Czym jest VoLTE

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wymienić można kilka ciekawych, ale niejednokrotnie przełomowych nowinek technologicznych, dzięki którym z łatwością możemy komunikować się innymi. Ciągły rozwój technologii sprawia, że komunikacja na odległość staje się szybsza, tańsza, jakościowo lepsza i wydajniejsza. Przykładem tego typu innowacji jest tak zwany Voice over Long-Term Evolution, znany pod skrótem VoLTE. Jest to nowoczesny system, który pozwala realizować połączenia głosowe o znacznie lepszej jakości dźwięku. Czy VoLTE jest rewolucją na rynku usług telekomunikacyjnych?

Czym jest VoLTE

Osoby, które w przeszłości korzystały z usługi VoIP, przeważnie dość szybko zrezygnowały z tego typu rozwiązania, głównie ze względu na mierną jakość połączenia internetowego podczas rozmowy a także drogie połączenia, które dosłownie zżerały cały dostępny transfer. To sprawiło, że z pozoru rewolucyjna technologia była wyjątkowo słabą alternatywą dla standardowych połączeń GSM. Obecnie jednak gdy na świat przyszło VoLTE, jakość rozmowy jest na najwyższym poziomie bez względu na to, jak obciążona jest sieć. Co to jest Volte? VoLTE jest sposobem wykonywania połączeń głosowych przy wykorzystaniu technologii LTE. Jeśli posiadamy smartfon, który obsługuje LTE, możemy korzystać z internetu w celu prowadzenia rozmów telefonicznych. Połączenia są realizowane znacznie szybciej niż w standardowym trybie – nawet do 1 sekundy.

Dlaczego warto korzystać z VoLTE?

Istnieje bardzo dużo zalet wykorzystania tego typu technologii. Przede wszystkim należy wspomnieć o znacznie szybszym wykonywaniu połączeń bez względu na to, jak bardzo obciążona jest sieć. Drugim, dla niektórych wręcz najważniejszym powodem do wykorzystania VoLTE jest polepszona jakość dźwięku podczas połączenia. Co jeszcze? Dla wielu użytkowników bardzo istotne jest wykonywanie dodatkowych czynności podczas rozmowy telefonicznej. VoLTE umożliwia nam jednoczesne korzystanie z internetu podczas prowadzenia rozmów, co również stanowi innowację. Wśród wielu zalet zdecydowanie największą jest prędkość połączenia. W standardowych rozmowach na połączenie należy czekać nawet do 8 sekund. Z wykorzystaniem VoLTE czas ten jest skrócony do zaledwie 2 sekund.

Kto i jak może korzystać z VoLTE

Aby rozpocząć korzystanie z technologii VoLTE, należy posiadać odpowiedni telefon, który obsługuje tą technologię, a następnie w ustawieniach telefonu uruchomić opcję tego typu połączeń. Obecnie VoLTE jest dostępne w zdecydowanej większości nowych smartfonów a wykorzystywanie tej technologii jest zupełnie darmowe, co sprawia że każdy użytkownik może polować na ciekawe promocje gsm bez obawy, że zostanie naliczona jakakolwiek opłata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here