Cyberpunk 2077- jakich wymagań sprzętowych potrzebuje

Premiera Cyberpunka 2077 nie przeszła bez kontrowersji. Na konsolach pojawiło się wiele błędów, a gracze komputerowi narzekali na kiepską optymalizację. Jak aktualnie przedstawia się sytuacja dla osób, które chcą zagrać w ten tytuł na PC? Jaki sprzęt będzie do tego celu optymalny? Podpowiadamy.

Jakie są minimalne wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077?

Autorzy gry określili, że do grania w ten tytuł nie potrzeba najnowszego sprzętu, a wystarczy nawet taki z dziesięcioletnimi komponentami. Nie można jednak oczekiwać dużej płynności i należy liczyć się z tym, że Cyberpunk 2077 nie będzie wyglądał tak jak na trailerach, a co gorsza będzie wyglądał mało zachęcająco. Według oficjalnych informacji można uruchomić tą grę na sprzęcie o parametrach:

  • Procesor: Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310,
  • 8 GB RAM pamięci,
  • Karta graficzna posiadająca co najmniej 3 GB VRAM, w tym GeForce GTX 780 lub Radeon RX 470.

Na komputerze o takich parametrach można oczekiwać minimalnej płynności w rozdzielczości Full HD, czyli 1080p. Jeśli chodzi o system operacyjny to absolutnym minimum jest Windows 7 w wersji 64-bitowej. Więcej na ten temat można znaleźć także na https://scroll.morele.net.

Jakie są zalecane wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077?

Jeśli posiadamy ekran o rozdzielczości 1080p i chcemy uzyskać jak najlepsze wrażenia z grania to trzeba w niego zainwestować dość pokaźną sumę pieniędzy. Według autorów gry Cyberpunk 2077 wymagania zalecane wymagania sprzętowe kształtują się w następujący sposób:

  • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G,
  • 12 GB RAM pamięci,
  • Karta graficzna wyposażona w co najmniej 6 GB VRAM, a więc GeForce GTX 1060, GTX 1660 Super lub Radeon RX 590.

Warto także zauważyć, że w przypadku wymagań zalecanych autorzy gry sugerują, że najlepszy będzie system operacyjny Windows 10, oczywiście w wersji 64-bitowej. Posiadając taki sprzęt można grać płynnie na wyższych detalach. Więcej o wymaganiach znaleźć można na https://scroll.morele.net.

Jaki zalecany sprzęt do gry z Ray-tracingiem w Cyberpunk 2077?

Trzeba przyznać, że niewielu graczy dysponuje sprzętem, który jest w stanie wydajnościowo podołać efektom, które zostały zaimplementowane przez twórców dla tej gry. Różnica w jakości grafiki z tak zwanym Ray-tracingiem jest kolosalna, ponieważ sprawia, że świat wygląda bardzo realistycznie. Jest to między innymi zasługa wysokiej jakości odbić i generowanych świateł. Takie efekty najlepiej widać zwłaszcza w rozdzielczości 4K. Nikt raczej nie ma wątpliwości co do tego, że potrzebny jest mocarny komputer:

  • Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 3600,
  • 16 GB RAM pamięci,
  • Karta graficzna posiadająca 10 GB VRAM, minimum GeForce RTX 3080.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here