Jak ułatwić sobie pracę przy tłumaczeniach?

Praca tłumacza wydaje się być wyjątkowo wymagającym zajęciem. Oczywiście trzeba przyznać, że są to nie tylko osoby, które naprawdę muszą znać się na swojej pracy, by zagwarantować potencjalnym klientom najlepszą jakość, ale również powinny dysponować profesjonalnymi narzędziami oraz doświadczeniem. Jednym z takich elementów, może być między innymi oprogramowanie komputerowe.

Jakie programy i aplikacje są niezawodnym rozwiązaniem w pracy tłumacza? Wszystko oczywiście zależy od Twojego poziomu zaawansowania i środowiska pracy. Jeżeli jednak jesteś freelancerem, doskonałą propozycją będzie Trados Studio Freelance, który oferuje ogromną ilość dodatkowych funkcjonalności.

Pomoc w trakcie pracy

Spotkałeś się kiedyś z sytuacją, w której okazało się, że tłumaczyłeś tekst, który był już wielokrotnie tłumaczony? SDL Trados Studio Freelance pozwoli Ci sprawdzić w bazie danych, czy dane materiały były już kiedyś tłumaczone na inny język. W ten sposób unikniesz powielania pracy, która została już wykonana.

Do wszystkiego należy doliczyć fakt, że otrzymujesz dostęp do słowników, pomocy merytorycznych i wielu innych narzędzi, które nie tylko maksymalizują efekt pracy, ale również przyspieszają cały proces. Warto więc zastanowić się nad inwestycją. Obawiasz się, że cena będzie jednak zbyt wysoka? Wszystkie informacje, jak rozwiązać ten problem, znajdziesz w dalszej części materiału.

Dla profesjonalistów i amatorów

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z SDL Trados Studio Freelance? Pamiętaj, że warto skorzystać z oferty kursów i szkoleń, ponieważ dzięki nim nie będziesz uczyć się na błędach, tylko otrzymasz pełne wytłumaczenie dostępnych opcji od osób, które są wykwalifikowanymi specjalistami.

Niezależnie, czy jesteś w branży tłumaczeń od 10, czy 2 lat – warto skorzystać z tej propozycji. Jeżeli chcesz się przekonać o tym na własnym przykładzie, spróbuj pracy na wersji trial.

Korzystaj z oferty subskrypcji

Jako, że Trados Studio Freelance to naprawdę imponująco rozbudowane oprogramowanie, koniecznie należy wziąć pod uwagę fakt, że jego cena może być przytłaczająca dla osób, które dopiero są na początku swojej kariery i nie zdążyły jeszcze zbudować odpowiedniego kapitału. W takich sytuacjach zawsze możesz skorzystać z dostępnej subskrypcji na czas określony. Jej cena będzie dużo bardziej przystępna, a dodatkowo masz możliwości ocenienia, czy aplikacja jest warta swojej ceny.

Nie oszczędzaj jednak na swoich narzędziach. Są one inwestycją, a nie kolejnym wydatkiem, który nie przyniesie Ci zysku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here