Jakie urządzenie do streamingu będzie najlepsze?

0
3241

Żaden streaming nie będzie dobry jeśli nie zadbamy o odpowiedni sprzęt. Bez tego, ani jakość produkowanego materiału, ani komfort pracy nie będzie zadowalający. Musimy pamiętać, że podstawą jest zawsze odpowiedni dobór akcesoriów.

Czym jest streaming?

Streaming to bezpośrednie przekazywanie obrazu oraz dźwięku do danego odbiornika, którym zazwyczaj jest komputer lub inny elektroniczny sprzęt. W celu zapewnienia prawidłowego streamingu o wysokiej jakości będziemy potrzebować odpowiedniego sprzętu, w którego skład wchodzi:

1. Mikrofon

Urządzenie do streamingu przekazujące dźwięk, czyli mikrofon powinien być kupowany osobno. Nie używajmy mikrofonów, które zostały wbudowane w kamerę. To znacznie obniży jakość dźwięku, ponieważ słyszalne będą różne odgłosy dochodzące z zewnątrz.

Najlepszym wyborem są z reguły mikrofony pojemnościowe lub inaczej studyjne. Cieszą się one dużą popularnością oraz posiadają wiele przydatnych funkcji. Jeśli dokupimy do tego odpowiednią kartę muzyczną zapewnimy sobie wysoką jakość dźwięku.

Jeśli planujemy przede wszystkim nagrywać wokal idealne będą mikrofony dynamiczne. Kosztują one mniej niż pojemnościowe, a przy tym cechuje je znaczna odporność na wilgoć. Obecnie istnieją już mikrofony, które mają zdolność do przechwytywania dźwięku z różnych kierunków. Można dowolnie zmieniać kierunki w zależności od potrzeb. Mikrofony tego typu są jednak już znacznie droższe.

2. Karta muzyczna

Choć to na pozór nie jest niezbędne urządzenie do streamingu, to w ostateczności może okazać się bardzo przydatnym elementem. Jeśli zintegrujemy kartę z płytą główną, możemy lepiej wykorzystać potencjał, jaki drzemie w naszym sprzęcie. Dzięki temu streamingowany film nie będzie zawierał żadnych zbędnych szumów ani hałasów.

3. Kamera

Niezbędne urządzenie do streamingu, które zapewni nam obraz w wysokiej rozdzielczości HD to odpowiednia kamera. Jeśli szukamy sprzętu za przystępną cenę, możemy wykorzystać tutaj aparat cyfrowy. Musimy jednak odpowiednio przyjrzeć się parametrom technicznym sprzętu, tak aby zapewnić odpowiednią jakość obrazu. Minimalna rozdzielczość, która zapewnia optymalną jakość obrazu to 1280 x 720 p.

Nie kupujmy kamerek, które nie zostały wyposażone w interfejs USB 2.0. W przeciwnym wypadku możemy mieć problem z szybkością przesyłania danych oraz jakością.

4. Słuchawki

To urządzenie do streamingu musi zapewniać przede wszystkim wygodę oraz komfort użytkowania. Nie ma większego znaczenia czy zdecydujemy się na model zamknięty, otwarty, czy dokanałowy.

5. Urządzenie przechwytujące

To ostatni element, który będzie nam potrzebny do przekazania obrazu oraz dźwięku do komputera. Możemy wybrać z modeli wewnętrznych i zewnętrznych. Wewnętrzne są szybsze i mniej obciążają komputer. Takie urządzenie możesz znaleźć na: https://www.bemixmedia.pl/streaming-cat-1469

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here