Małe, poręczne urządzenie – dyktafon nadal modny i potrzebny

Przenośne i w zasadzie kieszonkowe urządzenie, które pozwala na rejestrację dźwięku. Nie mówimy tu o zastosowaniu rodem z filmów o Agencie 007, ale o przyziemnych – rozmowie i nauce. Dyktafon zdaje się przydatnym narzędziem podczas nauki języków obcych, kiedy to możemy nagrać wypowiadane przez nas zdania, a następnie odsłuchać i sprawdzić, czy mamy poprawną wymowę. To nie wszystkie przykłady, w których dyktafon jest przydatny, ale zastanówmy się, jaki są inne?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dyktafonu?

Chcesz nagrywać wykłady na studiach, ale dyktafon w telefonie okazał się niewystarczający? Może nadszedł moment, w którym warto rozejrzeć się za dyktafonem, który z pewnością ułatwi Ci naukę. Dużo ciekawych modeli znajdziesz w sklepie neo24.pl. Nie wiesz tylko na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego sprzętu? Przeczytaj artykuł, w którym zawarliśmy niezbędne informacje.

Mikrofon

Jeżeli do dyktafonu, który wybrałeś, można zamontować zewnętrzny mikrofon kierunkowy, daje Ci to możliwość nagrywania wyraźnych dźwięków nawet na zatłoczonej ulicy. Jeżeli nie jesteś przekonany co do celowości dodatkowego mikrofonu to warto, żebyś o czymś wiedział. Wbudowany w dyktafon mikrofon nagrywa z odległości do 5 metrów, co drastycznie się skraca na ulicy – jedynie do 1 metra.

Aktywacja nagrywania

Doskonała i bardzo przydatna funkcja, która zapewnia dużą oszczędność miejsca na dyktafonie. Aktywacja nagrywania głosem polega na nagrywaniu wyłącznie dźwięku, a przerwy pomiędzy wypowiedziami nie są rejestrowane. To doskonała funkcja, która pozwala na wprowadzenie dyktafonu w tryb „cichy”, kiedy podczas wykładu należy zapoznać się z krótką treścią na slajdzie a dookoła słychać tylko szmer.

Odsłuch

Mimo wbudowanego głośnika w każdy dyktafon pełni on funkcje jedynie głośnika roboczego. Dzięki niemu możesz w zasadzie w czasie rzeczywistym odsłuchać nagrywaną wypowiedź. Do głębszej analizy nagranego dźwięku, poleca się podłączenie słuchawek, dzięki którym z łatwością zidentyfikujesz nawet osoby, które wypowiadały się w nagraniu.

Prędkość

Bardzo ważną funkcją w dyktafonach jest regulacja prędkości odtwarzania. Jest to niesamowicie przydatne rozwiązanie dla psychologów, którzy robią transkrypcję wszystkich spotkań z pacjentami. Dla ułatwienia i usprawnienia tworzenia dokumentacji, mogą regulować szybkość odsłuchu w zależności od szybkości spisywanych informacji.

Katalogowanie

Katalogowanie pozwala na zapisanie i przydzielenie nagrania do odpowiedniego katalogu i folderu. Ta użyteczna funkcjonalność pozwala na zachowanie przejrzystości wśród swoich nagrań.

Więcej poczytasz o każdym modelu dyktafonu bezpośrednio na stronie sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here