Komputer - nowy, używany, a może poleasingowy

Zakup nowego komputera bądź też laptopa niejednokrotnie wiązał się z wysokimi kosztami. Nowe komputery oraz laptopy kosztują niestety bardzo wiele i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Dlatego wiele osób decyduje sprzętu używanego. Niewielu jednak wie, że istnieje alternatywa.

Nowy sprzęt – wady i zalety

Jeśli zdecydujemy się na kupno nowego urządzenia, wówczas mamy pewność, że nikt poza nami go nie użytkował, a wszystko powinno w nim działać sprawnie i bezawaryjnie. W razie nieprzyjemnych sytuacji chroni nas na szczęście gwarancja producenta, dzięki czemu możemy być spokojni i nie obawiać się o nasz laptop bądź też komputer. Jednak niewątpliwą wadą nowych urządzeń jest ich stosunkowo wysoka cena.

Używane komputery – obawa przed usterką

Kupując używany sprzęt od prywatnej osoby, zazwyczaj zdajemy się na uczciwość tej osoby. W przypadku odbioru komputera osobiście, mamy oczywiście również możliwość jego przetestowania, jednak nawet to nie daje nam gwarancji, że nie kupujemy wadliwego towaru. W takim przypadku nie chroni nas już żadna gwarancja, a z ewentualnymi naprawami zostajemy sami.

A może leasing?

Wiele osób słysząc słowo „leasing”, nie ma pojęcia czym to tak naprawdę jest. W firmach informatycznych oraz biurach, przedsiębiorcy muszą korzystać z najnowszych technologii. Zakup nowego sprzętu co parę lat wiązałby się z ogromnymi kosztami. Aby więc rozwiązać ten problem, firmy takie decydują się na tak zwany leasing. Sprzęt komputerowy jest „wynajmowany” od zewnętrznej firmy, która wypożycza przedsiębiorcy komputery oraz laptopy na pewien okres czasu w zamian za ratalne opłaty. Po paru latach przedsiębiorca podpisuje umowę na leasing nowszych modeli, a te poleasingowe są sprzedawane zazwyczaj za niewielkie pieniądze. Sprzęt komputerowy poleasingowy jest więc świetną i niedrogą alternatywą dla używanego sprzętu. Laptopy poleasingowe oraz komputery poleasingowe objęte są zazwyczaj gwarancją sprzedawcy, dzięki czemu dostajemy dobrej jakości sprzęt oraz brak obaw o wadliwy towar.

Komputery oraz laptopy poleasingowe to doskonały wybór, jeżeli ktoś szuka niedrogiego sprzętu, ale i również z całkiem przyzwoitymi parametrami. Dodatkowo, gwarancja sprzedawcy zapewnia kupującemu, że w razie problemów jego sprzęt zostanie naprawiony. Sprzęt komputerowy poleasingowy jest również przed sprzedażą szczegółowo testowany oraz czyszczony, aby dać kupującemu gwarancję niezawodności. Nie jest to rozwiązanie lepsze od kupna nowego sprzętu, ale z pewnością komputery poleasingowe charakteryzują się lepszą jakością niż sprzęt używany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here