telefon

Większość z nas uwielbia korzystać z telefonu podczas podróży. Kiedy poruszamy się komunikacją miejską, dalekobieżnym pociągiem, czy autokarem, nie jest to trudne. Równie jako pasażer samochodu nie mamy z tym problemu. Nieco trudniej jest korzystać z telefonu, będąc kierowcą.

Jazda bez telefonu? Niekoniecznie!

Zgodnie z prawem nie można rozmawiać czy SMS-ować podczas jazdy. Ewentualne korzystanie z nawigacji w telefonie również nie powinno rozpraszać kierowcy. Nie ma się co dziwić takim zasadom – każda czynność, która odciąga jego uwagę od drogi, może bowiem stać się potencjalną przyczyną kolizji drogowej.

Czy jednak oznacza to, że będąc kierowcą, musimy całkowicie zrezygnować z telefonu albo oddać go pod opiekę pasażerom? Niekoniecznie. Istnieje wiele sposób na to, by korzystać z możliwości, jakie daje telefon, jednocześnie nie popełniając wykroczenia. Najważniejszy jest w tym przypadku zestaw głośnomówiący lub wygodna, mała słuchawka, dzięki której rozmowa nie będzie pociągała za sobą mandatu. W co jeszcze można zainwestować?

Odpowiedni uchwyt i GPS jest w zasięgu ręki

Wybierając się w daleką podróż autem, czy nawet w nieco krótszą, ale do nieznanego zakątka we własnym mieście, warto skorzystać z pomocy nawigacji. Dzięki niej wybierzemy z łatwością najkrótszą lub najszybszą trasę, unikniemy korków i robót drogowych, a przede wszystkim skutecznie dotrzemy do upragnionego celu, na przykład bez błądzenia po sieci wąskich uliczek.

GPS w telefonie to zbawienie niejednego kierowcy, dlatego powinien on zaopatrzyć się w wygodny i solidny uchwyt, który pozwoli mu na zamontowanie telefonu w najodpowiedniejszym miejscu. Należy przy tym pamiętać, iż najodpowiedniejsze nie oznacza tylko „w zasięgu ręki”. Powinno ono być przede wszystkim bezpieczne i nie ograniczać pola widzenia.

Najlepszy uchwyt to taki, który zapewnia solidne umocowanie telefonu niezależnie od jego rozmiaru. Przecież może się zdarzyć, że zmienimy aparat na inny model, o innych wymiarach. Wówczas powinniśmy mieć możliwość swobodnego dostosowania uchwytu do nowej wielkości.

Solidne trzymanie to jednak przede wszystkim mocny zaczep, gwarantujący, iż telefon nie wyślizgnie się podczas jazdy i nie upadnie na podłogę. Najlepszym pomysłem jest więc sięgnięcie po taki, który podtrzyma telefon od dołu, a nie tylko w bocznych, rozsuwanych „łapkach”. Ciekawą alternatywą może być uchwyt magnetyczny, który przytrzymuje telefon dzięki kilku wbudowanym, silnym magnesom. To eleganckie, uniwersalne rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych gadżetów. Oba typy uchwytów oferuje Hurtownia GSM.

Ładowanie zawsze się przyda

Współczesne smartfony, pomimo szeregu zalet, mają jedną zasadniczą wadę: ich bateria naprawdę szybko się wyczerpuje. Przy intensywnym korzystaniu z telefonu praktycznie cały czas należy być w zasięgu możliwości ładowania.

W podróży warto skorzystać z możliwości, jakie daje samochód, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni kupować dodatkowo powerbanku. Wystarczy zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową, która umieszczona w przygotowanym dla niej gnieździe stanie się idealnym źródłem mocy dla telefonu. Wybierając ją, warto sięgnąć po taką, która posiada możliwość jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń. Na pewno pasażerowie też ucieszą się z takiego akcesorium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here