Projektowanie etui – jak to zrobić?

0
1785

Jeśli wielokrotnie zastanawiałeś się skąd mijane przez Ciebie na ulicy osoby posiadają tak ciekawe pokrowce na smartfony to koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę możliwość samodzielnego zaprojektowania etui. To właśnie dzięki temu uzyskasz świetny gadżet, który jednocześnie będzie doskonałą ochroną dla Twojego smartfona. Wbrew pozorom projektowanie etui  jest bardzo proste. Wystarczy dobry pomysł, zwrócenie uwagi na kilka ważnych aspektów, trochę wolnego czasu i chęci, a efekt  końcowy może zaskoczyć nawet samą osobę projektującą. Jakich zasad należy przestrzegać podczas projektowania etui? Jak zrobić to krok po kroku?

Projektowanie etui krok po kroku

Przystępując do projektowania etui należy uruchomić kreator. Dzięki dostępnym w kreatorze narzędziom stworzymy nadruk w kilku prostych krokach. Na początku trzeba wybrać model telefonu, który posiadamy. Następnie należy przystąpić do wyboru układu grafiki lub grafik, w tym momencie warto mieć na uwadze to, że możemy skomponować nadruk z kilku różnych obrazków według własnego pomysłu bądź według dostępnych szablonów. Grafikę można nie tylko dowolnie obracać, przesuwać, czy też dodawać kilka różnych, ale też dodawać do nich napisy w interesujących kolorach oraz przy użyciu ciekawych czcionek. Bez względu na to, czy zamierzamy projektować etui silikonowe, czy matowe to poszczególne kroki nie będą się od siebie znacząco różnić. Ostatnim etapem jest przejście do realizacji zamówienia i oczekiwanie na przesyłkę z wymarzonym pokrowcem na telefon. Jak widać projektowanie etui jest naprawdę banalnie proste, a jedynym ograniczeniem może być tutaj tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Zasady projektowania etui

Istnieje kilka istotnych zasad, których należy przestrzegać podczas projektowania etui, jeśli zależy nam na tym, by końcowy efekt był zadowalający i prezentował się ładnie nie tylko na monitorze komputera, ale przede wszystkim na samym produkcie. Bardzo ważne jest, by zdjęcie, które wybierzemy jako docelowy wzór na nasz pokrowiec, było w jak najlepszej jakości i posiadało odpowiednie wymiary. Może to bowiem wpłynąć na ostateczny efekt projektowanego etui. Ponadto warto zwrócić uwagę na wypełnienie szablonu, jeśli oczekujemy, że nasz pokrowiec będzie estetyczny i oryginalny. Poza tym, pokrowiec z pewnością będzie odporny na ścieranie oraz blaknięcie, jednakże musimy być przygotowani na to, że same odcienie/ barwy mogą nieznacznie różnić się od zdjęć lub grafik, których używamy podczas projektowania etui.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here