gogle VR

Swego czasu mówiło się, że wirtualna rzeczywistość (VR) może być kolejną ogromną rewolucją nie tylko na rynku gier komputerowych, ale w codziennym życiu również. Potem temat nieco przygasł, głównie z uwagi na wysokie ceny gogli VR i ich niewielką popularność. Po pewnym czasie jednak jakby odżył – dużą zasługę miała w tym premiera m.in. takich gogli, jak Valve Index.

Teraz coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy to dobry moment na rozpoczęcie swojej przygody z taką rozrywką. Tak więc, czy aktualnie warto zakupić gogle wirtualnej rzeczywistości? Czy to zabawka na krótką chwilę, która zostanie po chwili odłożona w kąt, czy też niekoniecznie? Odpowiadamy!

Jest lepiej niż było, ale wciąż nie idealnie

Obecnie osoby zainteresowane wirtualną rzeczywistością mają do wyboru znacznie więcej gier i innych aplikacji niż jeszcze kilka lat temu. Dość powiedzieć, że kolejna po wielu latach gra z serii Half-Life, czyli Half-Life: Alyx, wyszła jedynie na gogle VR (z uwagi na to, że Valve chciało promować w ten sposób swoje wspomniane wcześniej Valve Index).

Nie tylko tworzone są całkowicie nowe gry na VR, ale też przenoszone są w ten świat pozycje stworzone wcześniej na PC czy konsole (newsy na ten temat pojawiają się na przykład na portalu Tech Polska). Wciąż selekcja jest dość mocno ograniczona w porównaniu do innych platform, ale zdecydowanie jest lepiej niż było i wiele wskazuje, że cały czas będą pojawiać się nowe interesujące tytuły.

Lepiej jest nie tylko w zakresie gier, ale też samego sprzętu. Dostępne są zarówno potężniejsze, ale i droższe gogle „stacjonarne”, jak i takie, z których można korzystać przy minimum czy nawet żadnym okablowaniu. Każdy więc powinien być w stanie znaleźć jakieś rozwiązanie dla siebie, niezależnie od tego, ile ma miejsca, w co chce grać, czy jaki ma budżet.

Czy warto kupić gogle VR?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od osobistych preferencji. Zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję, warto poczytać recenzje poszczególnych modeli na Tech Polska i innych tego typu portalach, aby dowiedzieć się, jakie dają one możliwości i jakie mają wady oraz zalety.

Obecnie możliwe jest także wynajęcie różnych gogli VR na kilka dni za niewielką opłatą – być może dla niektórych będzie to dobra opcja, żeby sprawdzić, czy w ogóle rzeczywistość wirtualna interesuje ich w praktyce, a nie tylko w teorii. Dzięki temu można też zweryfikować, czy na przykład nie będzie się miało problemów z chorobą lokomocyjną podczas grania (niektórym się to zdarza).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here