Jakie są sposoby na wizualizację wielkoformatową

Wizualizacje wielkoformatowe mają szerokie spektrum zastosowań i mogą być wykorzystane przy wielu okazjach. Idealnie sprawdzają się podczas konferencji, targów i prezentacji, ale też jako element wystroju nowoczesnego sklepu czy biura. Do stworzenia takich wizualizacji odpowiednie są: monitor wielkoformatowy, ściana video LED lub telebim.

Ściana video LED – współpraca wielu ekranów

Jednym z najpopularniejszych sposobów na prezentację wizualizacji wielkoformatowych jest ściana video LED. Rozwiązanie to w rzeczywistości nie polega na zastosowaniu jednego ekranu wizyjnego, a na zintegrowaniu ze sobą zespołu pomniejszych monitorów – mogących wspólnie wyświetlać jeden, konkretny obraz (lub prezentować różne treści niezależnie od siebie).

Zaletą tego rozwiązania jest wysoka jakość obrazu, bowiem LED Video Wall może składać się z ekranów o wysokiej rozdzielczości 4K. Ściana umożliwia też tworzenie wizualizacji o dowolnej wielkości i proporcjach. Natomiast jej wadą są widoczne łączenia pomiędzy modułami: te zanikają dopiero z większej odległości, przez co korzystanie ze „ściany” ma sens głównie w dużych wnętrzach.

Monitory wielkoformatowe – opcja bez łączeń

Jeżeli uważasz, że widoczne na ścianie LED łączenia negatywnie wpływają na Twoją prezentację, alternatywą mogą być monitory wielkoformatowe – których rozmiary sięgają nawet 98”. Takie rozwiązanie może okazać się bardziej estetyczne, monitory też na ogół cieszą się nieco większą jakością obrazu i są bardziej podatne na własnoręczną kalibrację barw.

Co ciekawe, producenci oferują także monitory z funkcjami interaktywnymi, dzięki czemu prezentacja wykorzystująca taki monitor może okazać się dużo ciekawszym doświadczeniem dla słuchaczy. Wada tego rozwiązania? Sprawdzi się tylko w przypadku prezentacji o ograniczonej liczbie słuchaczy, ewentualnie na średniej wielkości konferencjach lub spotkaniach szkoleniowych.

A może telebim?

Jeżeli z jakichkolwiek powodów Twoim potrzebom nie odpowiada ani LED Video Wall, ani monitor wielkoformatowy, być może powinieneś zastanowić się nad wyborem telebimu. Telebim skonstruowany jest z łączonych ze sobą modułów LED, pozwalających na tworzenie ekranów o dowolnym rozmiarze, jak również ekranów o dowolnych kształtach (niekoniecznie prostokątnych).

Co więcej, charakter konstrukcji telebimu sprawia, że konstruowanie większych ekranów nie wpływa na finalną jakość obrazu – jego rozdzielczość rośnie bowiem wraz z kolejnymi modułami. Ponadto, telebimy mogą być instalowane nie tylko wewnątrz budynków, lecz także mogą służyć jako ekrany zewnętrzne (wykorzystywane są wówczas głównie jako ekrany reklamowe).

Wybierz rozwiązanie odpowiednie dla siebie

Wybór właściwego dla Ciebie rozwiązania powinieneś przede wszystkim uzależnić od wielkości pomieszczenia, w którym znaleźć ma się wizualizacja wielkoformatowa. Dla dużych sal konferencyjnych preferowany będzie telebim lub ściana video LED. Dla sklepów i mniejszych sal – być może lepiej sprawdzi się monitor wielkoformatowy. Wybór zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here