Oferta telefonii komórkowej u dostawców Internetu

Kończy ci się umowa z dotychczasowym operatorem telefonii komórkowej? Może zechcesz rozważyć przeniesienie numeru do nowego dostawcy. Ofert jest całkiem sporo, bo kilku ogólnopolskich operatorów oferuje różne plany taryfowe, więc masz w czym przebierać. Ale… warto rozważyć jeszcze jedną alternatywę! Może zdarzyć się tak, że możliwe będzie przeniesienie numeru do twojego obecnego (lub przyszłego) dostawcy Internetu. Jak to możliwe? Jak zabrać się za takie przeniesienie numeru? Podpowiadamy.

Lokalny dostawca – globalny zasięg

Dostawcy Internetu często działają lokalnie, oferując swoje usługi w obrębie danego województwa albo w kilku miastach. Zasięg ich łącz internetowych jest ograniczony. Jak to zatem możliwe, że oferują usługi telefonii komórkowej, która zasięgiem musi przecież objąć cały kraj? Przecież nikt nie decydowałby się na sieć, która gubi zasięg, gdy tylko ruszy się z miasta… Otóż jest to możliwe, ponieważ dostawcy Internetu wykorzystują infrastrukturę ogólnopolskich sieci komórkowych. Oznacza to, że lokalni dostawcy zyskują ten sam zasięg i jakość połączeń, co ogólnopolskie sieci, jak Play, Orange czy Plus. Różnice znajdują się natomiast na rachunkach. A w zasadzie: na rachunku.

Telefon i Internet na jednym rachunku

Przeniesienie numeru telefonu komórkowego do dostawcy usług internetowych pozwala wciągnąć oba media na jeden rachunek. To całkiem wygodne, bo nie trzeba pamiętać o regulowaniu osobnych opłat w różnych terminach. Wystarczy zapłacić raz, jednym przelewem, by móc zapomnieć o opłatach przez kolejny miesiąc.

Przeniesienie numeru szansą na oszczędność

Poza wygodą, przeniesienie numeru do dostawcy Internetu może się opłacać. Zwiększenie zakresu usług, z jakich korzystamy, bardzo często wiąże się ze zmniejszeniem rachunków, jakie za nie płacimy. Wspólny rachunek może zatem być niższy niż suma z osobnych rachunków od innych dostawców. Oszczędność ta rośnie jeszcze bardziej, jeśli korzystamy z szerszych pakietów multimedialnych i oprócz telefonu komórkowego i Internetu wybieramy także telewizję kablową albo telefon stacjonarny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here