Telwizory

Świat urządzeń elektronicznych ciągle idzie do przodu. Nie inaczej jest w przypadku telewizorów. To jeden z najchętniej kupowanych sprzętów do domu. Nic dziwnego, praktycznie w każdym domu, czy mieszkaniu przynajmniej jeden telewizor się znajduje! Sprawdź więc, na jakie urządzenie powinieneś postawić w roku 2021! Czasy ekranów LCD, popularnej plazmy, czy rozdzielczości Full HD już dawno minęły. Przed zakupem musisz więc być na czasie!

  1. Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?
  2. Rozdzielczość 4K czy 8K? Którą wybrać w 2021?
  3. Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?
  4. Czy smart TV w 2021 to obowiązek?
  5. Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Na rynku aż roi się od coraz to nowszych konstrukcji producentów. Firmy z różnych krajów świata starają się wieść prym w przypadku telewizorów. Nie jest jednak ważna marka, a jakość urządzenia, jeśli to na nią chcesz postawić, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego wszystkich konkretnych informacji! Jeżeli znasz się na tych urządzeniach, dobrze wiesz, jaki wybrać, szukasz jedynie profesjonalnego sklepu z telewizorami, sprawdź ofertę firmy Neonet – na pewno znajdziesz tam rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań!

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Jest wiele elementów, na które warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu telewizora, szczególnie na początku roku 2021. Wszystko dlatego, że parametry są naprawdę różne, a wersji do wyboru sporo. Pierwszym aspektem jest rozdzielczość, która nie powinna być niższa, niż 4K. Warto także zadbać o to, aby telewizor posiadał system Ambilight, który sporo wnosi do samych wrażeń z oglądania, ale również zapewnia dodatkowe oświetlenie, które ma pozytywny wpływ na wzrok. Nie można zapomnieć o dostępności do internetu, co za tym idzie potrzebny jest do tego moduł Wi-Fi. Nie może również zabraknąć łącza Bluetooth i sporych, mocnych głośników, jeśli nie masz zamiaru dokupować osobnego sprzętu audio. Jak widzisz, aspektów jest wiele. Przedstawimy teraz najważniejsze parametry i opiszemy je nieco. Podpowiemy także, na jakie telewizory warto postawić w roku 2021.

Rozdzielczość 4K czy 8K? Którą wybrać w 2021?

Główne znaczenie podczas oglądania różnego rodzaju programów telewizyjnych, filmów, czy seriali, ale również w trakcie rozgrywki na konsoli ma rozdzielczość. W roku 2021 najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na 4K. Technologia ta oferuje kilkukrotnie lepszą rozdzielczość od Full HD. W 2020 roku, a co za tym idzie prawdopodobnie również w 2021 popularnym rozwiązaniem była i będzie rozdzielczość 8K, która jednak jest nieco przereklamowana. Pomiędzy tą a tą 4K nie ma większej różnicy, zobaczy ją jedynie wprawione oko. Na co więc się zdecydować? Dobrym rozwiązaniem będzie 4K, ale jeśli kogoś stać na 8K, takie rozwiązanie będzie lepsze, kiedy zwracasz uwagę na przyszłość urządzenia.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Telewizory OLED to pierwsze urządzenie, które tutaj opiszemy. Ich matryca nazywa się właśnie OLED, czyli organiczna dioda elektroluminescencyjna. Stosuje się ją do budowy telewizor najczęściej, szczególnie w ostatnim czasie. Oferuje świetne kolory, głęboką czerń i bardzo dobre kąty widzenia. Bez dwóch zdań jest to najlepsze rozwiązanie dostępne na tę chwilę na rynku, ale nie jedyne.

Telewizory QLED, czyli Quantum Dot Led to wyświetlacz LCD oferujący podświetlenie LED i kropki kwantowe potrafiące modyfikować padające na nie światło. Również bardzo wysokiej jakości wyświetlacze, które stosowane są także w nowoczesnych urządzeniach. W czym jest to technologia matrycy lepsza od OLED? Na pewno gwarantuje większą jasność, jest to matryca bardziej żywotna, przy tym zapewniająca większy wybór przekątnych.

Ostatnimi, które zostaną przez nas opisane są telewizory LED, które są najstarszą matrycą z tych trzech. Ale dzięki temu są tańszą alternatywą dla QLED i OLED – cena z pewnością przyciąga wielu klientów, dlatego też telewizory te wciąż nie znikają z rynku. Z pewnością jednak niedługo zostaną wyparte.

Czy smart TV w 2021 to obowiązek

Wydawać by się mogło, że tak. Każdy chce mieć dostęp do internetu, aplikacji w telewizorze, móc przeglądać internet, czy oglądać filmy na Youtube i Netflix. Jednak nie dla wszystkich jest to obowiązek, czy konieczność. Niektórym wystarcza fakt, że dostępu do internetu nie ma, bo po prostu nie korzystają z takich udogodnień na co dzień. Wtedy nie ma najmniejszego sensu dopłacać do telewizora z opcją Smart TV. Wszystko więc zależy od indywidualnych preferencji.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021 roku?

Z pewnością na wielkość matrycy, przekątna ma znaczenie. Pamiętaj, że im mniejsze pomieszczenie, w którym znajdzie się telewizor, tym matryca powinna mieć mniejszą przekątną. Zwróć także uwagę na rozdzielczość, która powinna wynosić 4K – to standard w dzisiejszych czasach. Co jeszcze? Zwróć uwagę na podświetlenie Ambilight, dostęp do internetu i aplikacji. Postaw na wysokiej jakości sprzęt w dobrej cenie. Świetny telewizor znajdziesz na podanej stronie we wstępie tego artykułu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here