Życie zdalne

Koronawirus zmienił nasze życie. Musieliśmy przesiąść się na funkcjonowanie zdalne, a niektórzy nadal są na nie skazani. Mowa nie tylko o pracownikach, ale również uczniach studentach. Trzeba było uzupełnić swój niezbędnik o komputer, mikrofon i kamery internetowe.

  1. Zdalna praca
  2. Zdalna nauka

Pandemia koronawirusa i stan epidemii zmieniły nasze życie. Napotkaliśmy wiele ograniczeń dotyczących codziennego funkcjonowania. Czym właściwie koronawirus i jak się objawia? Każdy przypadek ma indywidualny przebieg. Jak informują specjaliści u większości zarażonych osób rozwijają się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu, co nie wymaga hospitalizacji. Do najczęściej występujących objawów należą gorączka, suchy kaszel oraz zmęczenie. Rzadziej występujące objawy, to ból mięśni, gardła i głowy, biegunka, zapalenie spojówek, utrata smaku lub węchu, wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk oraz stóp. Przejdźmy teraz do profilaktyki, ponieważ z pewnością Was interesuje, jak się chronić przed zarażeniem. Pierwszym wskazaniem jest częste mycie rąk z użyciem mydła z wodą, a także środka dezynfekującego na bazie alkoholu. Należy też zachować bezpieczną odległość od osób kichających i kaszlących. Po trzecie: nosimy maskę zasłaniającą nos i suta lub przyłbicę. Nie dotykamy nosa, oczu, ani ust. Podczas kaszlu, czy kichania zakrywamy się. Jeżeli źle się czujemy, to najlepiej pozostać w domu, a gdy wystąpią u nas wcześniej wspomniane objawy, kontaktujemy się z lekarzem. To taka podstawa na początek.

Zdalna praca

Podczas pandemii nie tylko osoby, które na co dzień pracują zdalnie przekonały się, jak to jest. Potrzebny był kontakt telefoniczny i internetowy z pracodawcą, a co za tym idzie komputer, często też mikrofony, kamerki internetowe do codziennych kontaktów służbowych. W tego rodzaju sprzęt mogliśmy się zaopatrywać między innymi tutaj: https://www.morele.net/kategoria/kamery-internetowe-43/. Mówimy oczywiście o obowiązkach, które można wykonywać zdalnie. Należy do nich między innymi praca biurowa, księgowość, grafika komputerowa, programistyka, zdalna obsługa klienta, copywriting, nauczanie i wiele innych. W przypadku pracy na produkcji, w sklepie, czy innych podobnych zajęć już sytuacja wygląda bardziej skomplikowanie.

Zdalna nauka

Nauka w szczycie epidemii nie wyglądała odmiennie od pracy. Dzieci, młodzież i studenci odbywali zajęcia poprzez komunikatory, przesyłane im były materiały i dostawali masę zadań domowych. Tutaj też okazały się również przydatne kamery online, mikrofony i komputery. Ogólnym problemem okazywało się zagęszczenie w domu. Każdy potrzebował spokoju podczas zdalnego wykonywania swoich obowiązków. Nie tylko uczniowie, czy studenci, ale także rodzice. Ten okres już minął, ale nie jest powiedziane, że nie wróci. Do tej pory uczniowie chodzą do szkół, ale uczelnie zapowiedziały nauczanie hybrydowe, które odbywa się w praktyce tylko i wyłącznie przez Internet. W najbliższym czasie cała Polska ma się znaleźć w żółtej strefie, co z pewnością może przynieść zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here