Co trzeba wiedzieć o skrzynkach plastikowych

Skrzynki plastikowe używane w transporcie, takie jak np. skrzynki na butelki, skrzynki na piwo i skrzynki na wodę mineralną, sprawdzają się w każdej właściwie dziedzinie przemysłu, od spożywczego aż po motoryzacyjny.

Zalety plastikowych skrzynek

Skrzynki plastikowe mogą mieć różne wielkości i formy. Wszystkie jednak cechują się tym, że są lekkie i nawet te największe nie przekraczają dwóch kilogramów. Wszystkie mają prostokątny kształt, który sprawia, że można je układać jedne na drugich i przewozić za pomocą wózków widłowych. Są one również bardzo higieniczne. Można je łatwo i szybko umyć, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku tych skrzynek, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Niektóre z tych skrzynek mają gładkie ścianki, jak w przypadku skrzynek na mięso, natomiast inne ścianki perforowane jak w przypadku skrzynek na pieczywo albo skrzynki na owoce i warzywa, w których ważną rolę odgrywa cyrkulacja powietrza.

Skrzynki na butelki – ich cechy charakterystyczne

Skrzynki na piwo i skrzynki na wodę mineralną wyróżniają się spośród innych pojemników tym, że mają w środku od dwunastu do dwudziestu czterech przegródek. Butelki transportowane w ten sposób są bezpieczne w transporcie, nie obijają się jedna o drugą. Skrzynki te można bez problemu przenosić ręcznie, z pomocą ergonomicznych uchwytów. Możliwy jest również transport za pomocą przenośnika mechanicznego.

Jakie mogą być rodzaje skrzynek na butelki?

Skrzynki na piwo mogą być w wersji pełnej, która pozwala na możliwość wykonania na nich wielokolorowych nadruków, w wersji tzw. display, która pozwala na wyeksponowanie produktów. Wszystkie skrzynki są wykonane z materiałów ekologicznych, które podlegają w całości recyklingowi. Te z nich, które są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością, tak jak w przypadku skrzynek na mięso, muszą być wykonane z takiego tworzywa sztucznego, które ma atest. Wszystkie te skrzynki są bardzo wytrzymałe na uszkodzeniach mechaniczne, i na rozmaite warunki atmosferyczne. Mogą stać i w upale i w zimnie na pewno nic im się nie stanie, nie odkształcą się ani nie przepuszczą wilgoci. Na rynku jest wielu producentów plastikowych skrzynek, więc zaopatrzenie się w nie nie stanowi żadnego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here