Etui na tablet

Tablety to urządzenia wykorzystywane przez wielu z nas na co dzień. Posiłkujemy się nimi w czasie podróżowania, podczas wykonywania obowiązków zawodowych, w domu oraz spędzając czas wolny. Na tablecie możemy wykonywać niemal te same czynności, do których służą nam smartfon lub komputer. Jeśli zależy ci, by twój tablet był wytrzymały i żywotny – warto wyposażyć się w odpowiednie etui. Poniżej podpowiemy – jaki rodzaj etui warto wybrać oraz na jakie udogodnienia i dodatkowe funkcje etui warto zwrócić uwagę.

Etui na tablet – w trosce o jego bezpieczeństwo i w poszukiwaniu nowych funkcji

Etui na tablet warto wybierać kierując się własnymi potrzebami. Liczy się przede wszystkim zamierzony sposób korzystania z tabletu, a także miejsce, w którym będzie nam służyć. Zacznijmy od samej konstrukcji etui – do wyboru mamy etui rozkładane, jednoelementowe, etui z zapięciem. Często, umieszczane są w nich dodatkowe kieszonki, które można wykorzystać jako organizery do dokumentów lub po prostu przestrzeń do przechowywania.

Etui rozkładane (nazywane też książkowym) to wybór osób, które korzystają z tabletów jako niewielkich ekranów – na przykład do oglądania seriali, przeglądania social mediów lub np. rysowania. Etui rozkładane pozwala nam ustawić tablet w pozycji pionowej i traktować go jak wygodny ekran. Jest to też etui wybierane chętnie przez studentów – po ustawieniu w pozycji pionowej i podpięciu klawiatury, tablet staje się idealnym urządzeniem do tworzenia notatek. Niektóre etui są już przygotowane pod tym kątem – i w ich konstrukcji znajduje się dołączona, niewielka klawiatura.

Dla osób podróżujących na co dzień ze swoim tabletem polecamy wybór etui w formie torby. Wyposażone są w wygodne uchwyty, pozwalające nosić je z sobą w czasie chodzenia po mieście.

Wybór etui na tablet – kwestie praktyczne: rozmiar i materiał

Podstawową sprawą jest oczywiście kwestia dopasowania. Etui powinno pasować do naszego modelu tabletu przede wszystkim pod kątem rozmiaru. Liczy się przekątna – czyli dystans dzielący dwa przeciwległe rogi urządzenia. Przekątna jest najczęściej podawana w calach – jeśli jej nie znasz, możesz po prostu zmierzyć przekątną używając zwykłej miarki, a następnie przeliczyć: centymetry na cale.

Materiał, z którego etui zostało wykonane zależy od naszych preferencji praktycznych jak i estetycznych. Wiele osób sięga po tworzywa sztuczne – które występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Są ponadto wytrzymałe oraz dokładnie przylegają do powierzchni laptopa, chroniąc go w czasie transportu. Najczęściej, są to pokrowce piankowe, bardzo miękkie, a dzięki temu – dobrze amortyzujące oddziaływanie sił fizycznych.

Popularne są również etui skórzane, które prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Często wybierają je biznesmeni, księgowi, osoby pracujące w biurach i inni pracownicy, dla których elegancka prezencja i dostęp do technologii jest ważnym elementem codziennej pracy. 

Na koniec warto podkreślić, że etui dedykowane do konkretnych marek oraz modeli tabletów są jednym z najpopularniejszych wyborów. Z takimi modelami etui zapoznasz się na stronie: https://etuitab.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here