Zestawienie podkładek do myszek

Myszka to jedno z podstawowych akcesoriów komputerowych, która stała się z czasem ikoną komputerowego świata. Jednak wbrew pozorom duże znaczenie ma tutaj nie tylko sama myszka, ale także podkładka pod nią, ponieważ to w dużej mierze od niej zależy precyzja ruchów, które wykonuje gracz.

Dla wszystkich zagorzałych graczy takich gier jak chociażby „Counter-Strike”, gdzie precyzja i dobra kontrola nad myszką mają kluczowe znaczenie, dobra profesjonalna podkładka to podstawa. Na szczęście na rynku mamy coraz więcej sprzętu tego rodzaju od światowej klasy producentów, który niestety również sporo kosztuje.

Model QcK XXL to podkładka wyprodukowana przez SteelSeries, którą posługuje się niejeden profesjonalny gracz. Podkładka ma rzeczywiście rozmiary XXL, gdyż jej wymiary to 400 x 900 mm, przy 4 mm grubości. Od spodu cała pokryta jest gumą antypoślizgową, a jej koszt rozpoczyna się od 150 zł.

Firma Razer, czyli następny producent, który zdobył sławę tworząc akcesoria dla zawodowych graczy, proponuje swoim klientom produkt o nazwie Destructor 2. Powstawał on i był testowany przy współpracy z w pełni profesjonalnymi graczami. Podkładka ma wymiary 255 x 355 mm, zaś stworzona została z gumy oraz PCV. Jej cena to około 160 zł.

Skoro mowa o akcesoriach komputerowych to nie mogłoby zabraknąć w tym zestawieniu także firmy Logitech, która tym razem proponuje podkładkę G640. Została ona przygotowana w specjalnych warunkach termicznych, w temperaturze 200 stopni Celsjusza, przez co ma zapewniać odpowiednie tarcie dla myszki podczas posługiwania się nią przy niskich rozdzielczościach. Jej wymiary to 400 x 460 mm, zaś najlepiej działa ona oczywiście podczas współpracy z myszkami Logitech G, ale nadaje się też do innych sprzętów. Jej cena rozpoczyna się od 150 zł.

Roccat Hiro to podkładka o wymiarach 350 x 250 mm, która jest pokryta wulkanizowanym silikonem zapewniającym świetną kontrolę nad myszką. Ma ona też wyjątkowe, niestrzępiące się, zaokrąglone krawędzie. Jest dostępna od 170 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here