Tani komputer do gier

Nasz prywatny komputer stacjonarny powinien być dostosowany do naszych potrzebnych potrzeb. Nie ma urządzenia w pełni uniwersalnego, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji ograniczone fundusze, dlatego też jeśli chcemy mieć dobry komputer do gier warto poskładać go samemu w taki sposób, aby odpowiednie podzespoły sprawiały, że gra nam się wyjątkowo dobrze.

Podjęcie odpowiedniej decyzji nie ułatwia też fakt, że producenci gier stawiają coraz większe wymagania sprzętowe, dlatego jeśli zależy nam na prawdziwym komputerze do gry warto, żeby poszczególne elementy były naprawdę wysokiej jakości i wysokich parametrów. Wszystko wydaje się prosto do momentu aż nałożymy na siebie ograniczenia finansowe. Na szczęście można dobrać poszczególne parametry tak aby ich cena nie przekroczyła 2000 złotych, a aby komputer był stworzony do gier.

Jeśli chodzi o wydajność to duża jej część zależy wbrew pozorom od obudowy. Z tych dostępnych obecnie na rynku dość dobrym wyborem może być przykładowo obudowa Modecom Mag C4, która w standardzie ma filtry zatrzymujące kurz oraz dwa chłodzące wentylatory z diodą LED. Poza tym znajdują się na niej trzy porty USB, dwa gniazda na słuchawki, mikrofon, karty SD i TF, a nawet kontroler prędkości obrotowej wentylatorów. Tego rodzaju obudowa będzie się dobrze komponowała z zasilaczem typu Modecom Feel 500W.

Decydując się co do płyty głównej warto mieć na uwadze jej ewentualną przyszłą rozbudowę, a więc zdecydować się na taką płytę ATX, która umożliwi nam dalszy rozwój w przyszłości. Może to być chociażby Asus B150 Pro Gaming D3. Do tego powinniśmy dobrać procesor szóstej generacji Intel Core i3 6100 2×3.7 GHz, który posiada dwa rdzenie, 3 MB pamięci podręcznej, a także zintegrowany układ graficzny. Skoro jesteśmy przy grafice to godna wyboru jest także karta graficzna GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1 GB DDR5, z którą nie powinniśmy mieć problemy z najróżniejszym typem gier komputerowych. Wszystko to pozwala na stworzenie stosunkowo taniego i dobrego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here