Akcesoria foto do studia – co musisz posiadać?

Fotografia kojarzy się oczywiście z aparatami. Są one oczywiście główną bazą do wykonywania zdjęć. Nie byłoby jednak w stanie robić atrakcyjnych fotografii, gdyby nie obiektywy, które często są o wiele ważniejsze od samego aparatu. Oczywiście bez dobrej jakości sprzętu możemy raczej zapomnieć o niewielkiej ilości szumów, czy nawet atrakcyjnej rozdzielczości. Obiektyw jednak odpowiada za ogniskową, światło i ostrość. Można zatem powiedzieć, że obydwa elementy tworzą spójną całość, chociaż aparat jest bazą i uważany jest za główne narzędzie, a obiektywy to jedynie akcesoria foto.

Kiedy mamy już podstawowy zestaw, możemy wyjść na zewnątrz, by zrobić pierwsze fotografie plenerowe. Oczywiście to nie wszystkie akcesoria foto, które mogą okazać się dla nas przydatne lub nawet niezbędne, by zdjęcia wychodziły naprawdę interesująco. Chcesz się o tym przekonać? W takim razie sprawdź materiał, który przygotowaliśmy z myślą o wszystkich początkujących osobach, które zaczynają swoją przygodę z robieniem zdjęć i myślą o stworzeniu niewielkiego studio.

Jak studio, to oświetlenie jest podstawą

Gdy wychodzimy w plener, zazwyczaj nie potrzebujemy dużej ilości akcesoriów pozwalających na doświetlenie zdjęcia. Podstawowe akcesoria foto, to m.in. blenda lub w przypadku zaawansowanych projektów, może być to nawet mobilny soft box. W samym studio potrzebujemy jednak tego naprawdę sporo. Do podstawowych elementów zaliczamy m.in. softboxy z odpowiednio mocnym światłem, pierścieniowe lampy LED, lampy flash i najbardziej klasyczne i znane parasolki. Podział może być jednak o wiele bardziej szczegółowy, ponieważ do dyspozycji mamy zróżnicowane kształty softboxów lub rodzaje parasoli, np. odbijające i dyfuzyjne. Do tego dochodzą kolory, np. srebrny, czy złoty i nakładki, np. typowy plaster miodu, który ma kierować światło w określony punkt.

Tła jako niezbędny element wyposażenia

Mamy statywy do aparatu, oświetlenia i tła. Teraz pozostaje kwestia samego tła, które będzie widoczne za fotografowanym obiektem. Oczywiście innego rodzaju elementy będziemy wykorzystywać przy fotografii produktowej i zupełnie inne podczas sesji portretów. Warto jednak wyposażyć swoje studio w kilka interesujących propozycji, do których zaliczyć możemy m.in. jednolite tła z rozmazaniem koloru lub nawet interesujące grafiki, np. pęknięte ściany. Możliwości są naprawdę ogromne, dlatego koniecznie musimy zastanowić się nad tym, jak wykorzystać swoje dostępne akcesoria foto w odpowiedni sposób, by efekt był zaskakująco pozytywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here