wtorek, styczeń 25, 2022

Jakie są najważniejsze funkcje pokrowców na telefony?

0
Jakie są najważniejsze funkcje pokrowców na telefony

Etui na telefon ma za zadanie chronić wrażliwe części urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, otarciami, zabrudzeniem oraz przed wilgocią. Telefon w etui można swobodnie nosić w kieszeni, ale też jest bezpieczny w torebce. Dzięki temu służy on dłużej, nie jest narażony na nieestetyczne zarysowania, a wejścia na kable są zabezpieczone przed zabrudzeniem. Pokrowce mogą być wykonane z różnych materiałów, np. etui iPhone 13 posiada nowoczesny, unikalny skórzany model, który wyposażony został w dodatkowe funkcje. Skórzany pokrowiec na telefon to też idealny gadżet dla osób, które chcą ograniczyć ilość przedmiotów zabieranych ze sobą. Etui ma miejsce na kartę płatniczą oraz na gotówkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze etui na telefon?

Podczas wyboru pokrowca na telefon należy zwrócić uwagę na model, do którego dedykowany jest produkt. Np. etui do iPhone 13 może być kompatybilne z innymi urządzeniami tej marki. Warto też zainteresować się dodatkowymi funkcjami, jakie może dawać etui. Niektóre modele posiadają zabezpieczenia kart kredytowych. Posiadają magnes, ale nie wpływa on negatywnie na działanie przechowywanych kart płatniczych. Etui iPhone 13 może występować w wielu kolorach, niektóre są bardzo jaskrawe i żywe, inne nieco stonowane i klasyczne. Skórzane produkty bardzo ładnie wyglądają, są ponadczasowe oraz klasyczne, wygodnie trzyma się je w ręce. Zapewniają stabilność i łatwo je wyczyścić.

Oryginalne pokrowce na telefon

Etui iPhone 13 może zwiększyć funkcjonalność urządzenia. Jest to możliwie dzięki niektórym ciekawym rozwiązaniom. Jednym z nich jest niezwykle wygodna klapka, która pozwala postawić telefon w pozycji pionowej. Przydaje się to podczas oglądania filmów lub w trakcie telekonferencji. Etui, które posiada przegródki, jest doskonałą alternatywą dla portfela, można włożyć tam potrzebne dokumenty oraz gotówkę — będzie ona bezpieczna. To świetne rozwiązanie podczas wyjścia na trening lub na spotkanie z przyjaciółmi. Przydaje się też podczas wakacyjnych wojaży. Etui iPhone 13 wyposażone jest w magnes, który ułatwia zamykanie i otwieranie urządzenia. Grube skórzane etui chroni telefon przed uszkodzeniami, nawet podczas upadku. Pokrowce są bardzo dokładnie wykonane, z dbałością o najdrobniejszy szczegół, dzięki temu mogą służyć przed długi czas. Wykonanie wpływa nie tylko na żywotność produktu, ale też na estetykę. Pokrowiec na telefon, który został wykonany z włókna węglowego, jest bardzo odporny na wstrząsy, dlatego często wybierany jest przez sportowców.

Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe?

0
Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe

Miłośnicy muzyki, użytkownicy odtwarzaczy i urządzeń mobilnych nie wyobrażają sobie życia bez słuchawek. Coraz chętniej też wybierają ich bezprzewodową wersję.

Słuchawki bezprzewodowe: na czym polega ich fenomen?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że nowoczesne słuchawki będą działać bez przewodów. Dziś słuchawki bezprzewodowe są coraz popularniejszym wyborem. Wynika to z ich licznych zalet. Głównym wyróżnikiem tego typu słuchawek jest brak przewodów łączących je z urządzeniem odtwarzającym muzykę. Fakt ten znacznie zwiększa zakres ruchu i swobodę. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli w trakcie słuchania muzyki uprawiasz sport, biegasz czy prowadzisz dowolny pojazd.

Nie trzeba też rozplątywać przewodów, które od czasu do czasu skręcają się i plączą. Poza tym z biegiem czasu przewody tracą jakość i wymagają wymiany. Słuchawki, które nie mają przewodów, prezentują się znacznie atrakcyjniej. Szeroka gama bezprzewodowych słuchawek pozwala na korzystanie z nich nawet wtedy, gdy telefon ładuje się w innym pomieszczeniu, co jest bardzo wygodne. W nowoczesnych modelach słuchawek bez przewodów może być też wbudowany osobny odtwarzacz, pamięć i bateria. Samo urządzenie odtwarzające, podczas słuchania muzyki za pomocą bezprzewodowych słuchawek, może znajdować się w kieszeni ubrania, torbie, plecaku.

Oryginalne modele takie jak słuchawki Hama są w stanie przekazać wszystkie subtelności utworu muzycznego bez zniekształceń, bez zewnętrznego szumu, bez żadnych innych zakłóceń. Sprawdź różne modele na stronie hamamobile.pl

Na te parametry zwróć uwagę kupując słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe wykorzystują do połączenia radio, Bluetooth lub podczerwień. Każda z tych metod ma zarówno zalety, jak i wady. Oprócz Bluetooth do komunikacji można również wykorzystać częstotliwość radiową. Słuchawki korzystające z sygnału radiowego mają tę zaletę, że mają znacznie większy zasięg niż Bluetooth i mogą działać nawet do 100 metrów. Jednak w tym przypadku potrzebny jest nadajnik. Dodatkowo słuchawki RF są podatne na zakłócenia pochodzące od sprzętu AGD, co wpływa na jakość dźwięku.

Słuchawki z czujnikiem podczerwieni mają ograniczony zakres około 10 metrów i zwykle służą do oglądania telewizji. Zaletą jest niski koszt. Dodatkowym atutem będzie obsługa NFC (łatwe parowanie z innymi urządzeniami Bluetooth). Dzięki niemu podłączenie słuchawek do smartfona będzie jeszcze szybsze.

Kolejnym ważnym elementem jest system redukcji szumów. Pozwala on zredukować wpływ środowiska zewnętrznego, dzięki temu możesz swobodnie słuchać muzyki nawet w głośnych miejscach (na przykład w metrze czy pociągu). Dla komfortowego słuchania muzyki jednym z najważniejszych parametrów jest jakość dźwięku. Dlatego przy wyborze słuchawek bezprzewodowych należy zwrócić uwagę na następujące cechy:

 • Zakres częstotliwości, w którym odtwarzany jest dźwięk – im szerszy zakres częstotliwości, tym bogatszy dźwięk (zwykle od 20 do 20 000 Hz).
 • Rezystancja (impedancja) – im mocniejszy system audio – tym więcej wymaga (120 omów na PC, ale 16-40 omów wystarczy na telefon lub odtwarzacz).
 • Czułość wpływa na głośność dźwięku (mierzona w dB i im wyższa, tym lepiej (100 dB i więcej)).

Jakość samych słuchawek zależy przede wszystkim od materiałów, z których są wykonane. Jeśli jesteś melomanem, to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z obsługą kodeka aptX są właśnie tym, czego potrzebujesz. Pozwalają na uzyskanie bardzo wysokiej jakości odtwarzanej melodii o jakości CD. Jednak w tym przypadku twój telefon lub odtwarzacz również musi obsługiwać ten kodek.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pojemność akumulatora. W końcu, od pojemności baterii, zależy żywotność baterii urządzenia. Nowoczesne słuchawki wyposażone są w mocne akumulatory, których pełne naładowanie wystarcza na dość długi czas. Zwykle jest to 10-13 godzin, ale są też drogie modele, takie jak, których żywotność baterii wynosi 30 godzin. Baterie używane w słuchawkach mogą być wbudowane lub wymienne (AA lub AAA). Wraz ze słuchawkami może być dostarczona ładowarka lub kabel do ładowania. Niektóre słuchawki, są ładowane bezprzewodowo. Podczas korzystania ze słuchawek należy wziąć pod uwagę, że im wyższy poziom głośności, tym szybciej zużywa się bateria.

Przy wyborze modelu warto wziąć pod uwagę, że wiele z nich posiada pewne unikalne funkcje czy cechy, które wyróżniają go na tle pozostałych. Należą do nich na przykład obecność NFC, sterowanie dotykowe lub przyciskiem, obecność lub brak gniazda na kartę pamięci i inne. Możesz wybrać słuchawki według funkcjonalności, kompaktowości, wagi, jakości dźwięku. Wybierając słuchawki, nie należy jednak zapominać o tym, że muszą być one wygodne w użytkowaniu.

Prostownik do akumulatora – jak dobrać, by trafić?

0
Prostownik do akumulatora

Rozładowany akumulator to sytuacja, z którą spotkał się niemal każdy kierowca. Rozwiązanie tego problemu jest o wiele łatwiejsze, jeśli dysponujesz odpowiednim prostownikiem samochodowym. Co prawda, przyczyny problemów z akumulatorem mogą być różne – od jego awarii, zużycia, przez sporadyczne utraty energii aż po oddziaływanie niskich temperatur. Sytuacja ta wzmaga się szczególnie w okresie zimowym, gdyż akumulator jest wrażliwy na działanie mrozu, który zmniejsza jego wydajność. Prostownik to narzędzie pozwalające na „wskrzeszenie” akumulatora oraz uruchomienie pomimo niesprzyjających warunków. 

Działanie prostownika samochodowego 

Prostowniki samochodowe działają w dość prosty sposób. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że prostownik ma za zadanie zmienić napięcie przemienne na napięcie stałe. Nadaje się ono do naładowania akumulatora oraz zasilania innych urządzeń. Wykorzystanie prostownika jest stosunkowo proste – wystarczy podłączyć go do sieci, a zacznie niemal automatycznie wykonywanie swojej pracy.

Bardziej problematyczny niż samo użycie prostownika samochodowego jest jego zakup. Prostowniki należy bowiem dobierać pod kątem potrzeb Twojego pojazdu, a wśród dostępnych modeli prostowników znajdziesz rozmaite wersje, o bardzo dużej rozpiętości cenowej. Niektóre z nich pracują w sposób niezbyt wydajny i wymagają ciągłego nadzoru w czasie użytkowania. Inne natomiast zostały wzmocnione o dodatkowe elementy elektroniczne, które zwiększają ich przydatność oraz komfort użytkowania. 

Modele prostowników samochodowych

Prostowniki do akumulatorów można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich konstrukcji. Prostowniki transformatorowe to jedne z najchętniej stosowanych. Są także dość tanie, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność i składania do ich zakupu. Zaletą prostowników transformatorowych jest także prosta konstrukcja i łatwe użycie. Niestety, w porównaniu do innych, bardziej skomplikowanych urządzeń, prostowniki transformatorowe są mało praktyczne, z uwagi na konieczność nadzorowania ich pracy oraz manualnego wyłączenia pod koniec procesu ładowania. W innym wypadku akumulator może ulec przeładowaniu, co może doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. 

Nieco bardziej zaawansowane modele to prostowniki mikroprocesorowe. Ich użytkowanie jest bardziej bezpieczne niż w przypadku konwencjonalnych prostowników, z uwagi na zawarty w nich specjalistyczny mikroprocesor. Dzięki jego obecności, proces ładowania przebiega sprawnie i kończy się automatycznie, gdy bateria zostanie w pełni naładowana. 

Prostowniki trakcyjne to urządzenia dedykowane do ładowania pojazdów napędzanych energią elektryczną, a także do ładowania akumulatorów o wyjątkowo dużej objętości. Dotyczy to nie tylko elektrycznych samochodów osobowych, ale także wózków widłowych oraz innych urządzeń zasilanych elektrycznie. W prostownikach trakcyjnych znajduje się mikroprocesor, który zapewnia optymalny pobór i wykorzystanie energii, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów związanych z eksploatacją.

Warto podkreślić, że czas ładowania poszczególnych akumulatorów zależy od dwóch głównych kryteriów – od ich pojemności oraz warunków pracy prostownika. Cały proces może zająć od kilku do nawet kilkunastu godzin. Oczywiście, poszczególne dostępne prostowniki mogą skrócić lub wydłużyć ten czas, w zależności od stopnia ich zaawansowania technologicznego, obecności dodatkowych komponentów elektronicznych oraz innych kryteriów pracy.

Dlaczego nie warto kupować starych gramofonów?

0
Dlaczego nie warto kupować starych gramofonów

Z roku na rok rośnie popularność płyt winylowych. Według ostrożnych szacunków sprzedaż tego nośnika wzrosła w tym roku o 51%. Być może nadszedł czas, aby pomyśleć o zakupie własnego gramofonu.

Stare gramofony: klimat, dźwięk i rytuał

Do wyboru masz stare używany gramofony lub urządzenia wyprodukowane niedawno. Wielu melomanów uważa, że tylko stare, sprawdzone urządzenia pozwalają w pełni cieszyć się dźwiękiem z winylowych płyt. Z pewnością gramofony sprzed lat wprowadzają nas w pewien klimat charakterystyczny dla lat 60. czy 70. Jednak nie jest to produkt dla każdego z nas.

Przede wszystkim stary gramofon trzeba umieć obsługiwać. Jego uruchomienie to miły rytuał. Odpowiednie ułożenie ramienia, płyty i dźwięk igły – pozwalają na swoisty powrót do przeszłości. Problem pojawia się, kiedy dojdzie do awarii poszczególnych elementów urządzenia. W takim przypadku często skazani jesteśmy na poszukiwanie części, które od dawna nie są już produkowane. Co to oznacza w praktyce? Że po pierwsze trudno jest je znaleźć, a kiedy już są dostępne, to ich cena może nas naprawdę negatywnie zaskoczyć.

Stare gramofony wbrew pozorom nie są też tanie. Oszczędzając szukamy najtańszych modeli Jednak jeśli chodzi o muzykę wysokiej jakości, to niskiej jakości stare gramofony będą równie zawodne, jak tanie chińskie podróbki. Dlatego wybierając używany model, kupuj tylko modele sprawdzonych marek z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości gramofonów. Obecnie lista marek produkujących niedrogie, ale wysokiej jakości gramofony wygląda tak: 

 • Rega, Pro-Ject, 
 • Clearaudio, 
 • Thorens, Teac, 
 • Pioneer, Denon, 
 • Sony, 
 • MusicHall, 
 • Audio-Technica.

W praktyce zatem na zakupie topowych gramofonów „złotej ery” można zaoszczędzić tylko relatywnie – cena doskonale zachowanych egzemplarzy Micro-Seiki RX-5000, Exclusive P3a czy Yamahy GT-2000 konkuruje dziś z ceną nowoczesnych gramofonów klasy High End. Wynika to z faktu, że pod względem konstrukcji większość gramofonów jest bardzo podobna, w ciągu ostatniego półwiecza nie nastąpiły tu żadne rewolucyjne zmiany. O jakości gramofonu decyduje to z czego wykonane jest łożysko główne, a także sam silnik i sposób w jaki zaprojektowane zostało ramię. Ważne są też oczywiście warunki pracy.

Starszy gramofon średniej jakości, prawdopodobnie pozwoli uzyskać lepszą jakość dźwięku niż dzisiejsze tanie „plastikowe” modele masowe. Ta doskonała jakość wykonania oczywiście prowadzi również do lepszego brzmienia. Kiedy winyl był głównym formatem muzycznym, na rynku gramofonów panowała duża konkurencja, zmuszając producentów do tworzenia modeli naprawdę wysokiej jakości. Dziś na tym rynku jest mniejsze zapotrzebowanie na gramofony, ale konkurencja jest równie duża, więc poważne firmy takie jak Pro-Ject, Rega, Music Hall i inne konsekwentnie tworzą modele bardzo wysokiej jakości.

W rzeczywistości winyl podzielił się teraz na dwie dość różne grupy – gramofony przeznaczone dla DJ-ów i modele dla audiofilów. Jakość nowoczesnych gramofonów DJ-skich nie jest wysoka, podczas gdy modele Hi-Fi są stale ulepszane. Stały się eleganckie i łatwe w użyciu, z doskonałą izolacją drgań i wysokiej jakości tłumieniem. Co ciekawe, o ile brzmienie nowych gramofonów często określa się mianem „czystego”, o tyle przydomek „ciepły” stosowany jest zwykle do brzmienia modeli retro. Jednym słowem, jeśli chcesz uzyskać wysoką jakość dźwięku, to nowy gramofon będzie lepszym i tańszym wyborem. Jeśli kierujesz się wyłącznie sentymentalną potrzebą słuchania muzyki na tego typu urządzeniu, tańszym rozwiązaniem będzie średniej jakości używany gramofon.

Nowoczesne gramofony: jakie są i czy warto?

W rzeczywistości, przy całej zewnętrznej prostocie, gramofon jest złożonym urządzeniem mechanicznym, na którego jakość wpływa wiele czynników. Starsze gramofony, które są w dość dobrym stanie, są dobrym wyborem, ponieważ wymagają jedynie niewielkiej konserwacji przed użyciem. Jednak gramofony jak każde urządzenie, psują się i zużywają. Jeśli mówimy o prawdziwym vintage, to porozmawiamy o modelach z lat 60. – 70. ubiegłego wieku. Nawet najlepszej jakości modele sprzed 60 lat będą zawodne i ich użytkowanie oznacza nieustanne problemy techniczne.

Jeśli nie jesteś wielkim wielbicielem majsterkowania i nie masz profesjonalnej wiedzy na temat gramofonów, to rozsądniej jest wybrać nowy model. W przypadku nowego urządzenia wszystkie materiały eksploatacyjne, takie jak paski, są zawsze dostępne, a w zestawie otrzymasz osłonę przeciwpyłową. Po prostu kupujesz gramofon, wykonujesz prosty wstępny montaż, podłączasz go i słuchasz muzyki. A jeśli coś pójdzie nie tak (co jest bardzo mało prawdopodobne), masz gwarancje i możesz otrzymać pełne wsparcie serwisowe. Zobacz ofertę na https://salony.nautilus.net.pl/

Komu opłaca się dzierżawa drukarki?

0
Komu opłaca się dzierżawa drukarki

Kupując drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne niewiele osób szacuje przyszłe koszty jej utrzymania. Kupujący zwykle skupiają się na cenie i wydajności i nie zawsze są przygotowani na comiesięczną wymianę materiałów eksploatacyjnych i części. W niektórych przypadkach może okazać się, że dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych jest bardziej opłacalna.

Zakup sprzętów do nowego biura

Koszt posiadania drukarki obejmuje:

 • Cenę sprzętu.
 • Zużycie.
 • Materiały i ich koszt.
 • Części zamienne.
 • Koszty obsługi.

Cena urządzenia drukującego to nie tylko koszt drukarki / urządzenia wielofunkcyjnego, ale także produktów powiązanych. Na przykład stojaki, tace papieru, finiszery, jednostki itd. aż do przedłużaczy — wszystkie te elementy należy doliczyć do ceny urządzenia. Każdy model drukarki ma własne zasoby wydajności, takie jak zalecana miesięczna liczba wydruków, maksymalna liczba wydruków i obciążenie szczytowe. Producent mierzy te parametry empirycznie po serii testów. Znajdziesz je w dokumentacji technicznej urządzenia lub u kompetentnego doradcy handlowego.

Zalecana ilość wydruków miesięcznie – zwykle ten parametr odpowiada pojemności jednego wkładu. Mnożąc tę liczbę przez 60 miesięcy, otrzymujemy wskaźnik obciążenia, przy którym urządzenie powinno pracować przez 5 lat (standardowa żywotność sprzętu drukującego). Maksymalna objętość druku – odzwierciedla poziom, jaki drukarka/urządzenie wielofunkcyjne może wytrzymać podczas intensywnego użytkowania bez uszkodzenia urządzenia i utraty jakości wydruków. Ta liczba jest zwykle dwukrotnością zalecanej liczby wydruków.

Obciążenie szczytowe to raczej wskaźnik marketingowy, często wyolbrzymiony przez producenta. Nie zaleca się poddawania urządzenia takiemu obciążeniu – jest to poważny test dla wszystkich jego elementów. Nawet po jednym takim zdarzeniu żywotność drukarki ulega znacznemu skróceniu. Kupując drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne należy od razu zapytać o ceny wkładów. Jest to najdroższy element konserwacji sprzętu drukującego, często przewyższający koszt samego sprzętu.

Najpierw musisz określić, ile arkuszy zostanie wydrukowanych w szacowanym okresie eksploatacji urządzenia. Pomnóż 5 lat przez 2000 arkuszy, gdzie 2000 to planowany nakład druku rocznie. Dostajemy 10 000 arkuszy.

Liczymy ilość wkładów, które będą potrzebne do wydrukowania 10 000 arkuszy. Planowany nakład druku jest dzielony przez wskaźnik wydajności jednego wkładu. Zgodnie z normami ISO, przyjętymi w grudniu 2006 roku, producent zobowiązany jest wskazać na opakowaniu wkładu jego żywotność. Weźmy średni zasób 500 arkuszy. Razem: 10 000 / 500 = 20 wkładów. Uwaga: rzeczywisty zasób często różni się od zadeklarowanego w dół. Dzierżawa drukarek pozwoli na oszczędności w każdym z powyższych punktów.

Dzierżawa: sposób na oszczędności i najnowszy sprzęt

Dzierżawa drukarki to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy dla osób prywatnych i firm. Oszczędność wynika to z faktu, że nie musimy inwestować w drogi sprzęt biurowy. Wypożyczenie drukarki to:

 • Brak kosztów zakupu drogiego sprzętu.
 • Wybór i użytkowanie drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego zgodnie z własnymi potrzebami.
 • Wraz ze wzrostem nakładów – możesz wynająć bardziej wydajne modele.
 • Stały koszt wynajmu drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, co pozwala dokładnie przewidzieć koszty biura.
 • Nie ma potrzeby utrzymywania własnego działu serwisowego oraz kosztów naprawy, konserwacji i prewencji sprzętu.
 • Wszystkie modele drukarek są w pełni naładowane i gotowe do pracy.

Oczywistą zaletą wynajmu urządzeń drukujących jest to, że nie musisz płacić pełnych kosztów urządzenia, a także płacić za naprawy, tankowanie kartridży i tym podobne czynności. W toku pracy opłata pobierana jest tylko za wykonane egzemplarze. Wszelkie usługi w zakresie naprawy, wymiany części i uzupełniania materiałów eksploatacyjnych będzie świadczyć firma o profilu wynajmu sprzętu biurowego. Ponadto zawsze masz możliwość wymiany dzierżawionego urządzenia na bardziej odpowiedni, ze względu na wzrost nakładu pracy lub z innych ważnych powodów. Dowiedz się więcej na https://loboslink.pl/

Jedyną wadą tego typu użytkowania urządzenia wielofunkcyjnego jest to, że niestety nie jesteś jedynym właścicielem tej wspaniałej maszyny i nie możesz jej sprzedać ani przekazać. Jednak zawsze możesz odkupić urządzenie od firmy, płacąc wartość rezydualną. To niezawodna inwestycja, zwłaszcza kiedy wiesz już, że ten model jest dostosowany do twoich potrzeb lub firmy.

Istnieje wiele serwisów, w których można ubiegać się o wypożyczenie sprzętu biurowego i zdecydować o jego rodzaju i modelu. Można tam również uzyskać wiele przydatnych informacji o funkcjach i przeznaczeniu różnych modeli drukarek oraz wybrać dla siebie urządzenie według własnych potrzeb.

Wyświetlacz do iPhone 7 – bo liczy się jakość prezentowanego obrazu

0
Wyświetlacz do iPhone 7

Marka Apple zyskała sobie uznanie nie bez powodu. Oprócz wyjątkowo zgrabnego wzornictwa i korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań elektronicznych, ważna jest także „polityka ekranowa”. W urządzeniach marki Apple raczej nie spotkasz tanich ekranów LCD, które mogą pojawić się w smartfonach gorszej jakości. Dlatego, gdy dochodzi do awarii wyświetlacza w smartfonie i konieczna okazuje się jego naprawa (lub zakup nowego), najlepiej korzystać z produktów dedykowanych właśnie dla tej marki. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat wyświetlaczy w modelach iPhone 7. Dowiesz się, kiedy należy dokonać ich wymiany, na jakie awarie są narażone oraz gdzie szukać specjalistycznej pomocy w zakupie nowych, oryginalnych wyświetlaczy.

Wyświetlacze w iPhone’ach 7 – najlepsze w swojej kategorii

Iphone’y to kluczowy produkty, za sprawą których marka Apple zyskała na popularności. Uważane są za najlepsze tego typu urządzenia, których jakość jest równie wysoka co cena. Mogą bezproblemowo funkcjonować przez wiele lat, nie tracąc w najmniejszym nawet stopniu na jakości wyświetlanego obrazu. Wielu użytkowników iPhonów nie staje nigdy przed koniecznością wymiany wyświetlacza na nowy. Jeśli już do tego dojdzie – najczęściej na skutek różnego typu usterek i awarii, które mogą uszkodzić wyświetlacz lub nawet doprowadzić do jego całkowitego zepsucia.

Na wymianę wyświetlacza decydują się osoby, których urządzenia zostały w całości uszkodzone – to znaczy: naprawa wyświetlacza jest niemożliwa lub nieopłacalna. Do awarii takich dochodzi na skutek zetknięcia obudowy iPhone’a z twardą lub tępą powierzchnią. Upadek z dużej wysokości, przygniecenie przedmiotami o dużym ciężarze lub inne nieprzyjemne oddziaływania – to najczęstsze sytuacji, w wyniku których ekran nadaje się do wymiany.

Niektórzy co prawda decydują się na wymianę wyświetlacza w swoim smartfonie z uwagi na jego parametry estetyczne. Chcą w ten sposób odzyskać oryginalny, atrakcyjny wygląd iPhone’a. Jest sprawą oczywistą, że różnego typu zarysowania (powierzchowne jak i głębokie), otarcia czy matowienia zmniejszają nie tylko przyjemność z posługiwania się ekskluzywnym smartfonem, ale również zadowolenie z jego posiadania.

Gdzie szukać pomocy z wyświetlaczem do iPhone’a 7?

Jeśli Twój iPhone 7 zaczyna wyświetlać obraz gorszej jakości – widnieją w nim ubytki, odkształcenia, paski pionowe lub poziome, a także sfery matowe lub zamglone – od razu traci on na funkcjonalności. Jeśli konieczna okaże się wymiana wyświetlacza na nowy, polecamy poszukać potrzebnych produktów w ofercie GSMOK, pod linkiem: https://gsmok.pl/wyswietlacze-iphone-apple-iphone-7-m2093-c095.

W ofercie znajdziesz wyświetlacze Retina z panelem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, gwarantujące wyświetlanie obrazu najwyższej jakości o każdej porze dnia. Oprócz wyświetlaczy do iPhone 7 znajdziesz także dodatkowy asortyment i akcesoria.

Najpopularniejsze akcesoria do drukarki 3D

0
Najpopularniejsze akcesoria do drukarki 3D

Odpowiednio dobrane akcesoria drukarki 3D pozwalają znacznie ułatwić pracę i uczynić ją dużo efektywniejszą. Jak zatem zabrać się do tego zadania?

Dlaczego warto wyposażyć swoją drukarkę 3D w dodatkowe akcesoria?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo mogą ułatwić pracę odpowiednie akcesoria drukarki 3D. Mogą one zwiększyć szybkość lub precyzję drukowania, zwiększyć funkcjonalność samego urządzenia lub je wyciszyć. Dodatkowe akcesoria drukarki 3D sprawiają również, że praca z nią staje się o wiele łatwiejsza, nawet w przypadku stosowania specjalistycznych materiałów. Co w takim wypadku warto kupić?

Dysze drukarek 3D

Dysze to najmniejsze i praktycznie najważniejsze akcesoria drukarki 3D. Ten często pomijany i niedoceniany komponent w dużej mierze decyduje o szybkości, precyzji i jakości uzyskiwanego wydruku. Dysza drukarki 3D znajduje się na jej głowicy i odpowiada za kierowanie nagrzanego filamentu na stół roboczy. Na rynku dostępne są różne rodzaje dysz różniących się od siebie średnicą oraz materiałem, z jakiego są wykonane.

Standardowym rozmiarem są komponenty o średnicy 0,4 mm, które montowane są w większości współczesnych drukarek 3D. Zapewniają one bardzo dobry kompromis pomiędzy rozdzielczością, precyzją, a także szybkością drukowania.

Dobrze jest także zakupić dysze o większym rozmiarze. Ich średnica może osiągnąć nawet 1mm, co umożliwia osiąganie gigantycznego przepływu materiału. Takie akcesoria drukarki 3D sprawdzą się szczególnie podczas produkcji dużych elementów o niskiej szczegółowości oraz podczas stosowania wysokiego odsetka wypełnienia wydruku.

Warto także zaopatrzyć się w mniejsze dysze, które idealnie nadają się do wytwarzania przedmiotów posiadających drobne detale. Niestety, ich wysoka dokładność okupiona jest niskim przepływem materiału, a co za tym idzie, wolną pracą. Należy się również liczyć z ryzykiem ich zatkania się. W zapobieganiu temu problemowi przydatne okazują się inne akcesoria drukarki 3D, takie jak czyściki filamentu.

Czujnik autopoziomowania stołu drukarki

Wszelkie wydruki są wykonywane przez drukarkę 3D na specjalnym stole roboczym. To właśnie od jego stabilności i równowagi zależy jakość i precyzja gotowych elementów. Ręczna kalibracja łoża drukarki oraz ustawianie idealnej odległości między dyszą a platformą na całej jej powierzchni jest wyjątkowo mecząca i czasochłonna.

Na szczęście w dobrych sklepach można spotkać akcesoria drukarki 3D pozwalające rozwiązać ten problem. Jednym z nich jest specjalny czujnik poziomowania łoża, taki jak popularny BL Touch. Dużą zaletą tego urządzenia jest fakt, że może pracować z prawie każdą drukarką 3D. Dzięki wbudowanym inteligentnym sondom zapewnia on wysoką precyzję, a jego instalacja nie sprawi nikomu problemu.

Czujnik autopoziomowania pozwala także zaoszczędzić sporo pieniędzy – dzięki niemu można uniknąć artefaktów w gotowych wydrukach, a także zminimalizować ryzyko uszkodzenia stołu lub dyszy drukującej.

Cicha płyta główna

Jednym z głównych komponentów, bez którego drukarka 3D nie będzie w stanie funkcjonować, jest płyta główna. Niestety, jej podstawowe modele często podczas pracy wydają nieprzyjemne piski i dźwięki. Problem ten można całkowicie rozwiązać, stosując odpowiednie akcesoria drukarki 3D.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zmiana płyty głównej na taką, która posiada ciche sterowniki. Jej dodatkową zaletą jest także możliwość wgrywania alternatywnego oprogramowania, które zwiększa możliwości drukarki.

Cyberpunk 2077- jakich wymagań sprzętowych potrzebuje?

0
Cyberpunk 2077- jakich wymagań sprzętowych potrzebuje

Premiera Cyberpunka 2077 nie przeszła bez kontrowersji. Na konsolach pojawiło się wiele błędów, a gracze komputerowi narzekali na kiepską optymalizację. Jak aktualnie przedstawia się sytuacja dla osób, które chcą zagrać w ten tytuł na PC? Jaki sprzęt będzie do tego celu optymalny? Podpowiadamy.

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077?

Autorzy gry określili, że do grania w ten tytuł nie potrzeba najnowszego sprzętu, a wystarczy nawet taki z dziesięcioletnimi komponentami. Nie można jednak oczekiwać dużej płynności i należy liczyć się z tym, że Cyberpunk 2077 nie będzie wyglądał tak jak na trailerach, a co gorsza będzie wyglądał mało zachęcająco. Według oficjalnych informacji można uruchomić tą grę na sprzęcie o parametrach:

 • Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310,
 • 8 GB RAM pamięci,
 • Karta graficzna posiadająca co najmniej 3 GB VRAM, w tym GeForce GTX 780 lub Radeon RX 470.

Na komputerze o takich parametrach można oczekiwać minimalnej płynności w rozdzielczości Full HD, czyli 1080p. Jeśli chodzi o system operacyjny to absolutnym minimum jest Windows 7 w wersji 64-bitowej. Więcej na ten temat można znaleźć także na https://scroll.morele.net.

Jakie są zalecane wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077?

Jeśli posiadamy ekran o rozdzielczości 1080p i chcemy uzyskać jak najlepsze wrażenia z grania to trzeba w niego zainwestować dość pokaźną sumę pieniędzy. Według autorów gry Cyberpunk 2077 wymagania zalecane wymagania sprzętowe kształtują się w następujący sposób:

 • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G,
 • 12 GB RAM pamięci,
 • Karta graficzna wyposażona w co najmniej 6 GB VRAM, a więc GeForce GTX 1060, GTX 1660 Super lub Radeon RX 590.

Warto także zauważyć, że w przypadku wymagań zalecanych autorzy gry sugerują, że najlepszy będzie system operacyjny Windows 10, oczywiście w wersji 64-bitowej. Posiadając taki sprzęt można grać płynnie na wyższych detalach. Więcej o wymaganiach znaleźć można na https://scroll.morele.net.

Jaki zalecany sprzęt do gry z Ray-tracingiem w Cyberpunk 2077?

Trzeba przyznać, że niewielu graczy dysponuje sprzętem, który jest w stanie wydajnościowo podołać efektom, które zostały zaimplementowane przez twórców dla tej gry. Różnica w jakości grafiki z tak zwanym Ray-tracingiem jest kolosalna, ponieważ sprawia, że świat wygląda bardzo realistycznie. Jest to między innymi zasługa wysokiej jakości odbić i generowanych świateł. Takie efekty najlepiej widać zwłaszcza w rozdzielczości 4K. Nikt raczej nie ma wątpliwości co do tego, że potrzebny jest mocarny komputer:

 • Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 3600,
 • 16 GB RAM pamięci,
 • Karta graficzna posiadająca 10 GB VRAM, minimum GeForce RTX 3080.

Czym wyróżnia się konsola Nintendo Switch?

0
nintendo switch

Czasami warto sprawić sobie samemu jakąś przyjemność. Niekoniecznie małą. Te pieniądze, które wydawałbyś co tydzień na drobne i raczej niepotrzebne głupotki, lepiej właśnie odkładać na dodatkowe konto czy nawet do woreczka bądź skarbonki, by ostatecznie przeznaczyć je na coś większego i rzeczywiście wartościowego. Tym czymś może być dla ciebie konsola Nintendo Switch. Jeżeli lubisz grać w gry, dla tej konsoli na pewno przepadniesz. Dzięki niej bowiem w końcu będziesz mógł cieszyć się ulubioną rozrywką dosłownie zawsze – niezależnie od tego, gdzie aktualnie będziesz przebywać i co takiego będziesz robić.

Przegląd silników specjalnych – jak wybrać ten najlepszy?

0
silnik

Dziś w dobrych sklepach możesz kupić nie tylko standardowe modele silników, ale również sięgnąć po tzw. modele specjalne. W tym poradniku dowiesz się więcej na ich temat, co pozwoli Ci podjąć rozsądną decyzję. Poznaj najważniejsze informacje i wybierz rozwiązanie idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. 

Silnik elektryczny kołnierzowy

Jak sama nazwa mówi, silnik charakteryzuje się mocowaniem w postaci kołnierza. Dzięki temu możliwe jest proste połączenie go z preferowanym urządzeniem. Ponadto stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed przeciążeniami. Masz więc do czynienia z popularną, a zarazem bardzo bezpieczną w użytkowaniu konstrukcją. Przed dokonaniem zakupu, wybierz sklep, który wyróżnia się bogatą i zróżnicowaną ofertą, gdyż wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do charakterystyki maszyny ma znaczenie priorytetowe. 

W sklepie SEM POLSKA możesz wybrać bardzo zaawansowane silniki kołnierzowe, które wyróżniają się kapitalną wręcz wytrzymałością i z powodzeniem można stosować je w przemyśle. Ponadto zawsze możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa ze strony obsługi, aby móc wybrać model dopasowany do swoich potrzeb.

Silnik dwubiegowy

Wybór silnika dwubiegowego polecić można osobom, które stawiają na ekonomiczne rozwiązania. Do jego najważniejszych atutów należy relatywnie niskie zużycia energii, co przy częstej pracy pozwala uzyskać spore oszczędności. Tego typu silniki stosuje się przede wszystkim w windach osobowych czy sprzętach, które wykonują pracę obrotową. 

Silniki dwubiegowe charakteryzują się dwoma typami prędkości obrotowej i wyróżniają się bardzo wysoką efektywnością. Znalazły zastosowanie również w wirówkach, pompach czy wentylatorach. Warto zaznaczyć, że praca z niższą prędkością pozwala zadbać o mniejsze zużycie urządzeń. Kolejnym atutem jest redukcja hałasu. Jeżeli rozważasz takie rozwiązanie, koniecznie zajrzyj na stronę sklepu SEM POLSKA i dokonaj udanego wyboru.

Silnik elektryczny wolnoobrotowy

Tego typu silniki oferują mniejsze prędkości obrotowe, lecz wyróżniają się dużą ilością produkowanej siły. Dzięki temu są bardzo uniwersalne i sprawdzają się znakomicie w różnego rodzaju urządzeniach. Ponadto są bardzo wytrzymałe i mogą służyć przez długie lata. Kolejnym atutem jest niska awaryjność. Silnik elektryczny wolnoobrotowy znalazł więc zastosowanie na całym świecie i napędza niejedno urządzenie.  

W bogatej ofercie sklepu SEM POLSKA na pewno znajdziesz rozwiązanie dopasowane do charakteru maszyny. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo wysoki komfort użytkowania. Jeżeli jednak nie wiesz, jak wybrać najlepszy model, skontaktuj się z obsługą, a zakupy staną się dużo łatwiejsze. Pamiętaj, że o zakupie nie może decydować przypadek, a dokładna analiza parametrów technicznych i własnych oczekiwań.