System scada a efektywne zarządzanie produkcją

W każdej dobrze prosperującej firmie raportowanie produkcji oraz sprawdzanie jakości pracy maszyn czy zasobów ludzkich jest niezwykle ważne. Czynniki te trzeba koniecznie wziąć pod uwagę zawsze podczas prowadzenia masowej produkcji. Dobra ocena oraz określone działania dotyczące obserwacji prowadzą do wykluczenia niepotrzebnych błędów. A to z kolei wiąże się z bezpieczeństwem, wydajnością, a także podnoszeniem jakości oferowanych usług.

Jaki cel przyświeca monitorowaniu produkcji?

Dobry system monitorowania produkcji to inwestycja godna uwagi, gdyż zawsze zwraca się z nawiązką. Jego zadaniem jest poprawienie jakości wytwarzanych produktów oraz poprawienie wydajności pracy maszyn.

System odpowiadający za monitorowanie produkcji sprawdza zależność między stanem pracy a postojem maszyny. Dzięki temu z wybranego okresu np,: tygodniowego można na bieżąco śledzić zarówno statystyki czasów pracy, jak i bezczynność poszczególnych maszyn. Należy do tego zaliczyć także podział na zmiany oraz pracowników pracujących na tych maszynach.

Systemy zarządzania produkcją to takie instrumenty, które pozwalają na szczegółową analizę produkcji. W konsekwencji pozwala to planować przyszłość oraz rozwój firmy.

System scada – czym jest oraz jakie posiada funkcje?

Jest to system komputerowy, którego zasadniczym celem jest zwiększenie wydajności produkcji. Te nowoczesne programowanie nie tylko zmienia język maszyn na język ludzi, ale także automatycznie reaguje na sygnały z urządzeń.

Zastosowanie w praktyce tego systemu pozwala na możliwe zbieranie danych z maszyn oraz urządzeń pomiarowych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu procesowi powstaje właściwy nadzór nad procesem produkcyjnym.

Warto wiedzieć o tym, że ten niezawodny system posiada również bardzo przydatną funkcję taką jak:

– wizualizacja aktualnych danych

– wizualizacja danych historycznych

System scada pozwala też pozwala pracownikom na takie czynności jak:

– sterownie procesem produkcyjnym

– wykrywanie alarmów

-pozyskiwanie informacji o alarmach

– pozyskiwanie informacji o błędach

– pozyskiwanie informacji o nieprawidłowościach

Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja na zaistniałe błędy oraz nieprawidłowości. Co więcej archiwizuje on dane z procesu produkcyjnego.

System scada a jego istotne przeznaczenie

Obecnie systemy scada znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki takich jak:

– produkcja

– automatyka budynkowa

– ekologia

System ten sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zbierania danych, nadzór, alarmowanie, a także kontrola procesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here