środa, Kwiecień 8, 2020

Jaki system informatyczny wybrać?

0
Jaki system informatyczny wybrać

Większość przedsiębiorców przynajmniej raz w życiu staje przed koniecznością wyboru systemu informatycznego dla swojej firmy. Często okazuje się, że jest to wybór dość skomplikowany i trudny. W grę wchodzi wiele czynników oraz kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Począwszy od potrzeb biznesowych, procesów, funkcjonalności, wizji przyszłości poprzez wybór właściwego rozwiązania, firmy wdrożeniowej oraz oczywiście budżetu i terminu realizacji projektu. Dziś skoncentrujemy się na tym jaki system IT wybrać.

Wszystko, co warto wiedzieć o bezpiecznikach

0
bezpieczniki

Instalacja elektryczna to jeden ważniejszych tematów, jaki pojawia się w trakcie projektowania domu. Zasady wyboru bezpieczników do domu powinny opierać się na kilku założeniach, które usprawnią późniejsze użytkowanie sprzętów elektrycznych oraz wszystkiego, co jest związane z prądem. Zapraszamy do artykułu.

Charakterystyka zabezpieczeń

Co do zasady, bezpiecznikiem nazywamy urządzenie, którego zadaniem jest ochrona instalacji elektrycznej i wszelkich zależnych od niej urządzeń, przed uszkodzeniami powstałymi wskutek przeciążeń. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona sieci polegająca na przerwaniu fazy zasilania, zanim dojdzie do przegrzania, a nawet pożaru. Wśród licznych zalet wyróżnić można to, iż bezpieczniki działają w pełni bezobsługowo i charakteryzują się stuprocentową niezawodnością. Nie warto na nich oszczędzać na etapie projektowania instalacji elektrycznej, gdyż z pewnością właściwa realizacja zaowocuje w przyszłości, a domownicy będą mogli spać spokojnie.

Bezpieczniki dzielimy na kilka grup. Pierwsza z nich to bezpieczniki szybkie, czyli takie, które charakteryzują się krótkim czasem działania, co oznacza, że w momencie poboru prądu, który przewyższa wartość nominalną wartości bezpiecznika, obwód instalacji zostaje natychmiast rozłączony. Kolejna z nich to zwłoczne, zwane inaczej rozruchowymi. Przewidziane są do załączania silników bądź innych urządzeń, które potrzebują jedynie chwilowego zwiększonego poboru prądu. Na uwagę zasługują również bezpieczniki czasowe – można dowolnie ustalić czas ich reakcji. Po załączeniu są aktywne ustalony czas i dopiero po nim obwód zastaje rozłączony. Od lat znajduje to zastosowanie np. na klatkach schodowych, co jest niezmiernie wygodnym rozwiązaniem.

Bezpieczniki – podstawowe informacje

Jakie znaczenie ma wybór bezpieczników? A no takie, że w bezpośredni sposób odpowiada on za elektrykę w budynku. Nieprawidłowo dopasowany uniemożliwi poprawne działanie urządzeń, co w razie zwarcia mogłoby doprowadzić do porażenia osób będących w kontakcie z maszyną. Głównym zadaniem bezpiecznika www.bricomarche.pl/elektryka/instalacje-elektryczne/bezpieczniki jest ochrona przed niepożądanymi przepięciami i przeciążeniem, które może powstać wskutek nieprawidłowego użytkowania danego sprzętu.

Planując instalację elektryczną zarówno w budynku, jak i poza nim, konieczne jest zastosowanie zabezpieczeń dopasowanych do projektowanego obwodu, zgodnie z późniejszym przeznaczeniem. Zaleca się, aby do obwodu oświetlenia wykorzystano bezpieczniki o nominalnej wartości 10A. Z kolei obwody gniazd powinny mieć na wejściu zabezpieczenie w postaci co najmniej 16A.

Kluczowe jest dostosowanie wartości do realnego zużycia i zapotrzebowania. Do kuchni i pomieszczeń, w których obecne są artykuły gospodarstwa domowego o dużym poborze prądu (jak np. kuchenka, lodówka, czy pralka), warto wybrać bezpieczniki o nieco większej mocy.

Prawidłowo obrane wartości sprawiają, że w przypadku awarii lub nieplanowanego skoku napięcia sprzętu nie ulegną zniszczeniu, ani przegrzaniu.

 

Najlepsze powerbanki – czym się cechują?

0
najlepszy powerbank

Finanse pozwalają Wam na to, żeby w całkiem niedalekiej przyszłości zdecydować się na dobrej jakości urządzenia tego konkretnego typu, które służą generalnie do magazynowania energii? Czym kierować się podejmując tutaj ostateczne decyzje? Bardzo mocno zależy Wam bowiem na tym, aby zdecydować się na dobrej jakości urządzenia z tej konkretnej kategorii? Chcecie wybrać takie akcesoria, które będą nie tylko nowoczesne, ale także stosunkowo tanie? W takim razie zostańcie z nami i przeczytajcie do końca dzisiejszy artykuł.

Czy generalnie warto decydować się rzeczywiście na powerbanki? Dużo osób zadaje sobie to pytanie… Macie podobne wątpliwości związane właśnie z tym konkretnym tematem? Artykuł ze strony internetowej https://eleosklep.pl/Powerbank-10000-20000-czy-30000-mAh-Ktory-powinienes-wybrac-blog-pol-1571126613.html oraz nasze rozważania w tym temacie powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Dlaczego? Generalnie naprawdę warto posiadać dobrej jakości powerbanki. Czym ogólnie charakteryzują się akcesoria tego właśnie konkretnego typu? Należy zwrócić uwagę na aspekty, że produkty z tej konkretnej kategorii służą do magazynowania energii. Tak naprawdę praktycznie każda osoba dorosła posiada minimum jedno urządzenie elektroniczne tego typu. Chodzi nam w tym momencie o bardzo nowoczesne smartfony. Trzeba również zwracać uwagę na tablety, komputery przenośne i tak dalej. Czasami może wystąpić zaś taka sytuacja, że mamy bardzo niski stan dotyczący naładowania baterii. Co zrobić w tym momencie? Osoby, które posiadają powerbanki niczym się nie przejmują. Podłączają bowiem elementy tego typu do smartfona, komputera przenośnego itp. Dużo gorzej wygląda sytuacja w przypadku osób, które takich elementów nie mają. Nie zawsze bowiem szybko można znaleźć miejsce, gdzie będzie możliwość podłączenia telefonu do gniazdka elektrycznego itp. Nic więc dziwnego, że rok po roku kalendarzowym coraz więcej osób decyduje się na powerbanki…

Warto zwrócić uwagę na aspekt, że elementy tego typu mogą być kupione na przykład drogą internetową. Na stronie https://eleosklep.pl/pol_m_Akcesoria-GSM-193.html jest sporo opcji do wyboru właśnie pod tym konkretnym kątem. Macie szansę zdecydować się na różnego rodzaju powerbanki. Czym cechują się takie właśnie konkretne elementy? Dlaczego podmioty tego typu są coraz częściej wybierane? Zakupy przez internet to generalnie rozmaite zalety. Można na przykład oszczędzić bardzo dużo swojego prywatnego czasu. Macie również okazję oszczędzić sporo pieniędzy. Co jeszcze jest tutaj bardzo ważne w obrębie tego aspektu? Należy zwrócić uwagę na czynnik, że możecie bez żadnego problemu zdecydować się na rozmaite powerbanki. Bez wątpienia warto kupować elementy, które pochodzą zatem od dobrego producenta. To pierwsza bardzo ważna sprawa, która nie może zostać zbagatelizowana.

O czym jeszcze nie powinno się zapominać właśnie w obrębie tego konkretnego aspektu? Dobrej jakości powerbanki różnią się między innymi pojemnością. Do wyboru są na przykład elementy o pojemności 10000, 20000 oraz 30000 mAh. Sami musicie zastanowić się, jaki parametr w Waszym przypadku będzie najlepszy. Na przykład powerbanki o największych pojemnościach są przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy posiadają dużo sprzętu elektronicznego tego typu oraz często z niego korzystają – zazwyczaj poza swoim domem lub mieszkaniem…

Komputer – nowy, używany, a może poleasingowy?

0
Komputer - nowy, używany, a może poleasingowy

Zakup nowego komputera bądź też laptopa niejednokrotnie wiązał się z wysokimi kosztami. Nowe komputery oraz laptopy kosztują niestety bardzo wiele i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego wiele osób decyduje sprzętu używanego. Niewielu jednak wie, że istnieje alternatywa.

Programy do wystawiania faktur online – ile kosztują?

0
Programy do wystawiania faktur online – ile kosztują

Przygotowywanie faktur VAT i innych typów faktur w nowoczesnych programach nie musi być związane z wysokimi wydatkami. Ile trzeba zapłacić za korzystanie z oprogramowania do wystawiania faktur online?

Poleasingowy sprzęt IT – doskonałe rozwiązanie dla oszczędnych

0
Komputery poleasingowe

Marzeniem wielu z nas jest zakup czegoś luksusowego za budżetowe pieniądze. Większości populacji wydaje się, że takie rozwiązanie jest nie możliwe. Jest to jednak błędne myślenie wynikające z braku wiedzy na temat tego, co ma do zaoferowania rynek. Wystarczy się trochę wysilić, poświecić odrobinę czasu na przeszukiwanie zasobów internetu by okazało się, że to o czym marzyliśmy jest na wyciągnięcie ręki.

Ludzkie podpory cyfrowego społeczeństwa

0
programista

Jeszcze dwadzieścia lat praca przed komputerem nie była traktowana zbyt poważnie przez społeczeństwo. Świat wyglądał inaczej. Automatyzacja była, i owszem, lecz cyfryzacja należała do rzadkości. Zdecydowana większość informacji, danych, dokumentów czy zdjęć przechowywana była w sposób tradycyjny: na papierze, w teczkach, pod kluczem w piwnicach. Nikt nie wiedział, co przyniesie przyszłość: w którą stronę i jak szybko nastąpi rozwój technologii czy jak zmienią się upodobania i przyzwyczajenia ludzi.

Akcesoria foto do studia – co musisz posiadać?

0
Akcesoria foto do studia – co musisz posiadać?

Fotografia kojarzy się oczywiście z aparatami. Są one oczywiście główną bazą do wykonywania zdjęć. Nie byłoby jednak w stanie robić atrakcyjnych fotografii, gdyby nie obiektywy, które często są o wiele ważniejsze od samego aparatu. Oczywiście bez dobrej jakości sprzętu możemy raczej zapomnieć o niewielkiej ilości szumów, czy nawet atrakcyjnej rozdzielczości. Obiektyw jednak odpowiada za ogniskową, światło i ostrość. Można zatem powiedzieć, że obydwa elementy tworzą spójną całość, chociaż aparat jest bazą i uważany jest za główne narzędzie, a obiektywy to jedynie akcesoria foto.

Kiedy mamy już podstawowy zestaw, możemy wyjść na zewnątrz, by zrobić pierwsze fotografie plenerowe. Oczywiście to nie wszystkie akcesoria foto, które mogą okazać się dla nas przydatne lub nawet niezbędne, by zdjęcia wychodziły naprawdę interesująco. Chcesz się o tym przekonać? W takim razie sprawdź materiał, który przygotowaliśmy z myślą o wszystkich początkujących osobach, które zaczynają swoją przygodę z robieniem zdjęć i myślą o stworzeniu niewielkiego studio.

Jak studio, to oświetlenie jest podstawą

Gdy wychodzimy w plener, zazwyczaj nie potrzebujemy dużej ilości akcesoriów pozwalających na doświetlenie zdjęcia. Podstawowe akcesoria foto, to m.in. blenda lub w przypadku zaawansowanych projektów, może być to nawet mobilny soft box. W samym studio potrzebujemy jednak tego naprawdę sporo. Do podstawowych elementów zaliczamy m.in. softboxy z odpowiednio mocnym światłem, pierścieniowe lampy LED, lampy flash i najbardziej klasyczne i znane parasolki. Podział może być jednak o wiele bardziej szczegółowy, ponieważ do dyspozycji mamy zróżnicowane kształty softboxów lub rodzaje parasoli, np. odbijające i dyfuzyjne. Do tego dochodzą kolory, np. srebrny, czy złoty i nakładki, np. typowy plaster miodu, który ma kierować światło w określony punkt.

Tła jako niezbędny element wyposażenia

Mamy statywy do aparatu, oświetlenia i tła. Teraz pozostaje kwestia samego tła, które będzie widoczne za fotografowanym obiektem. Oczywiście innego rodzaju elementy będziemy wykorzystywać przy fotografii produktowej i zupełnie inne podczas sesji portretów. Warto jednak wyposażyć swoje studio w kilka interesujących propozycji, do których zaliczyć możemy m.in. jednolite tła z rozmazaniem koloru lub nawet interesujące grafiki, np. pęknięte ściany. Możliwości są naprawdę ogromne, dlatego koniecznie musimy zastanowić się nad tym, jak wykorzystać swoje dostępne akcesoria foto w odpowiedni sposób, by efekt był zaskakująco pozytywny.

Tablet – narzędzie dla grafika

0
tablet

Tablet graficzny to narzędzie pracy twórczej dla bardziej wymagających odbiorców, takich jak graficy, zajmujących się obróbką zdjęć czy też tworzeniem rysunków.

Możliwości sprzętu

Dzięki tabletowi graficznemu można z powodzeniem rysować skomplikowane schematy, a co tym idzie również tworzyć projekty CAD, mapy, rysunki, czy też obrabiać obrazy i zdjęcia.

Tablet jest precyzyjnym i wszechstronnym narzędziem pozwalającym na więcej niż zwykła myszka komputerowa.

Kto potrzebuje tabletu graficznego

Sprzęt ten sprawdzi się przede wszystkim oczywiście jako tablet dla grafików.  Będzie on jednak również z powodzeniem wykorzystywany przez przedstawicieli innych zawodów, takich jak inżynierowie, technicy czy osoby zajmujące się szeroko pojętą reklamą. Dopiero tacy użytkownicy będą w stanie docenić i wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferuje to narzędzie.

Tablet graficzny – jak to działa

Tablet składa się ze specjalnej podkładki, do której dołączony jest rysik, służący do rysowania. Obraz pojawi się od razu na ekranie laptopa lub komputera, podłączonego do tabletu za pomocą kabla, albo bezprzewodowo. W sprzedaży dostępne są również tablety dla grafików z wyświetlaczem, na których od razu pokazuje się rysunek. Rysik w zależności od oprogramowania, może działać jak rożne narzędzia: np ołówek, czy kredka albo pędzel. Możliwy jest również zakup kilku rysików, aby profesjonalnie odwzorować potrzebne narzędzia.

Największą różnicą w stosunku do normalnej pracy na papierze, jest możliwość nanoszenia nieograniczonych zmian w trakcie tworzenia. Tablet dla grafików pozwala zmieniać kształty, barwy, rozmiary, aż do uzyskania perfekcyjnego rysunku,

Wybierając tablet, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które będą miały znaczenie podczas pracy:

– powierzchnia robocza – powinna być jak najbliższa rozmiarowi ekranu podłączonego do tabletu. Dysproporcja w rozmiarach powinna być tu jak najmniejsza. Jeśli chodzi o tablet dla grafików, poleca się tablet A6, pozwalający wykonać nawet najbardziej skomplikowane rysunki.

– rysik – zaleca się jak najmniejszą wartość, która jest odwrotnie proporcjonalna do dokładności wykonania rysunków. W tabletach dla grafików czy inżynierów dokładność powinna oscylować wokół 0,25 mm

– kolejnym parametrem jest tzw. wysokość odczytu czyli najmniejsza odległość ryska od powierzchni, pozwalająca na odczytanie rysunku. Zwykle wynosi ona  9-10 mm

– dla niektórych użytkowników, ważny będzie również czynnik mierzący szybkość i dokładność odwzorowanie ruchów rysika czyli tzw Próbkowanie. Jest ono wprost proporcjonalne do dokładności, wiec im wyższy ten parament tym lepiej.

Na co zwracać uwagę kupując fotele dla gracza?

0
Fotele dla gracza

Jeszcze do niedawna granie w gry komputerowe stanowiło formę relaksu i sposób spędzania wolnego czasu. Dziś jest sportem elektronicznym, na punkcie którego oszalał prawie cały świat! W dodatku – bardzo dochodowym, dlatego wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego dla uzyskiwania jak najlepszych wyników. Jednym z kluczowych elementów są oczywiście fotele dla gracza. Odpowiednio wyprofilowane ochronią przed bólem pleców, ramion, karku czy głowy zapewniając maksymalny komfort podczas wielogodzinnych maratonów.

Idealny fotel dla gracza, czyli jaki?

Najważniejszym elementem konstrukcyjnym fotela gamingowego jest oczywiście oparcie. Optymalnie, jeśli będzie sięgało powyżej linii łopatek. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wyprofilowania – w kształt litery „S”, która stanowi odzwierciedlenie naturalnej pozycji kręgosłupa. Dodatkowym walorem może być zastosowanie poduszek wspierających naturalne krzywizny kręgosłupa, dzięki czemu fotel dla gracza zyskuje idealną postać.

Kolejną, równie ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie jest regulacja wysokości siedziska, oparcia i wysokości podłokietników, która pomoże uzyskać pełną ergonomię. Inaczej bowiem będzie ułożony fotel dla osoby o wysokim i niskim wzroście.

Idealnie dopasowane fotele dla gracza powinny być wyposażone także w regulowany i wyprofilowany zagłówek, który zmniejszy napięcie pleców oraz odciąży mięśnie karku. Przyjemność z gry zapewnią również szerokie, regulowane podłokietniki, bezpośrednio wpływające na zachowanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest odpowiednia szerokość siedziska, dopasowana do wagi i sylwetki gracza. Jest to szczególnie ważne, albowiem nieodpowiednio dobrana spowoduje nierównomierne rozłożenie się ciężaru ciała, co w konsekwencji zaburzy naturalne krzywizny kręgosłupa.

Materiały

Fotele dla gracza, z uwagi na intensywność użytkowania, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. To od nich zależy bowiem długość oraz przyjemność stosowania. Najczęściej do ich produkcji używa się tkaniny typu micro, która wykazuje odporność na przecieranie. Alternatywą są modele ze skóry ekologicznej. Cenione za łatwość czyszczenia oraz odporność na zabrudzenia. Ich mankamentem jest jednak mniejsza trwałość oraz dyskomfort użytkowania spowodowany wysokimi temperaturami.

Jeśli chodzi o konstrukcję to powinna być wykonana ze stali, albowiem tylko wtedy zapewni należną stabilność i solidność użytkowania. Masywna rama zakończona pięcioramiennym stelażem okaże się gwarantem trwałości, bezpieczeństwa, ale również komfortu, dzięki czemu fotel dla gracza zapewni długie godziny rozgrywek – bez obaw o przeciążenie pleców.