optymalizacja procesu produkcyjnego

Gdy zaczynamy pracę w firmie produkcyjnej nie jest łatwo, bowiem trzeba nauczyć się całego procesu produkcyjnego od podstaw. Do tego dochodzi konieczność nauczenia się zautomatyzowanych maszyn np. robot przemysłowy, urządzeń stojących na linii ale również poznania nowych ludzi, z którymi będziemy współpracować. Rzecz jasna typów firm produkcyjnych jest cała masa jednakże jeśli wyspecjalizujemy się w tej konkretnej to w przyszłości będzie nam łatwiej znaleźć pracę w tej właśnie branży.

Możemy pracować na różnych stanowiskach, ale na początku będzie to operator produkcji i będziemy musieli wykonywać prace pomocnicze na produkcji. Oczywiście później pracodawca zaproponuje nam wykonywanie bardziej zaawansowanych prac polegających na obsłudze pewnych maszyn albo nawet jak wykonać optymalizacja procesu produkcyjnego – w pewnym własnym zakresie oczywiście lub we współpracy z działami inżynierii procesowej bądź utrzymania ruchu. Jeśli zostaniesz przyjęty do pracy w danym zakładzie produkcyjnym na stanowisko operatora maszyn będziesz musiał poznać bardzo dobrze wszystkie maszyny na danej linii, a później te maszyny, które są w całym zakładzie.

Na owych liniach występują różne typy: roboty współpracujące, maszyny pakujące do pudełek albo urządzenia buforujące – wszystko to zależy od tego w jakiej firmie pracujesz np. firma elektroniczna ma maszyny kładące komponenty elektroniczne na płytkach z obwodem drukowanym, natomiast firma produkująca ciastka będzie miała urządzenia do mieszania składników na ciasto i piec do pieczenia tych ciastek. Jeśli będziesz operatorem maszyn to będziesz ponosić główną odpowiedzialność za stan maszyn, urządzeń ale także za wyniki produkcji. Największą odpowiedzialność za wyniki produkcji ponosi – rzecz jasna – twój bezpośredni przełożony, jednakże ty jako osoba obsługująca maszyny także ponosisz za to odpowiedzialność przed twoim kierownikiem, który tłumaczy się potem swoim przełożonym. Praca w firmie produkcyjnej nie jest łatwa, jednakże mimo wszystko można tam zajść wysoko w strukturze organizacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here