Myszy komputerowe dla graczy o dużych dłoniach

Myszka to szczególne narzędzie w rękach gracza. Niezależnie, czy jesteś zwolennikiem strzelanek, czy strategii dopasowana mysz to podstawa udanej rozgrywki. Niestety, nie zawsze łatwo taką dobrać osobom z dużymi dłońmi. Jak wówczas dobrać mysz? Na co jeszcze zwracać uwagę? Kilka porad znajdziesz w tym artykule.

Dobór myszy – chwyt

Myszy różnią się nie tylko tym, czy są dla prawo- czy leworęcznych, dla osób z dużymi, czy mniejszymi dłońmi, ale również w zależności od preferowanego przez gracza chwytu. Trzy podstawowe i najczęściej spotykane chwyty to:

  • palm-grip – dłoń całkowicie oparta na myszce, palce w systemie 1-2-2 (jeden z prawej, dwa z lewej strony myszy),
  • claw-grip – to wariant układu 1-2-2, w którym palce stale są uniesione nad myszą,
  • fingertip-grip – to uchwyt podobny do palm-grip, w którym głównie opuszki palców spoczywają na myszy. 

Dobór myszy – rozmiar dłoni

Niezależnie od preferowanego uchwytu musimy jednak dopasować mysz do rozmiaru dłoni. Warto w tym celu dokładnie zmierzyć swoją dłoń, w specjalny sposób, pozwalający na dopasowanie rozmiaru myszy. W tym celu trzeba kciuk ustawić prostopadle do pozostałych, złączonych palców i zmierzyć odległość od czubka środkowego palca do środka linii wskazywanej przez prostopadle ustawiony kciuk. Właśnie ten wymiar powinien stanowić o długości poszukiwanej myszy. Większość osób ma wymiar 11-13 centymetrów i taki jest również wymiar większości dostępnych na rynku myszy dla graczy. Niestety, problem zaczyna się, jeśli zamiast 13 wychodzi nam 15-17 centymetrów. Wówczas znalezienie odpowiedniego urządzenia staje się problematyczne. 

Z uwagi na fakt, że dłuższe dłonie najczęściej oznaczają również bardziej masywne, gracze nimi obdarzeni powinni rozglądać się głównie za potężnymi i masywnymi modelami. Dzięki temu „gryzoń” dobrze współgra z naturalną krzywizną dłoni, a nawet najdłuższa rozgrywka nie wiąże się z jej nadwerężaniem i bólem. Żadna część dłoni nie dotyka podkładki, co jest bardzo wygodne i komfortowe. W większości przypadków wiąże się to jednak z wykorzystaniem w uchwycie palm-grip, co dla niektórych graczy będzie wiązało się ze zmianą przyzwyczajeń – jednak wygoda i lepsze wyniki w rozgrywce z pewnością zrekompensują tę niewielką niedogodność. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe skrzydełko (wbudowane na stałe lub dołączane na magnesy), dzięki któremu nawet najmniejszy palec znajduje podparcie na myszy. 

Zanim zdecydujesz się na mysz

Choć można czytać recenzje i zagłębiać się w dane techniczne publikowane na stronach producentów, to w praktyce nic nie jest w stanie zastąpić fizycznego przymierzenia dłoni do konkretnego modelu. Niekiedy, mimo odpowiednich rozmiarów okazuje się, że kształt myszy kompletnie nam nie odpowiada. Sytuacja jest łatwa, gdy nasz znajomy posiada podobny model, lub zamierzamy dokonać w sklepie stacjonarnym – wówczas możemy dobrać jeden spośród oferowanych egzemplarzy. Jednak przy zakupach on-line sprawa może być nieco trudniejsza – choć z pewnością pomocne jest prawo do odesłania zakupionego przez internet przedmiotu. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z tego prawa – dobrze dobrana mysz jest warta poszukiwań!

Warto sprawdzić najnowsze oferty gier komputerowych na https://gg.deals/deals/best-deals/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here