymiana stłuczonej szybki, odzyskiwanie danych, usterki oprogramowania, naprawa zalanego urządzenia czy też naprawa aparatu. Naprawa telefonów w Gdańsku czy innych dużych miastach zazwyczaj obejmuje te usterki, chociaż wciąż są serwisu ograniczające się do podstawowych napraw.

To nie koniec problemów

Nie wszystkie serwisy GSM funkcjonują zgodnie z oczekiwaniami współczesnego klienta. Jeden problem opisano już wyżej – utrudniony dostęp do używanych telefonów. Idąc do serwisu, nie zawsze mamy w planach zakup drogiego nowego telefonu. Wciąż są osoby, które poszukują tradycyjnych rozwiązań, doceniając wysoką jakość i sprawność starszych modeli urządzeń. Naprawa telefonów w Gdańsku w niektórych serwisach jest uzupełniona o ofertę sprzedaży starszych modeli, a także zamiany telefonu. Osoby, którym zależy na niższej cenie i dobrym stanie starszego modelu telefonu na pewno znajdą w nich coś dla siebie.

Przy wyborze serwisu należy zwrócić ponadto uwagę na to, czy dysponuje on oryginalnymi częściami do telefonów lub dobrej jakości zamiennikami. Często zdarza się, że po przeprowadzonej naprawie telefon nie pracuje wydajnie i wymaga ponownej wizyty w serwisie. Przyczyną mogą być wymienione części, które nie spełniają wysokich wymagań nowoczesnych smartfonów.

Doby serwis GSM w dzisiejszych czasach istnieje, jednak warto zapoznać się z ofertą kilku, aby znaleźć ten, który wyróżnia się spośród konkurencji ofertą, podejściem do klienta i oferowanymi możliwościami. Powinno być to miejsce, które podąża za zmianami i postępem techniki.

Jak czyścić thermomix?

0

Thermomix jest fantastycznym narzędziem kuchennym, dzięki któremu każdy może przygotować potrawy o dowolnym właściwie stopniu skomplikowania i poczuć się jak szef kuchni. Ułatwia on przygotowywanie dań do tego stopnia, że wystarczy dysponować właściwymi składnikami i można jeść, jak w drogiej restauracji. Jest tylko jedna rzecz, której thermomix nie potrafi. Tą rzeczą jest czyszczenie jego samego.

Codzienne czyszczenie nie powinno sprawiać kłopotu. Wystarczy wlać do naczynia kilka kropli płynu do naczyń, kilka razy włączyć przycisk „turbo”, a następnie wypłukać misę. Jeśli chcemy przeczyścić misę gruntownie, tworzymy roztwór wodny octu, dodajemy odrobinę sody oczyszczonej i ustawiamy thermomix na 10 minut, Varoma, obroty na poziomie 4.

By doczyścić noże, należy zalać je wodą, by były tuż pod jej powierzchnią, a następnie dodać kilka skorupek od jajek. Teraz kilkukrotne przyciśnięcie przycisku „turbo” załatwi sprawę. Jeśli nie, dzieła dokonamy za pomocą starej szczoteczki do zębów, która łatwo usunie zanieczyszczenia spomiędzy noży, a jej miękkie włosie nie uszkodzi powierzchni noży i nie stępi ich.

Czasem zdarzy się, że będziemy musieli umyć przypalone dno misy – cóż, zdarza się nawet najlepszym, szczególnie po robieniu gęstych sosów, czy dżemów. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, nie ma co panikować. Trzeba wtedy przygotować pastę z sody oczyszczonej i wody, dokładnie pokryć nią dno misy i zostawić na piętnaście minut. Po tym czasie przystępujemy do delikatnego szorowania. Bród powinien do tego czasu nieco odpuścić.

Najczęstszą dolegliwością naszego sprzętu, szczególnie gdy używamy go często, do przygotowywania różnych potraw, jest brzydki zapach. Aby go usunąć, ponownie używamy funkcji Varoma, z tym, że tym razem do naczynia wlewamy wodę z odrobiną sody oczyszczonej oraz sokiem z pół cytryny. Kwadrans na obrotach na poziomie 3 załatwi sprawę. Jeśli brzydki zapach dotyczył będzie pokrywy, z powyższych składników robimy pastę, smarujemy pokrywę i zmywamy po piętnastu minutach.

Jak widać czyszczenie thermomixa nie musi oznaczać specjalistycznych środków chemicznych i skomplikowanych zabiegów. Wszystko, czego potrzebujemy mamy w domu. Posiadając tą wiedzę z pewnością chętniej sięgać będziesz po to pożyteczne urządzenie, a w rezultacie cieszyć się będziesz jakością swoich potraw.

technologie.info.pl

Test telewizorów 65 cali do 10 000 zł – jaki telewizor kupić?

0

Telewizor 65 cali to już naprawdę poważny zakup, a mając do dyspozycji około 10 tysięcy złotych, można wybierać spośród rewelacyjnych modeli. Nowoczesne i o wyjątkowym designie telewizory Smart TV wspaniale prezentują się zarówno w nowoczesnym i odważnym, jak i minimalistycznym wnętrzu. Przeprowadziliśmy test telewizorów 65-calowych i wybraliśmy trzy – naszym zdaniem – najlepsze modele.

System Microsoft Dynamics NAV wpływa na lepsze funkcjonowanie firmy

0

Rozwój technologiczny, z jakim mamy do czynienia, z jednej strony wpływa pozytywnie na możliwości, jakie ma każdy przedsiębiorca. Z drugiej jednak strony, te same możliwości ma każdy inny podmiot działający na rynku. Aby móc konkurować, oczywiście skutecznie, należy więc zawsze być o krok do przodu przed konkurencją i stosować najlepsze rozwiązania.