Czy warto kupić poleasingowy laptop? Wady i zalety takiego rozwiązania

Zastanawiając się nad kupnem nowego sprzętu elektronicznego, trzeba sobie określić budżet, jaki jesteśmy w stanie na ten cel przeznaczyć. Już na tym etapie łatwo zauważyć, że w tej samej cenie możemy dostać bardzo zróżnicowane pod względem parametrów urządzenia. Warto więc zapoznać się z rynkiem nie tylko komputerów nowych, ale i używanych. Wśród tych ostatnich sporym zainteresowaniem cieszą się laptopy poleasingowe. Sprawdź, jakie są ich wady oraz zalety!

Zalety komputerów poleasingowych

Największy plus laptopów poleasingowych stanowią parametry techniczne, które są znacznie wyższe niż w innych modelach, dostępnych na rynku w tej samej lub zbliżonej cenie. Okazuje się więc, że nie trzeba nabywać nowego sprzętu, by cieszyć się wydajnym procesorem, pojemnym dyskiem twardym czy ponadprzeciętną kartą graficzną. Warto zauważyć, że laptopy poleasingowe najczęściej nie mają więcej niż dwa lata, co sprawia, że można nabyć je w bardzo dobrym stanie. Co więcej, przechodzą one proces regeneracji, podczas którego eliminowane są wszelkie ewentualne usterki. Sprzęt poleasingowy trafia więc do Ciebie w doskonałym stanie i niemal w niczym nie ustępuje urządzeniom z salonów. Co jeszcze ważniejsze – dostajesz na niego gwarancję, zupełnie jak w przypadku nowego urządzenia. Może ona obowiązywać nawet rok lub dwa.

Wady komputerów poleasingowych

Jak wszystko, także laptopy poleasingowe mają pewne wady. Wśród tych najważniejszych można wymienić ślady eksploatacji sprzętu, a więc wszelkiego rodzaju rysy na powierzchni, kosmetyczne uszkodzenia itp. Kupując komputer tego typu, musisz pamiętać, że nie jest to urządzenie nowe, prosto z salonu. Nie sposób zapomnieć także o kwestii baterii. Używany laptop musi mieć osłabiony akumulator – przez dwa lata czas jego pracy zdąży ulec znacznemu skróceniu. Niektórym może przeszkadzać także sam design laptopa. Dlaczego? Otóż jest to sprzęt wykorzystywany służbowo – rzadko przywiązuje się w tym przypadku wagę do jego wyglądu. W momencie zakupu do firmy może on być zaprojektowany w zgodzie z obowiązującymi trendami, lecz przez dwa lata te i tak ulegną zmianie.

Czym są komputery poleasingowe?

Laptopy poleasingowe to urządzenia używane w korporacjach i biurach. Czas spłaty leasingów trwa najczęściej dwa lata. Po tym okresie firmy mogą odsprzedać używany sprzęt, zaopatrując się w nowe komputery. Poprzednie trafiają do pośredników, którzy zajmują się ich regeneracją i wprowadzeniem na rynek wtórny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here