Najczęściej występujące usterki w iPhone’ach

Należą do smartfonów klasy premium, cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród osób młodych, jednak ich wyjątkowość docenia również starsze pokolenie. Nie są jednak urządzeniami bezawaryjnymi. Jak w każdych innych występują pewne usterki. Wśród nich są te pojawiające się stosunkowo często. Telefony Apple wyróżniają się minimalistycznym designem, ponadczasową konstrukcją oraz doskonale zoptymalizowanym systemem. Jakie są charakterystyczne usterki dla poszczególnych modeli?

Ponadczasowy iPhone 5s

Należy do modeli najczęściej wybieranych przez klientów, dlatego koncern Apple zdecydował się na jego udoskonalenie oraz zaproponowanie klientom iPhone 5se. Jego cena jest wciąż wysoka, pomimo że w sklepach dostępny jest już od kilku lat. Uwagę użytkowników zwraca stosunkowo mała pojemność baterii. Ponadto telefon wyłącza się, kiedy zimą temperatury osiągają niższe wartości, a przy dłuższym użytkowaniu nagrzewa się. Uwadze nie umknęły też problemy z mikrofonem i niedoskonałości w kalibracji czujników.

Samoistnie wyłączający się iPhone 6s

To jego największa wada. Producenci nie poprawili tej usterki, ucząc się na błędach występujących przy iPhone 5s. Serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego wielokrotnie przyjmował zgłoszenia o tym problemie, podobnie jak o niewłaściwie działającym przycisku Touch ID. Co jeszcze zauważyli użytkownicy i z czym musiał radzić sobie serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego, jak też z innych miast w Polsce i zapewne na całym świecie? Do specjalistów klienci zgłaszali się m.in. z rozbitym wyświetlaczem LCD i zalaniem telefonu wodą czy innym napojem. Częstą usterką jest też niedziałający przycisk Home i uszkodzenie obudowy. Jeżeli również Ty masz z tym problem, serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego, który zajmuje się naprawdę iPhonów jest Icenterstore.com.

Kiedy telefon nie ładuje?

Nie zawsze wina leży po stronie iPhona. Serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego bardzo często przyjmował zgłoszenia o problemach z ładowaniem, podczas gdy w rzeczywistości usterka nie występowała. Istnieją dwie możliwości – problem może dotyczyć gniazda ładowania lub ładowarki. Chcąc to sprawdzić podłącz inne urządzenie do ładowarki. Jeżeli ładowarka działa sprawnie, smartfon należy oddać do naprawy.

Kiedy pojawiają się problemy z baterią?

To częsty problem występujący we wszystkich modelach Apple, również w 5s i 6s. Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż otrzymaliśmy telefon z uszkodzonej serii. Fabrycznie uszkodzona bateria nie jest dla posiadaczy iPhone’ów nowym doświadczeniem, wielokrotnie zdarza się, że serwis przyjmuje takie zgłoszenia.

Kiedy pęknie szybka?

W tym przypadku nie masz wyboru. Uszkodzeniami szybki zajmuje się serwis Apple z Gorzowa Wielkopolskiego i również z innych miast, gdzie Twój iPhone otrzyma profesjonalną pomoc. W większości przypadków konieczna jest wymiana szybki. Dzieje się tak dlatego, że pęknięciu nierzadko towarzyszy również wygięcie obramowania. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana szybki na oryginalną, ponieważ zyskujemy tym samym pewność, że iPhone będzie pracował bezproblemowo i nie pojawią się komplikację w jego obsłudze. Wiele osób próbuje tej naprawy na własną rękę, korzysta z nieoryginalnych szybek lub podejmuje się sklejenia z wykorzystaniem specjalnych taśm klejących. To tani sposób naprawy, jednak mało skuteczny i na pewno mający wpływ na skrócenie żywotności urządzenia.

Sprzęt Apple jest utożsamiany z ekskluzywną marką, dlatego klienci oraz użytkownicy oczekują wysokiej jakości produktu. Trzeba jednak uświadomić sobie, że nie ma urządzeń, które przez cały okres pracują bez żadnych problemów. To, co jednak możesz zrobić dla swojego iPhona to zapewnić mu fachową pomoc w przypadku nawet najmniejszej usterki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here