Skompletuj własny komputer

Zasilacz, twardy dysk, karta graficzna, a także pamięć RAM oraz wiele innych. Do złożenia dobrze działającego komputera stacjonarnego potrzeba wielu oddzielnych podzespołów. Dlatego też starając się stworzyć jednostkę odpowiednią dla swoich potrzeba warto zastanowić się na co zwrócić uwagę podczas wybierania jej poszczególnych elementów.

Rzecz jasna każda pojedyncza decyzja powinna zostać podjęta w oparciu o nasze indywidualne potrzeby i wymagania sprzętowe. W zależności od nich możemy na przykład w przypadku jednego elementu zdecydować się na ten najlepszy, oszczędzając przy tym na innym.

Zadbaj o pamięć

Jednym z najbardziej podstawowych i niezbędnych elementów komputera jest oczywiście twardy dysk. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę, że od jego jakości i bezawaryjności zależy bezpieczeństwo danych, które przechowujemy na komputerze. Jeśli trzymamy na nim cenne dokumenty i pliki warto zainwestować w lepszy sprzęt. Powstaje tez pytanie o jego wielkość. Na rynku można otrzymać twarde dyski o pojemności 1 a nawet 2 TB, dla tych którzy potrzebują dużej ilości pamięci. Jednak dla większości użytkowników powinny wystarczyć tańsze modele o pojemności np. 500 GB, zwłaszcza, że coraz popularniejsze staje się przechowywanie swoich danych w chmurze.

Dobra grafika

Kwestia karty graficznej jest jeszcze bardziej zależna od indywidualnych potrzeb właściciela sprzętu i tego w jakim celu zamierza wykorzystać komputer. Jeśli jesteśmy zagorzałym graczem lub zajmujemy się obróbką zdjęć bądź plików wideo niezbędna będzie dla nas mocna i dedykowana karta graficzna.

Pozostałe elementy

Szeroki wybór płyt głównych umożliwia sprecyzowanie jej do swoich potrzeb i wybór na przykład tej, która posiada jak największą ilość gniazd i portów. Podobnie jest w przypadku napędu optycznego, gdyż nie każdy w ogóle jeszcze korzysta z napędu DVD. Natomiast chcąc nieco zaoszczędzić warto zrobić to przy wyborze procesora, a nie np. zasilacza, choćby dlatego, że mniej wydajny będzie zużywał mniej prądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here