Kupując drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne niewiele osób szacuje przyszłe koszty jej utrzymania. Kupujący zwykle skupiają się na cenie i wydajności i nie zawsze są przygotowani na comiesięczną wymianę materiałów eksploatacyjnych i części. W niektórych przypadkach może okazać się, że dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych jest bardziej opłacalna.
Zakup sprzętów do nowego biura
Koszt posiadania drukarki obejmuje:
- Cenę sprzętu.
- Zużycie.
- Materiały i ich koszt.
- Części zamienne.
- Koszty obsługi.
Cena urządzenia drukującego to nie tylko koszt drukarki / urządzenia wielofunkcyjnego, ale także produktów powiązanych. Na przykład stojaki, tace papieru, finiszery, jednostki itd. aż do przedłużaczy — wszystkie te elementy należy doliczyć do ceny urządzenia. Każdy model drukarki ma własne zasoby wydajności, takie jak zalecana miesięczna liczba wydruków, maksymalna liczba wydruków i obciążenie szczytowe. Producent mierzy te parametry empirycznie po serii testów. Znajdziesz je w dokumentacji technicznej urządzenia lub u kompetentnego doradcy handlowego.
Zalecana ilość wydruków miesięcznie – zwykle ten parametr odpowiada pojemności jednego wkładu. Mnożąc tę liczbę przez 60 miesięcy, otrzymujemy wskaźnik obciążenia, przy którym urządzenie powinno pracować przez 5 lat (standardowa żywotność sprzętu drukującego). Maksymalna objętość druku – odzwierciedla poziom, jaki drukarka/urządzenie wielofunkcyjne może wytrzymać podczas intensywnego użytkowania bez uszkodzenia urządzenia i utraty jakości wydruków. Ta liczba jest zwykle dwukrotnością zalecanej liczby wydruków.
Obciążenie szczytowe to raczej wskaźnik marketingowy, często wyolbrzymiony przez producenta. Nie zaleca się poddawania urządzenia takiemu obciążeniu – jest to poważny test dla wszystkich jego elementów. Nawet po jednym takim zdarzeniu żywotność drukarki ulega znacznemu skróceniu. Kupując drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne należy od razu zapytać o ceny wkładów. Jest to najdroższy element konserwacji sprzętu drukującego, często przewyższający koszt samego sprzętu.
Najpierw musisz określić, ile arkuszy zostanie wydrukowanych w szacowanym okresie eksploatacji urządzenia. Pomnóż 5 lat przez 2000 arkuszy, gdzie 2000 to planowany nakład druku rocznie. Dostajemy 10 000 arkuszy.
Liczymy ilość wkładów, które będą potrzebne do wydrukowania 10 000 arkuszy. Planowany nakład druku jest dzielony przez wskaźnik wydajności jednego wkładu. Zgodnie z normami ISO, przyjętymi w grudniu 2006 roku, producent zobowiązany jest wskazać na opakowaniu wkładu jego żywotność. Weźmy średni zasób 500 arkuszy. Razem: 10 000 / 500 = 20 wkładów. Uwaga: rzeczywisty zasób często różni się od zadeklarowanego w dół. Dzierżawa drukarek pozwoli na oszczędności w każdym z powyższych punktów.
Dzierżawa: sposób na oszczędności i najnowszy sprzęt
Dzierżawa drukarki to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy dla osób prywatnych i firm. Oszczędność wynika to z faktu, że nie musimy inwestować w drogi sprzęt biurowy. Wypożyczenie drukarki to:
- Brak kosztów zakupu drogiego sprzętu.
- Wybór i użytkowanie drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego zgodnie z własnymi potrzebami.
- Wraz ze wzrostem nakładów – możesz wynająć bardziej wydajne modele.
- Stały koszt wynajmu drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, co pozwala dokładnie przewidzieć koszty biura.
- Nie ma potrzeby utrzymywania własnego działu serwisowego oraz kosztów naprawy, konserwacji i prewencji sprzętu.
- Wszystkie modele drukarek są w pełni naładowane i gotowe do pracy.
Oczywistą zaletą wynajmu urządzeń drukujących jest to, że nie musisz płacić pełnych kosztów urządzenia, a także płacić za naprawy, tankowanie kartridży i tym podobne czynności. W toku pracy opłata pobierana jest tylko za wykonane egzemplarze. Wszelkie usługi w zakresie naprawy, wymiany części i uzupełniania materiałów eksploatacyjnych będzie świadczyć firma o profilu wynajmu sprzętu biurowego. Ponadto zawsze masz możliwość wymiany dzierżawionego urządzenia na bardziej odpowiedni, ze względu na wzrost nakładu pracy lub z innych ważnych powodów. Dowiedz się więcej na https://loboslink.pl/
Jedyną wadą tego typu użytkowania urządzenia wielofunkcyjnego jest to, że niestety nie jesteś jedynym właścicielem tej wspaniałej maszyny i nie możesz jej sprzedać ani przekazać. Jednak zawsze możesz odkupić urządzenie od firmy, płacąc wartość rezydualną. To niezawodna inwestycja, zwłaszcza kiedy wiesz już, że ten model jest dostosowany do twoich potrzeb lub firmy.
Istnieje wiele serwisów, w których można ubiegać się o wypożyczenie sprzętu biurowego i zdecydować o jego rodzaju i modelu. Można tam również uzyskać wiele przydatnych informacji o funkcjach i przeznaczeniu różnych modeli drukarek oraz wybrać dla siebie urządzenie według własnych potrzeb.