Jaki duży monitor kupić?

Monitory o dużych przekątnych są coraz popularniejsze. Wszystko to dlatego, iż zapewniają one bardzo duży obszar roboczy, który z powodzeniem jest wykorzystywany przez grafików, filmowców czy inżynierów.

Chcąc jednak w pełni korzystać z wielu możliwości, jakie otwiera przed nami tak duży monitor, należy zdecydować się na model renomowanego producenta, który jest gwarantem najwyższej jakości. Jakie monitory są więc warte naszej uwagi?

BenQ XR3501

Charakteryzuje się on wykrzywionym ekranem o proporcjach 21:9. Wspomnieć należy również o przekątnej równej 35 cali, wysokiej rozdzielczości 2560×1080 oraz odświeżaniu na poziomie aż 144 Hz. Wszystko to sprawia, że monitor BenQ, poza sporym rozmiarem, wyróżnia się wysoką jakością obrazu, co może zachęcić także miłośników gier komputerowych. Cena monitora oscyluje wokół granicy 4000 złotych.

Acer Predator X34

W tym przypadku mamy do czynienia z produktem stworzonym specjalnie z myślą o graczach. Ten zakrzywiony, 34-calowy monitor gwarantuje bardzo wysoką rozdzielczość 3440×1440, a także wykorzystanie matrycy IPS LED, która jest gwarantem wysokiej jakości.

Duży kąt widzenia, niski czas reakcji na poziomie 4 ms oraz głośniki stereo stanowią dodatkowe wzbogacenie całego zestawu. Cena? 5500 złotych.

LG 34UC87

Ponownie mowa o monitorze w proporcjach 21:9. Wyróżnia się on 34-calową matrycą, rozdzielczością 3440×1440 oraz mnóstwem portów USB, HDMI, Thunderbolt i DisplayPort.

Dodatkową gratką jest funkcja 4-Screen Split, która umożliwia podzielenie ekranu na cztery równe części. Cena monitora nie powinna przekroczyć granicy 3500 złotych.

Iiyama ProLite X4071UHSU-B1

Najtańszy z całego zestawienia, ponieważ jego cena nie powinna przekroczyć 3000 złotych. Przeznaczony jest przede wszystkim dla grafików i inżynierów, który mogą korzystać z 40-calowej matrycy, która obsługuje rozdzielczość 4K.

Poza tym monitor wyróżnia się niskim czasem reakcji (3 ms), kontrastem na poziomie 5000:1 oraz głośnikami stereo.

Philips BDM4065UC

Ponownie mamy do czynienia z 40 calami i rozdzielczością 4K. Parametry wydajnościowe są podobne do modelu Iiyama, monitor posiada również bardzo dużo złącz. Wymienić można między innymi HDMI, VGA czy DisplayPort. Za to wszystko zapłacimy około 3000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here