Urządzenia przenośne słyną ze swej funkcjonalności, dzięki czemu chętnie używamy ich w pracy. Obecnie trudno byłoby pracować bez nich… Sprawdziliśmy, które są dla nas najważniejsze – to smartfony, notebooki oraz tablety. Poniżej krótka charakterystyka 3 najchętniej kupowanych urządzeń mobilnych wspierających nas w pracy.

Każdego dnia w pracy korzystamy z urządzeń mobilnych. Przede wszystkim z laptopa, ale przydatny jest także telefon – np. najnowszy smartfon Samsung czy Sony oraz tablet. Producenci prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach i wciąż jesteśmy świadkami premier nowych produktów. Dopiero co zadebiutował Galaxy S9 czy nowa generacja komputerów Della. Oto nasz TOP 3 urządzeń mobilnych pomocnych w pracy.

Smartfony

Smartfony pełnią funkcję nie tylko telefonu. Oferują wiele aplikacji ułatwiających nam pracę – możemy wysyłać SMS-y, MMS-y, prowadzić rozmowy na wybranym komunikatorze, przeglądać Internet i portale społecznościowe, a także korzystać z poczty elektronicznej czy nawigacji. Nieduże i przenośne urządzenie łączy zalety telefonu i komputera. Popularne są flagowe modele, m.in. najnowszy smartfon Samsung Galaxy S9, ale też iPhone.

Laptopy

Zdecydowanym liderem w tym zestawieniu są laptopy. Co prawda wiele smartfonów – jak np. Samsung Galaxy S9, Sony czy LG niemal zastępują komputer, ale jednak laptop jest bez wątpienia wygodniejszym narzędziem do pracy. Osobisty przenośny komputer ułatwia pracę tak bardzo, że jest podstawowym narzędziem. Wśród jego zalet warto wyróżnić np. wysoką mobilność, dzięki czemu można go zabrać ze sobą wszędzie.

Nieduży rozmiar to główny powód, dla którego decydujemy się na niego zamiast na komputer stacjonarny. Możemy przenosić go nawet pieszo, wciąż mając dostęp do plików z dowolnego miejsca. Doceniamy też liczne nowoczesne technologie umożliwiające komunikację z urządzeniami zewnętrznymi oraz z Internetem, podobnie jak w Galaxy S9, LG G6 czy innym smartfonie.

Tablety

Dobry tablet wyróżnia się wysoką funkcjonalnością oraz wydajnością – podobnie jak smartfon, np. Samsung Galaxy S9 czy Sony Xperia XZ2. Warto wybrać urządzenie z mocnym i wydajnym procesorem, wysokiej jakości wyświetlaczem, dające sobie sprawnie radę z wieloma rozbudowanymi aplikacjami.

Mniejsze modele z łącznością LTE są dobre dla ceniących mobilność, ale do pracy służą nam głównie te większe – wyposażone są w klawiaturę, więc można na nich pracować jak na laptopie. Wybierajmy zaś z trzech systemów operacyjnych – Windows 10, Google Android lub Apple iOS. Na uwagę w wielu modelach zasługuje też stylistyka, ale pamiętajmy, że w tablecie do pracy przede wszystkim liczą się parametry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here