Kolumny podłogowe czy podstawkowe – co warto wybrać?

0
1100

Dobrej jakości audio to podstawa dla miłośników muzyki lub kina. Głośniki lub kolumny są zatem obowiązkowym elementem wyposażenia mieszkania osób, które cenią sobie czystość dźwięku. Jak wybrać odpowiedni model, by był on w pełni satysfakcjonujący? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Spróbujemy przedstawić różnice między kolumnami podłogowymi i podstawowymi oraz wytłumaczyć, kiedy i dlaczego warto wybrać asortyment wysokiej jakości. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Czy warto inwestować w mocne kolumny podłogowe?

Rozmawiając z osobami, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat audio, dziwią się one inwestycjom w mocne głośniki lub kolumny o ponadprzeciętnej mocy – zwłaszcza jeśli konsument będzie używać ich w stosunkowo niewielkim mieszkaniu. Warto zauważyć jednak, że nie chodzi wcale o głośność i potencjał drzemiący w tego typu urządzeniach. Dużo ważniejsza jest czystość i żywotność samego sprzętu. Nie warto rozkręcać volumenu przekraczającego 80% rzeczywistego potencjału głośników, gdyż prowadzi to do nadmiernego poziomu wyeksploatowania ich podzespołów i pogorszenia jakości dźwięku. Lepiej więc zainwestować w dużo mocniejszy zestaw i bazować na przedziale 20-30%.

Kiedy lepiej zainwestować w kolumny podstawowe?

Kolumny podłogowe kojarzone są zazwyczaj z zestawem stereo, który ustawiany jest po obydwu stronach ekranu. Jest to idealne rozwiązanie dla kina domowego lub wysokiej jakości zestawu muzycznego. Chcąc jednak dodać do kompletu dźwięk przestrzenny, opcja z wyposażeniem kolumn podstawowych jest doskonałym uzupełnieniem. Mniejszych rozmiarów głośniki świetnie sprawdzą się również jako zestaw komputerowy lub monitory pozwalające na pracę z dźwiękiem – np. dla początkujących reżyserów dźwięku, montażystów wideo lub muzyków.

Jak wybrać odpowiedni zestaw?

Wiesz już, że wszystko zależy w dużej mierze od indywidualnych oczekiwań i samej sytuacji. Naszą jedyną radą jest zatem zakup wysokogatunkowych głośników lub kolumn, które zostały zaprojektowane i wykonane z należytą starannością przez renomowanych producentów. Znajdziesz je między innymi w sklepie https://audiotop.pl/pl/c/Kolumny-i-glosniki/22. Sprawdź więc, co na Ciebie czeka już teraz.

Masz pytania? Specjaliści ze sklepu Audiotop z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą i przedstawią Ci wszystkie dostępne rozwiązania w sposób klarowny oraz zrozumiały. Nie czekaj i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia, dzięki któremu zakupy staną się czystą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here